Gördüğünüz En Tuhaf Rüya Nedir?

Gördüğünüz En Tuhaf Rüya Nedir?

Gördüğün en tuhaf ve saçma rüyada hangi haldeydiniz? Neyin ortasında, neye bürünmüştünüz?

Ben bu gece tuhaf ötesi bir rüya gördüm. Bu gece gördüğüm rüya ile görülmüş en saçma rüyalar rekorunu kırmaya geldim.

"Görüyorum ve artırıyorum!" :D

Rüyamda Allah'ın sağ kolu olmuştum. Sekreterliğini yapıyordum. Kutsal bir mabedin içindeyim, insanlar bana geliyorlar ama göremiyorlar. Şikâyetlerini anlatıyorlar. Biri gelip başkasının ona yaptığı kötülüğü anlatıyor. Ben de önce Allah'a danışıp sonra karar vereceğimi söylüyorum. Ama Allah'ı rahatsız etmeden, önce olay gerçek mi onu araştıracağım diyip gönderiyorum. 

Sonra tam görev başında uyuklarken, Allah geliyor ve hemen çalışıyor numarası yapıyorum. (Bir Allah'ı kandırmadığımız kalmıştı, onu da yaptım.) Tabi Allah'ı göremiyorum, sadece his olarak hissettiriyor, yanımdan geçişini falan.

Sonrasında uyandığım için maaşı falan öğrenemedim. Yol, yemek, sigorta dâhil miydi? Yoksa cennetten bir dönüm arsa ya da huriler mi vaat ediliyordu, bilemiyorum. Ama sonuçta, koskoca Allah!

Bir üst seviyesini gören olursa ona çeyrek takarım. Nasıl bir bilinçaltı bana bu rüyayı gördürdü bilmiyorum ama dün her yerde kandil duaları okunurken, içip içip sızdığım için oldu sanıyorum. Allah'ın espri anlayışı gelişmiş diyordum da, inanmıyordunuz. Evrensel bir mesaj vererek, pıt diye uyardı!

1 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Ne içtiğini ve ne kadar içtiğini hemen söyle🤣🤣🤣

 • Grip vir şekilde ben ya rüya görmüyorum yada görüyorum ama uyandığımda hatırlamıyorum.Çocukken rüya görürdüm hatırlıyorum ama çok uzun zamandır rüya gördüğümü hatırlamıyorum.Hanş Kayseriliyim sözde uyanığımya belki belki uykum bölünmesin , deliksiz bir uyku uyumak için rüya görmüyorum dur.Çocukken hatırladığım saçma bir rüya vardı.Böyle karanlık bir tünelin içinde köstebek gibi gidiyorum ama tünel öyle bir tünelki geriye dönme şansım yok ve nereye gittiğimde belli tünelde ilerlerken sıkışıp kalmaktan korkuyorum ve boncuk boncuk terliyorum🤣🤣 rüyamı grip kılan ise aslında bunun rüya olduğunı biliyorum ve çoktan uyanmış olup rüyanın bitmiş olması gerektiğine inanıyorum ve acaba bitmediğine göre bu seferki rüya değil mi? şeklinde endişemi Yusuf a ( argoda çek ici bildiğimiz herkesin tanıdığı bir isim) sorup boncuk boncuk terlemeye devam ediyorum🤣🤣🤣🤣

  • Hahahahah ahhaha ahh aah ah shfhs ... Ya kahkaha attım, ''Kayseriliyim, uyanığım'' olayına çok güldüm ama ben ya :D Bu çok iyiydi... Aslında uyku konforu çok önemli. Gülüyoruz ama rüya görmek için konforlu ve huzurlu, güvende hissettiğimiz bir uyku gerekiyor. Uykunun ram kısmı... Demek ki, sen huzurlu uyuyamıyorsun, gerçekten de diken üstünde uyuyorsun. Kafan dolu olabilir... Yani keyifsiz bir durum ama benzetmen çok komikti :D Bundan sonra kullanırım bu espriyi :DD

 • Hatirlamam ki ruyalari mi

 • Ben geçen sene rahmetli dedemi görmüştüm o çok tuhaftı. Çok uzun olduğu için sadece vurucu ve komik olan kısmını anlatayım.
  Bir avm nin önünden geçerken vitrin camında dedemin silüetini gördüm. Hemen yanına gittim tabi ilk defa görüyorum yıllar sonra heyecanlandım. Baktı bana biraz sonra ‘Moda’ya yüzerek gidemezsin’ dedi ve kayboldu. 😳

 • Ben birkaç çeşit rüya görüyorum.İlk çeşit aksiyon tadında oluyor.Bilgisayar oyunlarındaki kahraman karakterler gibi oluyorum genelde, oradan oraya koşuşturuyorum. Yüksek binalar, yollar, karanlık, sisli ve puslu bir hava, sürekli bir kaçmaca ve kovalamaca durumu..Uyandığımda neredeydim ben, ne oluyor hissiyle aval aval bakıyorum etrafa, ben kimim ki şimdi diye!?
  İkinci tip rüyalarım; babamı gördüğüm rüyalar.Babam 2016'da vefat etti. O'nu rüyalarımda genellikle 30'lu - 40'lı yaşlarındaki en karizmatik halleriyle görüyorum. Sesi, derisi, kokusu hepsini hissediyorum, gerçekmiş gibi..
  Hatta en son bana ' gel buraya, kafana takma! dolaşalım biraz' dedi. Bunu dediğinde uzaktaydı ve geziyordu sanki, yüzünde çok güzel bir gülümseme ile..Bir yere gidiyor gibiydi, yüzünü bana döndü ve bunları söyleyerek çağırdı beni.Ve bekledi..
  Yanına gittim, beline sarıldım, O da bana sarıldı ve beraber keyifle yürümeye başladık.İkimiz de daha genciz..Ve benim çok sevdiğim, gençliğinde giydiği ve sonra el koyduğum, ispanyol paçalı krem rengi kanvas pantolununu ve bir gömlek giymişti.Gençliğindeki gibiydi ayı..Simsiyah dalgalı saçları parlıyordu ve esmer teni de çok parlaktı.
  Uyandığımda çok iyi hissettim ve rüyayı sabaha kadar unutmamak için kafamda birkaç kez canlandırdım.

 • Öyle extrem rüyalarım yok. Ama en tuhafı şeytanlarla dolu korkunç bir evde çıkışı bulmaya çalışmamdı. Bu rüyayı ilkokulda gördüm ama bir gün olsun unutmadım. Hatta gördüğüm gecenin ardından nasıl uyandığım daha doğrusu neler hissettiğim bile aklımda. Çocukluk travması resmen.

 • Allah iyiliğinizi versin o nasıl rüyaydı öyle :).

 • Uyumadan önce hangi diziyi izlersem kendimi o dizinin karakteri olarak görüyorum. Bir ara sitcomlara sarmıştım o dönemlerde gülme efektlerini bile duyduğuma yemin edebilirim.

  • Ahahah bunu yemin ederim ben de yaşıyorum. Sadece sitcom ya da komedi dizilerinde değil; o dönemde kafayı takarak izlediğim herhangi bir dizi varsa rüyamda sürekli o diziyi yaşıyorum. Dizidekilerden biri oluyorum ben de, aşırı gerçekçi oluyor bu rüyalar hatta.

   • Uyanınca da deli gibi üzülüyorsun değil mi? Kader ortağım...

    • Hem de ne üzülmek. Sanki gerçek hayatımı, özümü orda yaşıyorum da uyanınca yalan bir hayatı hatta bir işi sürdürmek zorunda kalıyorum. İstemediğim bir yerde, istemediğim bir hayatın içinde uyanıyorum. Halbuki rüyalarda öyle kendime has hissediyorum ki. Gerçek gibi güzel.

 • Tuhaf rüyalar uzmanı olarak ufak bir rüyamı anlatayım . Ben dünyaca ünlü bir besteciymişim . Çok istenen bestelerimi satışa çıkartıyorum . Lady Gaga , Rihanna filan kapının önündeki bekleme salonunda içeri almamı bekliyor . Bense önemli bir müşterim geleceği için onları bekletiyorum . Sonra o bahsettiğim önemli müşterim geliyor . İçeri bir giriyor , bir bakıyorum Ciguli gelmiş . :) Hemen içeri davet edip ona bestelerimi dinletmeye başlıyorum . Çok saçma ve tuhaf bir rüyaydı . Tabi gördüğüm en tuhaf rüya bu değildi . Şuan aklıma gelen tek rüya bu . Senin rüyan da efsaneymiş . Şükret ağzın yüzün kayık bir şekilde uyanmamışsın . :) Bu kafayı nasıl yakaladın, seri seri taktik ver . :)

 • Benim tuhaf rüyalarım saymakla bitmez SL’canlar. Öyle detay detay anlatamam ama genellikle korku dolu, gerilimli, aşırı stresli ve gözyaşlı rüyalar görürüm. Çok fazla ağlarım rüyamda, insanlar gülüyorum sanırlar ve suratıma kahkahalar atarlar. Derdimi bir Allah’ın kuluna hiç mi hiç anlatamam. Oradan oraya havada uçan trenlerle kaçarım, başka bir hayat yaşarım rüyalarımda. Orada bambaşka arkadaşlarım, dostlarım, komşularım, sevdiklerim vardır. Gerçekte hiçbiri yok ama her gece rüyamda birlikte takılırız. Onlarla güler onlarla ağlarım, onlarla gezer onlarla takılırım. Hatta bazen gerçek hayatta rüya arkadaşlarımdan biriyle karşılaşacakmışım gibi gelir, öyle çok etkilenirim bu tuhaf rüyalardan.

İlginizi çekebilecek diğer sorular