Hiç şunu dediğiniz oldu mu? O an çok üzülmüştüm ama şimdi anlıyorum da her şerde bir hayır varmış?

Hiç şunu dediğiniz oldu mu? O an çok üzülmüştüm ama şimdi anlıyorum da her şerde bir hayır varmış?

Üzerinden belki yıllar geçti belki de sadece günler ama günün sonunda olması gerekiyormuş dediniz mi? Belki bir ayrılık, belki işinize son verilme durumu, belki de bir terslik herhangi bir konuda başınıza gelen Aklınıza ilk gelen hangisi? 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
  • Acikcasi simdiye kadar üzüldüğüm hic bir şey icin bunu dedirten bir şey olmadı

  • Açıkçası ben ne zaman üzülsem ardından hep bunu derim. Çünkü her zaman en hayırlısının öyle olması gerektiğini anlarım, fark ederim ya da öyle olduğuna yorarım kafamda. Böyle düşünmek cidden işleri bir nebze de olsa düzeltiyor gibime gelir hep.

  • Bir zamanlar tanıdığım biri vardı evlenmek istiyordu ama bir türlü evlenemiyor sürekli bir aksilik çıkıp direkten dönüyordu.Yıllar sonra anladım ki o kişi anne olamayacak biri.Belki de anne olamayacağı için evlenemiyordu o günlerde...

  • Her zaman olgun olunmuyor örneğin hir iş kaybettim 3 yıl önce mücbir sebeplerden.Hiç hayrını göremedim kaybetmeseydim şu annhayatım üç ky daha iyi şartlarda devam ediyor olacaltı. Her işte bir hayır olmayabilir. Her aklıma gelince lanet okumaktan alıkoyamıyorum kendimi.

  • Çok sevdiğim bir arkadaşımla aram bozulduğunda ilk zamanlar çok üzülmüş, ağlamıştım. Kızı çok seviyordum çok iyi anlaşıyorduk ve kardeş gibiydik. Ama bana çok yanlış yapmıştı artık dur demem gerekiyordu dedim de.
    O dönem kendimi çok suçladım ama zaman geçtikçe fark ettim de iyi olmuş. Onunla konuşmayı kestikten sonra etrafımdaki insanları onun gerçek yüzünü görmemi sağladı. ve şu an çok mutluyum kızın yüzünü bir daha görmek istemiyorum. Bana yaptıklarını en başta affetmemeliydim ama geçti artık. Geç oldu güç olmadı diyebiliriz sanırım.

  • Olaylar olurken ölecekmiş gibi hissedip kendimi çok üzdüğüm olmuştu. Hayırlısı buymuş diye dilimde söylesem de beyin olarak kabul etmek çok zaman alıyor. Geçen zamanın ardından aklen ve kalben söylüyorum. Lakin geriye dönüp baktığımda derin izler görüp keşke bu kadar yıpratmasaydım kendimi diyorum.

  • Aklıma Freud'un kızına yazdığı mektup geldi. Sevdiğin insandan kötülük görüp üzülmen güçsüz biri olduğun anlamına gelmez. Fizik kurallarına göre; sırtını dayadığın bir nesne birden bire devrilirse sen de o yöne devrilirsin. Evet o anlarıma çok üzüldüğüm, kendimi güçsüz hissettiğim oldu. Şimdi ise iyikilerimdir..

İlginizi çekebilecek diğer sorular