Hayatınızda hiç rezil olduğunuz anlar oldu mu?

Almanya'da resmi görevliydim. Bir mağaza indirim yapmıştı ve ben de gidip bir kaç çift ayakkabı aldım. Alman ayakkabıları senelerce eskimez. O akşam başkonsolos bizi bir Türk grubunun konserine davet etti. Konser salonunda ulaştığımızda almanlarla tıklım tıklım dolduğunu gördük. Bizim grup önde ayrılan koltuklara doğru ilerledi, ben de onlara yetişmek için arkalarından hızlandığında, ayağım kaydı boylu boyunca yere yayıldım. Konuklardan iniltili bir ses yükseldi.Yakınımda oturanlar koşup beni kaldırdılar. O an çok utandım. Daha sonra ayakkabının altına baktığında çok kaygan bir malzemeden yapıldığını gördüm. O an aklımdan çıkmadı ve hatırladıkça  arkadaşlarıma anlatılır ve kahkahalarla güleriz. 

0 | 1 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Olmuştur herhalde

  • Olmustur ama su an hatirlayamadim

  • İlkokul 4. sınıftaydım sanırım. ders matematik. tahtada arkadaşın birine çıkarma işlemi yaptırmaya çalışıyor hoca ama genel olarak derslerde başarısız bir arkadaş. sadece tahtaya bakıyor, ne yapacağına dair hiçbir fikri yok. hoca sinirleniyor, bağırıp çağırıyor. 4.sınıfa gelmişsin hala çıkarma işlemini yapamıyorsun, bunu 1.sınıf öğrencisi bile yapar diyor. demez olaydı..
    Benim 1.sınıfta kardeşim olduğunu biliyor, okulda da nam salmışız sınıfımızın en başarılı öğrencileri olarak. gaza geliyor bizim hoca, git kardeşini getir de o çözsün bu soruyu diyor.
    Ben mecburen gidip alıyorum kardeşimi. merdivenlerden çıkarken soruyorum bir yandan siz öğrendiniz mi bunları falan diye. toplama işlemi diyor bir şeyler kem küm ediyor ama zaten ok yaydan çıktı bir kere. Neyse giriyoruz sınıfa, bizimkisi kurbanlık koyun gibi geçiyor tahtanın önüne. elinde tebeşir duruyor öylece. Hoca yapamayacağını anlıyor ama bozuntuya da vermek istemiyor. anlatmaya çalışıyor bizimkine. 0 dan 1 çıkmaz di mi, o yüzden ne yapmamız gerekir komşudan bir onluk almamız gerekir.
    Bizim oğlan önce duraksıyor, sonra bakıyorum ki ayaklar kapıya doğru gidiyor. komşuya gidecek şapşal, onluk almaya! ben yerin dibine giriyorum tabi o an :)

İlginizi çekebilecek diğer sorular