Fahrettin Koca sizce istifa etmeli mi?

Fahrettin Koca sizce istifa etmeli mi?

Aslında kendisi, hükümetin yansıması. Tabipler odası, Koca'yı istifaya davet ediyor. İmamoğlu'nun açıklamasından sonra, ben de emin oldum ki, ciddi ölümler var ve ciddi şekilde gizleniyor. Şahsen bence, o istifa edince yerine söyleminde ve eyleminde bağımsız, daha doğrusu bilime bağımlı bir bakan gelecekse istifa etsin. Hoksa kim gitmiş, kim gelmiş çok da önemli değil. Zaten hepsi önüne konan metni okuyor ve gelen talimatı uyguluyor. Fahrettin olmuş, Rüknettin olmuş bana fark etmiyor. Zaten Akp'li bir bakanı ciddiye alıp dinlemiyorum ben. 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Süreci en baştan beri iyi yönetemedi. Çoğu bakanda olan kararının arkasında durmama huyu maalesef kendisinde de var. Birilerini sinirlendirmemek için lafı durmadan dolandıran konuşmalar da artık dalga geçme seviyesine gelmiş durumda.
  Bugün yaptığı konuşmada 3 sayfa bir şeyler okudu. Özet olarak dikkatli olalım, tedbirler aldık filan dedi aslında ama lafı o kadar dolandırdı ki gerçekten başım ağrıdı. Bir heyecan belki kısıtlamalar gelir diye oturdum dinledim birde ama nerde... Sadece vaka sayısı konusunda transparan ilerleyecek süreç bunun haberini verdi 28.000 yeni vakadan bahsettiler, küsüratı da vardı elbette, aslında başından beri yapılması gereken buydu. Peki bu sayı insanları korkutacak mı diyeceksiniz. Hiç sanmıyorum. Ben AVM çalışanıyım. Müşteri sayımızda ya da mağaza ciromuzda geçen seneye nazaran büyük bir fark yok. İnsanların sadece gezmeye geldiğini bile görüyoruz giren çıkan sayısından. Şaka gibi! Geçen hafta sonu sokağa çıkma yasağı var diye kimsenin gelmeyeceğini düşünüyordum ama yine de insanlar üşenmemiş, korkmamış gelmiş.
  Sokağa çıkma yasağı getirilmeden bu vaka sayısının düşeceğini sanıyorsa Fahrettin Bey yanılıyor. Muhtemelen kendi de biliyor ama neyse... Ölelim de kurtulalım şunların ellerinden gerçekten.

 • Bir de utanmadan TTB’ni vatan haini ve iftiracı diye yaftalamışlardı gerçek sayıları söyledikleri için! Hani şeffaflık ne oldu şimdi?

 • Balık baştan kokar , yapacakları bir şey yok önündeki kağıdı okumaktan başka . Kim olduğu fark etmez.1 Haziranda insanları salgın diye şartlarsan herkes dışarıda maskesiz gezer,düğüne gider halay çeker ,taziyeye gece klübüne gider sonucu da böyle olması normal.Eğer ekonomin güçlü olsa tüm ülke en ez 15 gün sokağa çıkamaz ,kontrol için adım atılır.Günün sonunda kişilerin bir önemi yok.

 • Fahrettin Koca istifa edince, yerisine çok daha iyi birisi mi gelecek? Elbette ki hayır. Sağlık Bakanı, Hükumetin bir kolu, bir ağzı sadece. Bu ülkede baskı var, hasır altı yapma var, gizleme ve güzelleme var. Bunların da ana sebebi elbetteki Politika. İyisi ya da kötüsü olmuyor maalesef. Cumhurbaşkanı ne isterse, diğer bakanlar da o şekilde davranıyor. Vaka sayısı az gösterilecek deniyor, az gösteriliyor. Şehit sayısı az gösterilecek deniyor, az gösteriliyor. Halktan gerçekler son 15 yıldır zaten saklanıyordu. Şimdi bir kısım bunu görüyor, bir kısım görmemekte ısrar ediyor.

  Bilim Kurulu! Bilim Kurulu'da Cumhurbaşkanlığı'nın bir kuklası. Arada sırada da ortalığı kaosa boğacak haberler veriliyor ki, arka planda işleyen çarka zarar gelmesin.

 • Su sira siyasi belirsizligin hic yeri ve zamani degil

İlginizi çekebilecek diğer sorular