Eşlerini döven erkeklere ne yapmalı?

Eşlerini döven erkeklere ne yapmalı?

Gün geçmiyor ki bu haberleri duymayalım. Artık haberleri bile izleyemez oldum. Bugün şöyle bir internet üzerinden haberlere bakayım dedim. Antalya'dan bir haber. Adam eşini döve döve kan revan tanınmaz hale getirmiş. Üstelik polise bile kapıyı açmamış ve savcılık kararı ile polis balkondan girip kadıncağızı kurtarabilmiş. Arkadaşlar bu yıllardır bitmiyor bitmeyecek. Sizce bunun çözümü nedir? Eşlerini döven erkeklere ne yapmalı? 

1 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Onları kafese toplayıp sergilemeli. Ne hayvan nede insan disi bir tur olarak

 • Kadınları döven erkek erkek değildir adam değildir kadınlara, çocuklara ve hayvanlara bir fiske atanı 30 seneden başlamak üzere taş ocaklarinda calistirilmali zindana atmalı... Ömür boyu hapis cezasına carptirilmali.... Yazıktır günahtır ALLAH korkusu olmayan insandan herkese zarar gelir heleki kadınlar ve çocukları dövmek hakaret etmek zorbalık ve zulum edenleri gün yüzü gormesinler. Anlalaşamiyorsan bosan nedir bu zulüm insan sevdiği kişiye zulum edermi...

 • Eski TÜRK kültürüne bakıyorum ve ideal çözümü görüyorum. Kadına şiddet uygulayan erkek toplumdan dışlanır, eli kesilir, kadın karısı ise evlilik bitti kabul edilirmiş. Bence oldukça iyi. Ayrıca buna devam etmesi durumunda biz idamı kabul etmeliyiz diye düşünüyorum. Çünkü aynı isimler kadın ölene dek yaptıklarına devam ediyor.
  Ben biraz daha katı yürekliyim sanırım diğer arkadaşlardan.

 • Kadına şiddet ülkemizde önü alınamayan bir sorun halinde. Kadına şiddet uygulayan erkeklere direkt cahil yaftası yapıştırıyoruz fakat içlerinde çok fazla okumuş diplomalı bir yerlere gelmiş dışardan bakıldığında elit sanılan insan var. Şiddet uygulamanın eğitimle de ilgili olmadığını burdan anlayabiliriz aslında. Tamamen psikolojik sorun olarak görüyorum ve kadına fiziksel ve ruhsal en ufak bir şiddet uygulayan erkeklerin acilen tedavi altına alınması gerektiğini düşünüyorum. İyileşme göstermeyen vakaların ise idam cezasına çarptırılması gerek. Kadına şiddet durumunun caydırıcı bir cezası olmalı. Bu konu ciddi ciddi düşünülüp tartışılmalı çünkü ülkede kadına taciz tecavüz şiddet ve kadın cinayetleri asla son bulmuyor böyle giderse son bulmayacakta. Üstelik kadınlara eziyet edip canını alan caniler ceza almadan elini kolunu sallayarak dışarda gezmekte. Ne denir ki yazık.

 • Aralarındaki tek bağın sevgi olduğunu anlayamamış, yarım akıllının yaptığı iştir. Araya evlilik, çocuk girse ne fark eder sanki..
  Dövmek için yeterli bir sebep olabilecek ne yapabilir ki? Neyin cezası dayak atmak olabilir?
  Kendisine sığınan ona güvenen birini hırpalayabilecek kadar yobazdır, saygısızdır, sevgisizdir. Kendine güvensizliğinin üstünü attığı tokatlarla örtmek isteyendir. Haklı olduğunu ispatlamak için aklını değil de fiziksel gücünü kullanandır. aralarındaki tek bağın sevgi olduğunu anlayamamış, yarım akıllının yaptığı iştir. araya evlilik, çocuk girse ne farkeder sanki..

  dövmek için yeterli bir sebep olabilecek ne yapabilir ki? neyin cezası dayak atmak olabilir?

  kendisine sığınan ona güvenen birini hırpalayabilecek kadar yobazdır, saygısızdır, sevgisizdir. kendine güvensizliğinin üstünü attığı tokatlarla örtmek isteyendir. haklı olduğunu ispatlamak için aklını değil de fiziksel gücünü kullanandır. Ziyandır, yazıktır. bir de attığı tokatın üzerine türlü bahaneler ardına saklananları, yalancıktan ağlayanları var.
  Çok fena...

 • Bilmiyorum fazla mı iyimser olacak fakat; bence tedavi edilmeli ve eğitilmeliler, topluma faydalı şekilde kazandırılmalılar. Bunlar olurken gözetim altında tutulmalılar. Bilmiyorum ya, o kadar çok kötü olay ve kötü insan var ki artık her yerden duyduğumuz, insan cidden neye üzüleceğine şaşırıyor. Keşke ıslah edilmelerinin bir yolu olsa çok geç olmadan. Sadece şiddete maruz bıraktıkları kişilere değil; kendilerine bile yazık. Erkekliği ve güçlü olmayı şiddet uygulamak sanan herkesten iğreniyorum ve onlara acıyorum.

 • Bu erkekleri kapatmak dışında maalesef başka bir çözüm yok, inanın. Yüreklerinde kocaman bir boşluk var bu adamların genelde aileleri ile problem yaşadıkları için ve bu boşluk asla kapanmıyor. Bazı kadınlar çocuk yapıyor bu boşluk dolsun aile adamı olsun diye, bazıları kendilerinden vazgeçip baş eğiyorlar belki istediği olur da rahatlar diye her şeye evet diyorlar.
  Eğer bu yazıyı okuyan ve bu konu hakkında ne yapacağını düşünen kadınlar varsa bilsinler isterim. Düzelmeyecek, hayır yarın da sizi sevmeyecek. Kocalar severler ama dövmezler bunu unutmayın. Bırakın o adamı. Ayağa kalkın kurtarın kendinizi o adamdan. Ailenize de bel bağlamayın, kendinize güvenin. Lütfen Lütfen susmayın güvenin bana zaman birçok şeyin ilacı ama bunun değil.

 • Şiddete karşıyım fakat her eşini döven erkeğide günah keçisi olarak görmekte ayrı bir hata bence, kadının hiçmi hatası yok ?

 • Aklıma yapılacak o kadar çok şey geliyor ki. Rehabilite edilmeliler, ceza almalılar, toplumdan dışlanmalılar, kendisinin haricindeki canlılara saygı duymayı öğrenmeliler, yaptığının aslında güçlü olmak değil özgüvensizliğin ve güçsüzlüğün göstergesi olduğunu öğrenmeliler. Yani genel kapsamlı bir farkındalık oluşturulması gerekiyor erkekler açısından. Evet şiddet gören şiddet uyguluyor ama uygulamayan da var. Bu da demek oluyor ki insan küçükken şiddet görse dahi kendini geliştirebiliyor. O yüzden bu yeni bahaneler işlemiyor maalesef.

 • Bu konu çok uzun senelerdir Türkiye’nin en büyük çözülemeyen sorunlarından biri. Erkek çocukları küçük yaşlardan beri anneleri tarafından şımartılıp her türlü davranışı sergilemeleri için destekleniyorlar (örnek erkek yaparsa çapkınlık kadın yaparsa …).Bulunduğumuz ataerkil toplumda kadını ikinci sınıf eşya haline getirince erkek kendini üstün olarak kabul edip içindeki hayvani dürtüleri kadın üzerinde rahatlıkla uygulamakta kendinde hak görüyor.(karısı değil mi sever de döver de diye çok yaygın bir söylem varken)
  Çözümün temelden, aileden özellikle anneden geçtiğini düşünüyorum ,çocukları yetiştiren annelerin bilinçlendirilerek basit olarak kadının erkekle eşit olduğunu ve şiddet uygulanmaması gerektiğinin bilinci yerleştirilmeli.(Olur mu olmaz bence) konunun sürekli gündemde tutulup bir kamuoyu baskısı oluşturulması uygulanacak yöntemlerden biri gibi geliyor.Eşlerini döven erkeğe de arkadaşların belirtiği yöntemler uygulanabilir tabi ki belki bu suçtan hapse giren erkeğe af imkanı olmadan ömür boyu ev veya cezaevi hapsi verilip toplumdan dışlanmalılar.

 • Kanunla desteklenmediği ve döven serbest kaldığı sürece dayak yiyen öldürülen her kadın yediği dayakla kalacak. Gerçekten bıktım yeter artık. Nasıl bir isyan gerekiyor harekete geçilmesi için? İdamla falan olacak iş değil bu. Bizde ne tam hakkıyla yapılıyor da idamı hak edende tutturalım. Bende çözüm yok umarım artık yetkililerde çözüm bulunur.

 • Iflah olmaz sapık ve canileri kısırlaştırıp gün yüzü göremeyeceklerdi zindanlarda ömür boyu tutulmalı veya idam edilmeli. Bu psikopatlar erkek kız çocuk ayrımı yapan ailelerde yetiştiklerinden önce aile kurumu eğitimlerle iyileştirilmeli, okul ve yurtlarda da eğitim sistemi düzeltilmeli ki bu cinayet ve tecavüzler uzun sürede azalsın.

 • Ben Twitter’da okumuştum. ‘Böylelerini ayağına bir tel geçirip etrafı da kapalı dağ başı bir yere bırakacaksın tek başına. Yemek de vermeyeceksin. Kendi besinini kendi üretsin, domates falan eksin. Ülkenin kaynaklarını kullanmasın. Onun dışında denek olarak kullanılsınlar. Bir ilaç mı üretildi bunlarda deneyin. Ya da bağışçı olarak. Kana mı ihtiyaç var, böbreğe mi? Bunlardakini alın. Her türlü yararlanın işiniz bitince de bırakın ölsünler.’ Ne kadar canice değil mi? Hayır. Değil. Tıpkı onların kadınlara yaptığı gibi. Tecavüz ettikten sonra öldürdükleri kadınlar gibi. Ya da yemeklerini, evlerinin işlerini, gömleklerinin ütülerini yaptıktan sonra öldürdükleri eşlerine yaptıkları gibi biz de onlardan yararlanıp işimiz bitince atacağız bir köşeye. Kimisi insanlığa ters bu durum dese de asıl onların güçleri kendilerine yetmeyecek kadınlara bu denli işkenceler yapmaları insanlığa ters. Evet, belki tedavi edilip topluma kazandırılmalılar ama ben birçoğunun böyle olmasının kendi tercihi olduğunu düşünüyorum. Ya bir anlık ‘gaflet’e düşüyorlar ya da karşılarındaki hak etmiş, namusuna leke sürmüş oluyor. Bahaneleri de hazır yani. Allah hepsini ıslah etsin, ne diyeyim. Ya da cezasını versin. Çünkü devlet artık bu dünyada vermemeye başladı. Öteki dünyalarını da biz görmüyoruz.

İlginizi çekebilecek diğer sorular