SÜPER SORU

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Çiftler için cinsellik tabii ki önemli fakat hamilelik sırasında başı olsun sonu olsun, seks yapılmasına ben karşıyım. Kadın erkeğini başka türlü rahatlatabilirken, cinsel birleşme bence yapılmamalıdır.

 • Buna bizden çok doktorun karar vermesi gerekiyor. Ama iki çocuğun ikisinde de hiç bir sıkıntı yaşamadık bu anlamda. Doğru pozisyon doğru birleşme ayarlanirsa hiç sıkıntı olmaz. Kaldı ki hamilelikte hormon değişimden dolayı kadınların libidolari daha da yükselir.

 • Eger hekim tıbbi açidan bir sorun belirtmediyse olmasinda sorun yok.
  Aksine psikolojik acidan kadin icin faydali. O surecte kadin kendi degisiminden rahaysiz olabilir cekivi olmadigini dusinir. Ama.esi ona cinsel.acidan yaklasirsa bunu bir nebzw kirmis olur

  • Hekime danışılarak yapılması en doğrusu, aynen öyle. Kadının kendini çekici bulmaması ve libidosu yükselmesi de doğru fakat zorlama ve danışılmadan yapılmaya çalışılması her iki taraf için de zararlı olur kanaatindeyim.

   • Elbette sadece hamilelikte degil normalde zorlamayla olmaz. Her iki tarafın rizasi önemli.
    Ayrıca hamilelikte daha özen gerekir. Doğru pozisyon doğru yaklaşım dahada önem.arz eder

 • Hamilelik yaşamadım ama sanırım ben hız kesmeden devam ederdim. Taa ki doktor hop durun artık deyinceye kadar🤣

  • Hop durun demesinden önce doktora danışmak daha önemli ama işte, ya geç kalınmışsa, yalnış zamanda yapılmışsa..

   • Doktorun zaten hop durun demesi için zaten düzenli doktor kontrolüne gidiyoruz demektir @enjoymyrhythm . Artık en ücra köylerde bile doktor kontrolü olmayan hamile yok. Onlar gitmese doktor onlara gidiyor. En azından ebe. En azından benim akrabalarimin yaşadığı köylerde öyle.

    • Heh tamam o zaman :)

     Sizin köyler nereleri, ben hayatımda doktorun eve gittiğini duymadım. Siz doktora gitmezseniz, bebek ne durumda diye doktor sizi arayıp randevu alın veya niye gelmediniz veya ben geleyim asla demez. Yemin ederim ilk sizden duydum. Hatta geçen hafta bu konuyu annemle de konuşmuştuk, öyle bir şey hiç duymadım dedi. Yanlış biliyor olabiliriz tabii ki ama şaşırdım.. Sonuçta Anadolu'da bir sürü insan hamilelik boyunca bir kere doktora gitmiyor, bebeklerini de ebeler doğuruyor.

     • Valla o zaman bu bizim köy doktoruna has bir özellik. Şahsi olarak takip ediyor.. Kuzenimin eşi hamile iken kaç kez aradı. Ama sadece hamileleri değil, çocukların aşıları geldiğinde, yaşlıları da arar. Mesleğini aşkla yapmak bu olsa gerek.

     • @aleyna nın bahsettiği köylere doktor gelmesi durumu birebir Türkiye nin artık her yerinde yaşanan bir olay. Doktorlar olmasa bile Aile Sağlığı Merkezlerinden Ebeler gebelik takibi anne çocuk sağlığı takibi amaçlı haftanın belirli günleri gebeliğin olduğu bilinen belirli köylere ziyaret gerçekleştiriyorlar bu devletin sağlık hizmeti. Senin söylediğin ancak şöyle olur eğer gebe köyün bağlı olduğu asm ye gebeliğini bildirmemişse onlarda müneccim değiller o sebeple gelip gitmiyorlardır yoksa asm lere bildirilen gebelikler ebeler tarafından takip ediliyor hamile kadınlara ücretsiz vitamin desteği sağlık desteği devlet tarafından gerçekleştiriliyor.

 • Ben de hamilelik yaşamadım ama @aleyna ya katılıyorum. Doktor dur diyene kadar devam. Ama tabii ki pozisyon önemli. Bebeğe zarar vermeyecek pozisyon ve öneriler nette çarşaf çarşaf mevcut zaten.

 • İlk iki ay ve son haftalarda düşük veya erken doğum riski olsa da dikkatli olunduğu ve doğru pozisyon seçimiyle cinsellik yaşanabilir.

İlginizi çekebilecek diğer sorular