İnsanın sevdiği gözüne kusursuz gelir mi?

İnsanın sevdiği gözüne kusursuz gelir mi?

 Sevdiğim insanları her daim gözümde mükemmel kılarım. Bir kusuru varsa, artık kusursuzdur benim için. Her insanın kusurlu olduğunu bilirim. Bu kusurlardır zaten sevdiğini ona bağlayan bence. Zira ne kadar kusuru kaldırabilirsen, o kadar çok seversin. Zaten insan zorlanmayı seven bir varlık değil midir? Biraz çekişecek biraz burnu sürtülecek duvarlara. Ancak o zaman kıymet nedir bilir. Ne de olsa insan değil miyiz?

 

 Velhasıl kelam kusurların kusursuzluğuna inanır mısınız? Severken göremediğiniz, üstünü özenle örttüğünüz kusurları sevgi bitince gördünüz mü hiç? Çok değer verdiğiniz biri, birden gözünüze mide bulandırıcı geldi mi? Merak ediyorum.

1 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
 • Liseden beri çok yakın biri arkadaşım var. Kendisi benim en kıymetlim diyebilirim. Benim herkesin sevmediği kusurlarımı seven biridir. Benim kusurlarımı, hatalarımı,yanlışlarımı bilerek benle dostluk kurmuştu ve hâlâ dostumdur kendisi. O bana göstermişti kusurlarımız engel değildi birbirimizi sevmemize,anlaşabilmemize...

 • İnsan sevince, gözüne perde iniyor gibi bir şey oluyor. Sevdiği bok olsa, onu çiçek bahçesi görüyor. Sevmek bu aslında. Kusurlarını seviyorsun, o kusurları benimsiyorsun. Ama mesela bitince, o kusurlar iğrenç geliyor. Benim için biri, midemi bulandırdığı zaman bitmiş demek oluyor. En çok da bu aşamadan korkuyorum çünkü zamanında içim dediğin insandan, tiksiniyorsun. Umarım o aşama asla olmaz artık.

  • Ben de o aşamaya girmeye başladığımda soğuk terler döküyorum. Bir zamanlar pamuklara sardığın, dokunmaya kıyamadığın insanları rezil ediyorsun içinde. Gerçek olan budur belki de.

 • Sevmek kusurları görmemle degil kusurlarıyla kabullenmektir. Değiştirmeye çalışmamaktır.

  • Kesinlikle öyle. Kusurlarını sevdiğin insan kusursuz gelir. Kusurları değiştirme düşüncesi ile başlanıldığında kusurlar kusursuzlaştırılmaz. Sancılı süreç başlar, iki taraf için de.

 • Dünyada kusursuz insan yoktur gözü kör olmuş aşıklar vardır.Birini sevdiğinde onun türlü davranışı gözüne güzel görünür dünyada daha yakışıklısı-güzeli yoktur sanki , her yaptığı hareketi seni düşündüğü için yapmıştır bir zaman sonunda peri masalının sonu gelir ve uyanma vakti ,rüya biter..
  Sis perdesi kalkıp gözler açıldığında kusurlar görülmeye başlanır. Eğer karşı tarafın kusuru sizi üzmesi ,yeterince sevememesi ,saygı göstermemesi veya size şiddet uygulaması değilse o insan sevilmeyi hak edebilir ,en azından bir şans verilebilir.

 • Bence ilişkinin başlarında olmasa da ilerleyen zamanlarda kusurlarını görebiliyoruz. Sadece onlara tahammül etmek çok daha kolay oluyor. Başkaları aynı şeyleri yapsa belki katlanamayız. Bir yandan da ilişkinin güzel tarafı bu aslında. İnsan kendini daha anlayışlı hissettiriyor.

İlginizi çekebilecek diğer sorular