Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Bayramların hiç tadı kalmadı

 • Bu çağda bence birden fazla ve hayatla ilgili mühim olan pek çok şeyin eski tadı kalmadı. Yaşamanın bile. Yaşım pek büyük değil, öyle beylik laflar edemem. Ama bizzat maruz kaldığım berbat bir şeyden söz edebilirim. Biz küçükken büyüklerimiz bize ‘’büyüyünce ne olmak istiyorsun’’ diye sorardı. Hepimiz birbirinden farklı ve umut dolu cevaplar verirdik. Öğretmen olmak istiyorum, polis olmak istiyorum doktor olmak istiyorum vs. diye… O zamanlar bu mesleklerin hayalini kurmak öyle güzeldi ki, gelecekle ilgili bir fikrimiz olmasa da umutluyduk. Hepimiz okuyup büyük insanlar olacaktık, bu dünyaya faydalı olacaktık, ailelerimizi sevdiklerimizi gururlandıracaktık. Fakat şimdi hayal kurmanın, o hayale ulaşmak için çalışmanın, okuyup didinmenin, meslek sahibi olmak istemenin bile anlamı, bir tadı kalmadı. Çünkü biliyoruz ki; sadece gücü olanlar, bir yerlerde tanıdığı olanlar iyi yerlere gelebilecek. Birilerinin yeğeni, oğlu kızı olanlar güzel şeylere ulaşabilecek. Bizlerse, ne hayal kurmaktan eski tadı alacağız ne de çocukken kurduğumuz hayallere ulaşabileceğiz…

 • Bu çağda her şeyin tadı kalmadı. Duygusuz, robot gibi yaşıyoruz hayatı. Sevinçlerimizi, sevgilerimizin, aşklarımızın katili olduk. Eskiden yokluk vardı ama derler ki huzur vardı, şükür vardı, vefa vardı... Biz karnımızı doyurdukta bir türlü gözümüzü nefsimizi doyuramadık. Sevgilerimiz yarım,inancımız yarım,dostluğumuz yarım.... Kendimize bile yetemiyoruz. Şairin dediği gibi "Ölüm var arkadaş,ölüm. Şu köşkün sahibi de ölecek, şu horozda". Ama biz ölümü unuttuk. Hiç ölmeyecekmişiz gibi yaşıyoruz hayatı.

 • Eski tadi hala var dedigimiz yok ki

 • Bence ''sevgi'' kavramı. Sevgiler artık öyle çiğ öyle iğrenç ki... Birileri gelip bizimle ilgileniyor ya da biz ilgileniyoruz, karşılıklı olarak boşlukları kapatıyor ya da yaraları sarıyoruz. Birileri birilerinin çok derinlerdeki birtakım şeylerine ya da yönlerine hitap ediyor diye o insanları kendimize yakın görüyoruz ve bunun adına ilgi, sevgi diyoruz.
  Kılıflarımızı sevgi zannediyoruz, aşk zannediyoruz. Velhâsıl, çoğu zaman olduğunu zannettiğimiz şey oldu artık...

 • habercilik.

 • Pandemi dolayısıyla ne dizi ne de film izlemenin tadı kalmadı gerçekten. Saçma sapan sitcomlar izleyerek geçiriyorum günlerimi. Gerçekten kaliteli film ya da dizi izleyesim gelmiyor o kadar çok izledim ki bu süreçte.

 • Eskiye özlem duymak, geçmişte yaşamak bize sadece mutsuzluk veriyor geleceğe dair sadece endişeler olduğunda.Hepimiz etrafımıza baktığımızda ailemiz ,çevremizdeki insanlar sadece evlerine ekmek götürmek ,faturalarını ödemek ,günü kurtarmak derdindeler ve çok da haklılar.Herkesin gündelik dertlerin üzerine hastalık ,deprem ne zaman olacak korkusu işini yitirme korkusu eklenince kimseye kızamıyorum artık.Bir çok şeyin tadı kalmadı belki ama en kötüsü hayal kurmanın ,umut etmenin tadı kalmadı
  Bir yanda sürekli bu cümleyi tekrar etmeye çalışıyorum. Nefes alıyorsak her zaman umut vardır

 • Komple tüm ülkenin tadı kalmadı bence. Bu ülkede yaşamak eskisi gibi keyif vermiyor bana.

İlginizi çekebilecek diğer sorular