Hamile eşim evi terk etti ve benden boşanacağını söyledi. Yuvamı nasıl kurtarabilirim?

Akşam eve geldiğimde yemek kısır dolma falan vardı. Öğlen arkadaşları gelmişti. Akşam da bu yemekleri benim önüme koyunca sinirlendim benim bu yemekleri sevmediğimi biliyor en azından bir tavuk haşlayabilirdi. 

 

Neden başka yemek yapmadın diye sorduğumda da ye işte neyi beğenmiyorsun dedi ben ds sinirlendim o yemekleri halıya döktüm sonra yatak odasına gidip uzandım sonra o da 5 dakika sonra odaya geldi tartıştık birbirimize karşı hakaretler ettik o da bazı eşyalarını toplayıp babasını aradı babası gelip onu evlerine götürdü. Dün konuştuğumda da ne zaman geleceksin dedim gelmeyecem boşanmak istiyorum dedi çok kötü oldum. Çocuğumu 2 ay sonra kucağıma alacağımın hayallerini kurarken onun boşanmak istemesi ben çok üzdü. Yuvamı kurtarmak istiyorum ne yapmamı önerirsiniz?

 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Eğer bu olay gerçekse üzücü, böyle bir olay üzerine tartışma yaşamak üzücü. Madem eşinin iki ay sonra doğum yapacağını biliyorsun kendi tavuğunu kendin haşla? Ellerin vardır diye düşünüyorum. Erkekler eşlerinize seni seviyorum demeyin bunu eyleme dökün, belli ki kadın yorulmuş misafir ağırlamaktan ve senin sevdiğin yemeği yapamamış, fakat belli ki eşini boşanmaya iten sebep bu değil birikmiş olaylar da var.
  Güzel bir çiçek yaptırıp güzel bir restorana yemeğe götürebilirsin, menüde “tavuk” olan bir yere:)

 • Halıya dökerek hamile kadina bir kere daha iş çıkarman ne kadar doğru sence? Ayıp etmişsin o da kırılmış haklı olarak. Sevmiyor olabilirsin ama kadının o gün misafirleri varmış. Belki tekrar yemek yapamayacak kadar yorgundu kalkıp bir yumurta pişirip yiyemiyor musun böyle şeyleri dert ediyorsun. 2 canı olan bir kadına neden eziyet ediyorsun. Hamilelik duygusal bir süreçtir yanında olmam gerekirken sen böyle yapıyorsun. Boşanmayı bilemem ama gitmekle bence çok da haksız sayılmaz.

 • Ben bile okurken gerim gerim gerildim. Helal olsun o kadına be. Çocuğum var boşanamam triplerine girmemiş hiç. Hamile olmasından bağımsız, bir şeyden bahsetmek istiyorum. Sanırım hayatınızda hiç yemek yapmadınız. O yüzden ne kadar zor ve emek isteyen bir şey olduğunu bilmiyorsunuz. "Bunun tuzu yok" deyip burun da kıvırırsınız kesin. Bir insan size yemek yapıyorsa "teşekkür ederim, eline sağlık" demek zorundasınız. Kimse beyefendinin önüne sıcak yemek koymak zorunda değil? Eşin de afiyet olsun der ve hiçbiriniz saygısızlık etmemiş olursunuz. Biri benim saatlerce uğraşıp yaptığım yemeği beğenmeyecek, bir de onları yere dökecek, o insan bir daha benim elimden yemek yiyemez. Asla yapmam. Ne kadar özür dilerse dilesin, paşa paşa gider kendi yapar yemeğini.
  O kadın seni affeder ama benim temennim affetmemesi yönünde. Anladığım kadarıyla sizin karakteriniz böyle. Bu tarz bir insanla da ömür geçmez. Saygı en önemli şey.

 • Bir kadına yapılabilecek en büyük hakareti yapmışsın. Hamileligini, psikolojisini ve duygusallığın hiç saymıyorum bile. Kadın son derece haklı. Ben olsam senin gibi oduna aynısını yapardım. Yaptığın odunluk bile değil de daha ötesi ne var bilmiyorum. Kadın herşeyi unutur, aldatmani bile yeri gelir sineye çeker ama yemeğine, emeğine lafını asla affetmez ki seninki laf da değil. Halıya yemek dökmek ne demek ya. Bir erkek olarak ben bile düşündükçe tüylerim ürperiyor. Sen kimsin ki ona bunu yapma hakkını kendinde görüyorsun.

 • Eğer yemekleri halıya gerçekten döktüysen artik bekleme, gelmez. Ben olsam gelmem. Kadın hamile haliyle uğraşıp yemek yapıyor, sen....

 • Çoğu kişinin yazdığı görüşlere katılıyorum. Sana şunu söylemek istiyorum otur ve düşün : "Ben bu kadını hak ediyor muyum?" diye. Yaptığın terbiyesizlik, eşinin hamile oluşu ve o gün misafir ağırlamış olmasıyla 10 kat artmış. Nasıl olur da karşındakine böyle davranabilirsin? O kadın sana yemek yapmak zorunda değil. Ayrıca hamileyken bunu hiç bekleyemezsin. Kendi istediğin yemek yok diye söylenemezsin bile ama gitmiş bir de yemeği yere dökmüşsün. Bu nasıl bir terbiyesizlik hadsizlik aklım almıyor, ağzımı bozmak istemiyorum. Kalk kendi yemeğini kendin yap, engelli misin? Bence elin ayağın tutuyor bir engelin yok böyle bir şımarıklık yapabildiğine göre. Seni kınıyorum ve eşin için umarım hayırlısı neyse o olur ama onun yerinde olsam bir daha o eve dönmem. Dönerse git şükür namazı kıl, kul köle ol ömür boyu o kadına.

 • Gerçekten barışmak istiyorsanız o hamile kadının önünüze yemek koyması onun görevi değil bunu önce bir kabullenin. Ayrıca yemekleri halıya dökerek onun çabasını umursamadığınızı açıkça belli etmişsiniz. Eşinizle barışmak istiyorsanız gelecekte bu adamdan çok daha farklı bir adam olacağınıza onu inandırmalısınız. Bunların yanında hala bu kavgada kendinizi haklı görüyorsanız bence boşuna hanımefendiye umut vermeyin.

 • Kısırı, dolmayı beğenmiyorsanız ve akşam yemeği konusunda bu kadar takıntılıysanız bir zahmet neden eşinizi arayıp canım karıcığım akşama ne yemeğimiz var diye aramadınız nasılsın, iyi misin diye sorduktan sonra tabii.
  Madem beğenmediniz biraz peynir ekmek de yiyebilirdiniz eşinizi üzmeye değdi mi. Kusura bakmayın da hak etmişsiniz.

 • Maalesef bu kadınlarımızın ortak kaderi. Kırıcı olmak konusunda erkekler kadar yaratıcısını görmedik henüz. Eşiniz zaten hamileymiş. Üstelik son ayları... Birkaç gün hatta birkaç ay yemeğinizi kendiniz yapsanız çok zor olur mu ki? Kadın zaten artık doğru düzgün hareket de edemiyordur. Çok üzücü bir durum yaşanmış ama boşanmaya karar vermesi hormonel de olabilir gibi geliyor bana. Hiçbir kadın çocuğunu tek başına dünyaya getirmek istemez. Bence O 'na en sevdiği bir parfümü ya da sevdiği bir hediyeyi alın. Yanına da bir sürü kırmızı gül. Kapısına gidip kendi ellerinizle verin. Kuryeyle falan değil. Biraz kendi gerginliğinizi anlatın. Sonra da O'nu çok sevdiğinizi söyleyin. Bu yaşananların tekrarlanmayacağını da eklerseniz belki bir şansınız olabilir. Ama tüm bunları gerçekten istiyorsanız yapın. Tv'lerde gördüğümüz onlarca kadın haberleri gibi olmasın. Mutlu olmak bu kadar kolayken neden insan her şeyi mahveder ki? Bozmak birkaç saniye, yapmak bir ömür bazı şeyleri...

 • Hatalısın tutunacak hiçbir dalın yok, istediğin yemek olmadı diye bunu yapman hiç hoş değil, gidip özür dilemelisin

 • @lililith @asilya @fulla @nurdan @niisss @janedoe @kelebek @yaseminden arkadaşlar bence arkadaşımızı gömmek yerine sorusuna cevap versek daha doğru olur düşüncesindeyim. Arkadaş bir hata yapmış ( eminim yukardaki arkadaşarın hepsi hayatları boyunca bir çok kez hata yapmışlardır ) iyi olan tarafı hatasının farkındaki netten bu siteyi bulup ' gizli üye' adı altında soru sorup içinde bulunduğu çıkmaza çözüm aramış. Şimdi bu arkadaşımıza ' ben olsam dönmezdim' ' bundan sonra yemek yapmazdım' vs vs gibi şeyler söylerek bir çözüm bulma şansı olmaz. Soruda üye kimsenin fikrini sormamış. Ortada bir pişmanlık var ne yapabilirim ? ÇÖzüm olarak ne önerirsiniz diyor ? ÇÖzümün ' ben olsam dönmezdim' gibi şeyler olamaz ki bu bir çözüm değil. Aklına bir çözüm gelmiyorsa lütfen yazma. Arkadaş ; Evlilik böyle. Zaman zaman kavgalar anlaşmazlıklar oluyor. Talihsiz olan kısmı eşinin hamile olması. Kadınlar hamileyken daha hassas ve alıngan olabiliyor. Yani bu dönemde çok daha dikkatli ve ilgili olmaya özen göstermek zorundayız. Belli ki eşini seviyorsun ve evliliğini kurtarmak istiyorsun. Öncelikle bu düşüncelerinden dolayı helal olsun sana ve seni tebrik ediyorum. Eşini herif gibi ara . Yaptığın şeyin bir hata olduğunu ve bunun farkında olduğunu anlat.Özür dile ve devamında böyle bir hata yapmayacağını anlatıp ikna olmasını sağla. On ihtiyacın olduğunu ve ait olması gerektiği yere gelmesini istediğini söyle. Bu işi ' HERİF' gibi yaparsan sonuç kesinlikle olumlu olacaktır. Allah yardımcın olsun.

  • Mesele kadına bakis acısı @recete , adam eşi diye kadını kölesi gibi görüyor. Hiç bir kadın evlendi diye eşinin kölesi olmak zorunda değil. Bu adam şu anki olumsuz durumu atlatsa bile bakış açısı degismeyecek. Şu an böyle duygusala bağlanmasının sebebi ise kadının tepkisi. Birçok kadın gibi boyun egse idi adam özür dileyecek miydi? Daha çok üstüne gidecekti. Şimdi elindeki oyuncağını kaybetmiş çocuk psikolojisi yaşıyor. Bakış açısını değiştirmeyecek. İstemsizce yapılmış hatalarda özür dilenir ve kabul edilir ama burdaki olayı özü istemsizce yapılan bir hata değil tamamıyla eşine köle gözüyle bakilmasidir. O yüzden de ozurle gecistirilecek, konuşarak halledilecek bir konu değil.

  • @recete bu linci yemeli ki aynı hatayı tekrar yapmasın

  • Ben çözümünün ancak eşini değiştiğine inanmasını sağlamak olduğu kanaatindeyim ama beyefendinin değişmek gibi bir gayesi var mı bunu da sorgulamak lazım.

   • @janedoe küçük bayan değişmek gibi bir gayesi olmayan adam eşinin evden gittiği gün bildiğin parti yapar. Kardeşimiz , zannediyorum etrafında konuyu anlatıp akıl alacak kimse bulamamış olmalı ki taaa ineternetten sormamlazim.com u bulmuş ve buraya gizli üye adı altında böyle bir soru sormuş. Mevcut gayreti düşünebiliyor musun ? ' değişmek' ten kastın nedir bilmiyorum ama ben soruyu soran kişinin kötü niyetli olmadığına eminim. Eşi , mevcut kişiyi iyi tanıyorsa eminim onun konuşmaları neticesinde ikna olup hayatına kaldığı yerden devam edecektir. Ben , bu çifte ileriki günler için mutluluk huzur diliyorum. Aşkınızın meyvesi olan çocuğunuzu kucağınıza almanızı temenni ediyorum. Eminim o çocuk şuan yapmış olduğunuz tüm bireysel ihtiraslarınızı bertaraf edecektir. LÜtfen ama lütfen birbirinize çocuğunuzu kucağınıza alacak kadar zaman tanıyın.Görecekseniz ki her şey yoluna girecek...!

İlginizi çekebilecek diğer sorular