Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Öğrencilik yıllarımda dahil hayatında hiç otostop çekmedim. Zaten çok utanırdım çekemezdim. Gideceğim mesafe yürürdüm daha iyi. Yürüyemeyeceğim Bir mesafe ise de gitmezdim.

    Ama bu konu ile ilgili bir anım var yine de. Meslek hayatıma ilk başladığım yıllardi. Bir ağabeyimiz ile beraber Antalya'ya dönüyorduk ve arabayı o kullanıyordu. Kemer civarına geldiğimizde ormanın içinden Can havliyle bir çocuk çıktı ve arabanın önüne attı kendini. Biz daha ne olduğunu anlamadan hemen arka kapıyı açıp bindi. Allah'tan hızınız çok yüksek değildi de durabildik. Ne olduğunu sorduğumuzda abi çabuk bas gaza cabuk diyordu sadece. Lan dedik ne oldu anlatsana. Abi beni s*kecekler bir an önce gidelim dedi. O an ormana doğru giden patika yola baktığımda yeşil bir doğan SLX gördüm. Çocuğu otostop çekerken almışlar. Patika yolla gelince de ormana sürmüşler. Çocuk da arabadan zor atmış kendini. Oğlum dedik niye otostop çekiyorsun otobüse binmiyorsun. Abi ben o parayla bir bira içerim dedi. Lan dedik bir bira için g*tü kaptirdigina değer mi? Bizi nerden biliyorsun, belki biz de süreceğiz ormana? Manyak mısın? Yok siz temiz insanlara benziyorsunuz. Güvenli bir yere gelince bıraktık ve otostop çekme dedik ama ben yine çekeceğim. Biz gideceği yerin ters istikametine doğru gidiyorduk çünku. Başına daha ne geldi bilmiyoruz ama o gün çocuk tecavüzden kurtuldu. Erkeğe bile goz dikmiş birileri varmış demek ki içimizde.

  • Hic hatirlamiyorum

  • Otostopluk bir ortam olmadı hiç

  • Sene 2016 aralık yıl sonu toplantısı için İstanbula gideceğim ama bel ağrılarım korkunç boyutta yine. Aralıksız 5 dk ka ayakta duramadığım için İstanbula Uçak ile değil araba ile gitmeye karar verdim. gittim toplantı bitti dönüş yolunda kırıkkaleyi çıkar çıkmaz yakıtım az kaldı bir istasyona durup en yakın shell nerede diye sordum :) Pompacı 10 km ilerde var deyince yakıt almaktan vazgeçtim ve devam ettim :) 35 km kadar gittim shell senin olsun yol boyu hiç istasyon yok! Rampada bir yerde yakıt bitti :) Saat gece 01:30 gibiydi. Ortalık kar kıyamet nasıl tipi var arabadan dışarı çıkamıyorsun :) Belim ağrıyor en fazla 5 dk ka ayakta durabiliyorum :) Çaresiz yoldan geçen yolcu otobüslerine sardım el kaldırıyorum ama kimse durmuyor. Sanırım bir saat sonra falandı arabamın arkasına bir araba durdu. Çıktım gittim tanıştık adam Kırıkkalede Baş savcıymış :) İçinde bulunduğum durumu anlattım , el kaldırdığım halde durmayan otobüslere söve söve gidip yakıt aldık ve o gece beni kurtardı o savcı :) Özetle oto stop çekmek kötü bir şey :)

İlginizi çekebilecek diğer sorular