Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • İstanbul'da seçenek çok olsa da her zaman her kahveci kaliteli hizmet veremiyor maalesef ben de bu yüzden hem kurumsal olduğu için, hem de daha önce çalışarak çalışma ortamlarını gördüğüm için Starbucks'ı tercih ediyorum. Hem yemek konusunda, hem çay konusunda hem de kahve konusunda asla vazgeçmeyeceğim bir kahveci.

 • Ben son dönemlerde hep mambochinoyu ve şubelerini tercih ediyordum fakat son dönemde açtıkları Şişli şubesine gidip ev yapımı limonata istedikten sonra ve önüme uludağ limonata geldikten sonra asla tercih etmiyorum. Sturbacks'tan vazgeçmeyin arkadaşlar.

 • Evde içilen kahvenin tadını hiç bir yerde bulamıyorum. Dışarıda içmek zorundaysam soulmate filtre kahve tercihim.

 • Yıllarca Starbucks düşmanlığı yaptım. Emperyalistlerin oyunları bunlar diye kesinlikle gitmedim. Ama son dönemde cimriliğin tuttu. bizim bir sola Bir bardak çayı 8 lira yapınca ben de gidiyorum şimdi starbucks'a 13 liraya 1 tane öküz doyuran laf da alıyorum. Doyana kadar içiyorum. Zaten Onat de içince bir daha bir şey içmek istemiyorsun. Ama püslü yatırır 8-10 tane çay içerim ben. Bütçe ne düşünüyorsan Starbucks şu anda en iyisi 🤣🤣

 • Ama biraz klasik olacak ama markasız kahvecileri tercih etmiyorum. amatörce işletilen işletmelerde bir şeyler yiyip içmek tuhafıma gidiyor.

 • Evin en yakınında Yemen Kahvesi olduğu için mecburen yemen kahvesi

 • Istanbul eminönünde kahveyi alıp evde yapıyorum, yada eminönünde caminin arkasında belediyenin sosyal tesisi var orda sahlep içmek yağmurda yada kışın iyi oluyor, yazında kahve yada çay iyi gidiyor ama bu aralar hiç gitmiyorum malum pandemi geçmiş değil...birde istanbulda zeyrek yokuşunda çok güzel manzaralı bir yer var çay ve oralet içmek için tam dinlenme yeri sessiz sakin pek kimsenin bildiği bir yer değil çok güzel bir yer diğer kahve veta çay mekanlarının pek bir haberdar olmadığı çok sakin bir mekan yalnız biraz uhrevi bir havası var. Dikkat etmek lazım...

 • Türk kahvesi ve filtre kahve bağımlısıyım. 3. sıraya americano koyarım.

 • Türkiye'de son dönemde anlayamadığım şekilde ciddi bir Starbucks hayranlığı var.Bir çok kişi sadece orada görünmek için çok lezzetli olmayan kahveleri içmek için uzun sıralara girip oturmak için yer kapmaya çalışıyorlar.Standart bir hizmet veriyorlar ama verdiğin paranın karşılığı mı bence değil.Bunun yerine Cafe Nero gibi alternatif var, gerek kahvelerin lezzeti gerek bulunduğunuz ortam size daha iyi bir his veriyor.Gloria jeans de belki tercih edilebilir .Türk kahvesi içmek istediğinizde de Kuru Kahveci Mehmet efendiyi tercih etmenizi tavsiye edebilirim.Unutulması gereken en önemli nokta kahvenin makinede değil közde cezve ile yapılması.

  • Evet, bence de gereksiz bir Starbucks hayranlığı var ama ben bu durumu şuna bağlıyorum: dışarda kahveler çok pahalı ama starbucks pahalının ucuzu. Hem dışarda kahvemi aromalı bir şekilde içeyim Hem de cebim yanmasın mantığı var bence ama ben de seviyorum starbucks kahvelerini.

 • Ben Starbucks’ı tercih ederim çünkü dışarda kahve içmek zaten pahalıya gelirken diğer çoğu marka çok daha fazlaya satıyor kahvelerini. O kadarına da gerek yok, diyor insan. Bir diğer ve geçerli olabilecek nedenim ise eğer İstanbul Ankara ya da İzmir gibi büyük şehirlerde yaşamıyorsanız zaten adımınızı her attığınız yerde bir Kahveci yok. Belirli lokasyonlarda bilinen yerler olur ki bilmediğiniz bir yerde o kadar ücrete kahve içeceğinize bilinen bir yere gidin. Herkesin pahalı anlayışı farklıdır ama bir kahve için pahalılık anlayışı benzerdir diye düşünüyorum clmsöxşa

 • Kahve içmek için Starbucks ama normalde Türk kahvesi sevmediğim için, içersem Kahve Dünyası'nın orta kavrulmuş Türk Kahvesi'ni içiyorum. Yoksa ağır geliyor, baş ağrısı yapıyor ben de. Oranın kahvesi de, filtre kahveye benzediği için içiyorum. Çünkü filtre kahve dışında kahveden zevk alamıyorum. Nescafe falan bunlardan tiksiniyorum, full yağ ve karışım dolu. Kuru Kahveci Mehmed Efendi' nin ben tarzını seviyorum. Adamların bir tarzı var. Kahve sevmesem bile, önünden her geçişimde, kahve alasım geliyor. Ben de evdekilere hediye aliyorum.

 • Kahveyi çok tüketen biri değilim. Tükettiğim zaman da türk kahvesini tercih ediyorum. Bazen aromalı kahve olarak da beyaz çikolatalı mochayı tercih ediyorum(Türkçesini yazdım).

 • Başıma gelen birkaç iğrenç olaydan sonra çok zorunlu olmadıkça dışarıda yiyip içmemeyi tercih ediyorum. Özel günlerde tabii belli yerlere gidiliyor. Konuğum olursa da yakınımızda öğretmen evi var.
  Genelde evde içerim kahvemi sabahları Türk kahvesi Kahveci Mehmet Edendi ve Nescafe.

İlginizi çekebilecek diğer sorular