Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Tanımaktan kasıt nedir bilmiyorum ama evleceğin kişide olmazsa olmaz diyebileceğim özellikleri anlaman en fazla bir ayını alır.Bu özellikler varsa o zaman evlenebilirsin.30 yıl evli kalıp henüz eşini tam anlamıyla tanıyamayan çift sayısı çok. Flört süresi ne olursa olsun ben flört süresinde evleneceği kişiyi tanıyan insan olabileceğine inanmıyorum...

  • Süre değilde özellikle tartışma anında kişinin gerçek yüzü ortaya çıkar

  • Çok muhabbet tez ayrılık getirir sözüne katılıyorum. Bu nedenle, ilişkilerde yüz göz olmamak adına çok fazla uzatmamak gerektiğinin düşünüyorum. Ama çok uzatmayalım derken de birbirini hiç tanımadan evlenmekten bahsetmiyorum. Sanırım bu soruya en güzel yanıtı kalbimiz verecektir. İç sesinizi dinlemenizi tavsiye ederim. Ben genellikle her konuda öyle yapıyorum.

  • Önceden olsa daha uzun bir süreden bahsedebilirdim ama bana kalırsa şu an 1 sene maksimum 2 sene evlilik için yeterli. Zaman uzadıkça karşılıklı olarak birbirini tüketme, sevgiyi ve sabrı tüketme söz konusu oluyor. 6 ay flörtten sonra evlenmek de sağlıklı bir evlilik için mucizevi geliyor bana. İlla ki hüsrana uğramayan vardır ama bana yeterli gelmez.

  • evlenmeye karar vermek için bir süre tanımlamak... çiftler birbirini iyi tanıdığını ve özel hissettiği vs evlenebilir. turşu kurmak için ne kadar zaman gerekir deseniz az çok söylerdim...

  • Bence bu süre kişiden kişiye ve ilişkiden ilişkiye değişir fakat bir genelleme yapacak olursam evlilikten önceki ideal flört-sevgililik süresi en azından bir yıldır. Çeşitli durumlarda, farklı koşullarda, dertte tasada ve mutlulukta yani kısacası hayatın her anında birbirini gözlemleyecek kadar vakit gereklidir yani evlilik kadar ciddi bir karardan önce.

  • Evlilik öncesi flört kesinlikle çok önemli ve olmalı.Bence ideal 1 -3 yıl arasında olmalı ama 1 yıldan az olmamalı anca tanırsın. Gerçi aynı eve girmeden kimse kimseyi tam anlamıyla tanıyamaz ama genede baya bir fikir sahibi olursun.

İlginizi çekebilecek diğer sorular