Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
 • Öncelikle yapman gereken kendini sevmek. Çok zorlu olabilir bu süreç ama maalesef başka türlü başarılı olamazsın, olamayız. Önce sen kendine değer vermelisin önemsemelisin. Sen kendini sevdikten sonra bütün bu flört korkusu ve yalnızlık hissi yok olacaktır, inan bana. Kendine yavaş yavaş şunları sormaya başlamalısın. Ben kimim? Ne istiyorum? En çok ne mutlu ediyor beni? En son ne öğrendim? Yeni şeyler öğrenmek bana zevk veriyor mu? Öyleyse neden daha çok öğrenmiyorum, değilse neden enerjimi saatlerimi başka bir şeye harcamıyorum? Sen kendini tanıdıkça ve sevdikçe bu korkular yerini başka şeylere bırakacak. Kendini özel hissettikten sonra başkasını da özel hissettirmek isteyeceksin. Bu döngüyü ancak sen başlatabilirsin. Kendini severek. Umarım yardımcı olmuşumdur.

  • Oncelikle yazma seklin vr kelime secislerin beni benden aldi cok tsk ederim zaman ayirdigin icin evet ama surekli dıs goruntun ile dalga gecilmesi ve ozellikle ailen tarafindan dalga gecilmesi cok koyuyor (anne baba basta olmak uzere) catik kaslarim yapim yuzunden cok asagilandim sapik pis buna benzer seyler dediler ama elimde deil yapabilcegim bisey yok

   • Görünüşünün değil davranışlarının seni sapık veya çirkin yapacağını unutma. Aynı zamanda çevrendekilerin sen onlara malzeme versen de vermesen de konuşacaklarına eminim. Benim tavsiyem kendine odaklanman. Yaşın daha çok genç önünde uzunca bir ömür var. Görünüşüne gelirsek düzeltebileceğin bir konu bu da fakat yine kendini sevmek ve tanımaktan geçiyor. Ne tarz kıyafetlerden saç stillerinden hoşlanırsın bunları düşünmelisin ve sonrası değişim süreci. Çabana bakılırsa değişimden korkmuyorsun ki bu harika bir şey. Aynen böyle devam et değiş. Kendin ol ama daha iyi bir versiyonu.

   • Kusura bakma, annen baban psikolojiden bihabermiş Benim de annem öyleydi. Onları değiştirmek mümkün olmadığına göre kendimizi kişisel gelişimle ilgilenerek, kitaplar ve videolarla geliştirebiliriz. Ben de annem ve abimin eziyetlerinin izlerini hala taşıyorum. Bir de bu tutumu sürdürmeye devam eden insanlardan uzaklaşmak, kendi yaşamımızı kurmak, kendi ayaklarımızın üstünde durmak gerek.

 • Hic oyle yaklasmadim.

 • Hiç böyle bir durum yaşamadım ama yaşamış olsaydım muhakkak bir psikolojik destek alırdım ne o hayattan elini eteğini çekmek gibi. Böyle bir yaşam olmaz ki.

 • Bu duygulara sahip olmadım ki

 • Insana çocukken verilen değerle ilgili. Eğer anne baba çocuğu sürekli azarlar, özgüven vermezse sonuçta böyle ruh halleri yaşanıyor.

 • hayatta kalma ,varoluşun temel etkeni olan bir diğeri üreme. aşk sevilmek sahiplenmek paylaşmak değer vermek vb bir çok anlatımla resmedilen bu durum karşısın da eşsiz olmak doğan gereği etkisi büyük olur. bu durumu yaşam dan farklı noktaların dan keyif alarak doğallığına bırakmaktır aşık olucam çiftleşeceğim diye kastırmak hayatın yaşanabilir kısımlarını kaçırmaya sebep olur takıntı haline ve değersizleştirmeyi de getirebiliyor. kendinle eğlenmeye başlarsan başkaları na fırsat bırakmamış kompleksi tutumdan sen kurtulmuş onlar yakalanmış olur :) saygılar sevgiler televizyonunuzu kapatmayı unutmayınız.

 • Yok ya şükür hiç öyle bir derdim olmadı.Kendi isteğimle uzun yıllar yalnız kaldım gayette güzeldi.Karşındaki sana neden vakit ayırıyor hiç düşündün mü ? Sen ona değer verdiğini ve sevdiğini hissetmese kim seni gerçekten sever .Bu kişiler çok azdır ve onlar da bizi bulmaz. Kendini beğenmiyorsan sana önerim var.Dış görünüşünde biraz farklılıklar yap ve kendine daha çok vakit ayır :)

 • Bence senin değil ailenin bir psikolağa ihtiyacı var. Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey varsa, insan kendi değerini kendisi vermeli. Kendimle ilgili kararlarda kimseye son söz hakkını vermem. Herkes birşeyler söyleyebilir ama bence son kararı insan kendisi vermeli. Ben insan hayatını hep bir arabaya benzettim ve şoförü siz olmazsanız onu başkaları kullanır! Öyle de oluyor zaten. Şimdi nereden duyduğumu ya da okuduğumu hatırlamıyorum ama; " Bu hayat benim. Yarısını başkaları için yaşadım, kalan yarısını kendim için yaşayacağım!" diye güzel bir söz var. Okul duvarlarına, resmi dairelere, iş yerlerine, hastanelere ve sokaklardaki billboardlara asılası bir paragraf. Siz değerli ve biriciksiniz. Bu dünyaya eşsiz olarak geldiniz ve size bu dünyada ihtiyaç duyulduğundan dünyadasınız. Lütfen bunu unutmayın. Çatık kaşlarınıza ve size sevgiler...

  • Tsk ederim ama takinti haline getirdim disardan sert gozukdemde icim oyle deil kimisi ay sapik gibi bakiyor diyoe kimisi pis bakiyor normal bakisim o aynada da inceledim hani kasitli yaptigim bisey deil

İlginizi çekebilecek diğer sorular