Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Balık mevsimlerini çok severim ya . Genellikle palamut alıyorum . Taze olmasına dikkat ediyorum . Tanıdık birinden alıyorum . Taze olduğuna bu şekilde emin oluyorum . Ara ara hamsi, istavritte alıyorum . Ya şuan acayip canım çekti … Gerçekten faydası da çok . Belki de psikolojik olarak kendimi zinde hissediyorumdur çünkü çok seviyorum balığı . :)

 • Balık olsunda bana hiç farketmez

 • Böcükler dışında her balığı yerim valla. Ne denk gelirse. Ama istavrit çıkınca fena düşerim. Bir de yanında yeşil salata olacak ki aman aman...

 • Sarıkanat barbun hamsi palamut

 • En güzeli palamut. Izgarada enfes oluyor. Birincisi fiyatı( ucuz diye zehirlenmekte var işin ucunda), taze olup olmadığına dikkat ederim genelde.

 • Balıklar ikiye ayrılır. Hamsi ve diğerleri.

 • Denizden babam çıksa yerim diyenlerdenim.Palamut ,istavrit,hamsi ,çinekop mezgit uskumru olmak üzere hepsini çok büyük bir keyifle yiyebilirim.Herkes bahsetmiş sabah sabah palamut istedi canım çok fena. Izgara yada fırında bu saatte...Bunun dışında karidesi çok severim her türlü ızgara yada güveç olarak.İyi pişmiş ve iyi yapılmış ahtapot ızgara yada hayır diyemem olmazsa kalamar da olur.Olmazsa olmazım hangi balık olursa olsun yanında kıvırcık ağırlıklı bir salata ve sonrasında helva olmalı.Mümkünse birileri acil palamut yapıp bizi çağırsın helva ile salata benden :-)

  • @morpamuk akşama çıkın gelin o zaman palamut için. Söyleme sahip palamutu da fena yaparım. Antep biber salçası eşliğinde hazırlamış olduğum sosta beklettiğim zaman oy oy öyle bir lezzet yok. Sanayi ister fırında iste ister ızgarada on numara oluyor 🤣🤣

 • Benim için her birkaç yılda bir değişir.
  Hamsiyi küçükten beri severek yerdim ama favori balık olayı benim için somonla başladı sayılır. Birkaç yıl sonra deniz levreği oldu, sonra da bir süre ızgara deniz çuprası. Kalkanla ilişkimiz çok kısa sürdü, zira Karadeniz mezgitle tanıştım. Sonra nasıl olduysa eskiden hiç sevmediğim Palamutu sürekli özler oldum. Ondan Uskumruya geçtim ve bir süre de onunla takıldık. Derken bir yaz günü harika bir Sardalya yedim tuzlu tuzlu. Son gözdem Sardalya şimdilik. Ama bu saydığım balıkların hepsi ayrı bir zevktir benim için. Ayrıca sinarit, lagos, fener, tekir, barbun, hamsi, mırlan da güzel balıklar. Allahın bir lütfu bize, bu ülkede hepsi var bunların.

  Lüfere gelince; insanlar ikiye ayrılır, lüferciler ve diğerleri diye. Ben sanırım ikinci gruptayım. Tabi ki çiftlik balığı veya tatlı su balığı yerine lüfer yemeyi tercih ederim, ama yukarıda saydığım balıklar varken lüfer benim pek de aşık olacağım bir balık değil. Tadının fazla ekşi, kıvamının çok gevşek ve fiyatının da fazla abartılı olduğunu düşünüyorum.

 • Öncelikle ben hamsi çok sevmem. Bana hiç doyurucu gelmez. Favori balıklarım ise uskumru ve palamuttur. Onların dışında çok bir çeşit denemedim zaten. Sonuçta balık alırken bütün ailenin ortak sevdiği balık alınmalı. Biz de bu ikisinde anlaşıyoruz :D

İlginizi çekebilecek diğer sorular