Üzgünüz! Bu soru yönetici ya da soru sahibi tarafından görüşlere kapatılmıştır.
 • Bakmam... Bana bakanın da kafasını kırasım gelir öyle durumlarda.

 • Ben yakınımdaki hiç kimseyi ne hayalime ne de hayatıma almam. Dolayısıyla kimseye o gözle bakmadım...

 • Yakınındaki birine göz koymak benim kitabımda yazmaz. Hatta ayrıldığım sevgilimin yakına bile artık bitti gözüyle bile yaklaşmam. Saçmalık olur bu.

  • Ben de hayatında yapmadım ama bana oldu bir kere. Ben elini tutmaya kıyamazken en yakın arkadasiym ile yatıyor olduğunu öğrendim. Ben de sağlam tuzak kurdum ikisine birden, bir arkadaşın evinde buluşturduk onları, sonra yatakta suç üstü, kameraya da aldım benim hakkımda konuşmalarını ve sevişmelerini, Bodrum'da bütün okula yaydım, rezil oldular, ana babaları alıp başka şehre okullara göndermek zorunda kaldılar. Bu arada ikisi de çocukluk arkadaşımdı, beter olsunlar..

   • Yaptığın çok büyük hata. Kalkıp övünür gibi de yazmışsın://
    İnsanların sana karşı ihaneti ne olursa olsun, onların özelini bu denli ortaya sermen çok sevimsiz ve hadsiz bir davranış olmuş.
    Bu yüzden intihar eden öğrenciler oluyor patır patır..
    Bir daha intikam alacaksan daha adil şekilde dövüşmelisin!

    • Siz hiç sanırım 20 sene arkadaşlık kurup, elinizdeki herşeyi paylaştığınız, gerektiğinde onlar için ailenizi karşınıza aldığınız, her şeyinizi önüne sürdüğünüz ve sonunda sizi gerçekten sırtınızdan bıçaklayan kimse olmamış sanırım. O yaşımdayken benim için gerçekten haketmişlerdi ve yıllar sonra karşılaştığımda ikisi de beni suçlamadı, tam tersine köküne kadar haketmiştik demişlerdi.

     Şimdi düşününce yapılmaması gereken bir şey olduğunu biliyorum ama yaptığım şeyi de kimseden gizlemem. Burası bir nevi itiraf sitesi ve ben tribünlere oynayıp millete onu bunu yazacağıma, dürüst olup, olan biteni yazmayı yeğlerim. Hata da olsa yaptığımı dürüstçe söyledim, bundan da utanmıyorum.

     Burada yazılanlara göre de beni yargılamamanızı ve başka konularda bana ön yargı ile davranmamanızı dilerdim. Beni yanlış tanımanızı istemezdim ama neyse, herkes düşüncesinde özgür sonuçta..

     • Asla önyargı ile yaklaşmama neden değil zamanında yaptığın hata @enjoymyrhythm Fakat şu cümle önyargı ile yaklaşmama sebep evet ; "beter olsunlar"
      Tribünlere oynamayıp, gerçekleri söylemen güzel ama hala bu hatandan ders almadığın ortada. İŞte bunu da açıklayan yine aynı cümlen ; "beter olsunlar"
      Beter etmişsin zaten. Dahası ne olabilirdi muamma..
      Neyse.. Amacım yargılamak değildi aynı senin yaptığını yapmaktı, açıkça söylemek:)
      Sorun yoktur umarım aramızda?

      • Aramızda sorun yok mu bilemiyorum, tekrar ediyorum, ön yargılı olmanızı istemem, benim en büyük üzüntüm beni yanlış tanımanız olur.

       Ayrıca beter olsunlar lafının da arkasındayım, çünkü önceki mesajınızda 'intihar eden öğrenciler" olabiliyor demiştiniz, ya o bunalımdan çıkamayan, hayata küsen, okulu bırakan ve sonunda intihara kalkışan bensem? Onlar hayatlarını fıstık gibi yaşamaya devam ediyorken benim yaşadıklarımı ben, beni sonsuz seven ailem, akrabalarım vs haketmiş miydi acaba? Çocuklarını hareketsiz yatan bulan anne babanın, hastane köşelerinde günlerce bekleyen ve ağlayan anne babanın halini kim bilir, onlar hak etmiş miydi? Bir de o taraftan bakmanızı dilerim.

       • Yaşadığın ihaneti dramatize ediyorsun ama buna gerek yok. Buradaki dram ihanete uğrayanda değil, ihanet sonucunda insanların "namus" kavramı ile alakalı bir özel durumu ifşa etmende.. Bunun sonuçları, aldatılan insanınkinden daha acı..
        Sana katılmıyorum.. Aynı düşüncede değiliz ve görüyorum ki hala o liseli kafasında değişiklik yok yıllar geçmesine rağmen..
        Ne diyelim..
        Hak ettiğini bulur herkes ne de olsa di mi?

        • Dramatize etmek mi, bunlar aynen yaşadıklarım, tiyatro mu yazıyorum burada ben? İfşa etmemin sebebi bu yaşadıklarım yüzündendi, yıllar sonra hata yapmış olduğumu farkına vardığımı da daha önce söyledim ama anlaşılmıyor sanırım.

         Liseli kafası ha bırakın Allah aşkına..

         Aynı fikirde olmayabiliriz ama ben en azından sizin gibi karşıdakini rencide etmeye çalışmıyorum, böyle laflar kullanmıyorum ve her zamanki gibi saygı çerçevesinde yazıyorum ama sizin tarzınız aynı değil görünen o ki. (Hala sizli bizli konuşmaya devam)

         İntiharı denemeye gidecek kadar düştüğüm duruma yazılanlara bakınca anlaşılıyor zaten.

         Evet herkes hak ettiğini bulur!

         • Bana göre sizli bizli konuşmak saygı göstergesi değil. Kaldı ki rencide etmem de söz konusu değil. Bu kadar kırılgan ve de alıngan olduğunu bilseydim hiç ilişmezdim.
          Ayrıca insanlara sen olarak diye hitab eden ben, asla başıma gelen yüzünden insanlardan korkunç intikamlar almaya çalışmadım.
          Umarım sen de hak ettiğini düşündüğün şeyleri bulursun.. Bol şans..

          • Yazdıklarınızı bir daha okursanız daha iyi anlarsınız derdim ama olacağını sanmıyorum ki hala aynı tavırlardasınız. O kadar laftan sonra ben şimdi alıngan oldum, kötü insan oldum vs. Yaşadıklarımı anlatınca da drama yapıyor oldum, oh ne ala..

           Madem sizin bizim saygısı da olmuyor, bir daha benimle mümkünse muhatap olma, senin dileyeceğin şansa da ihtiyacım yok, herkes kendi yoluna.

           • Senin problemlerin var sanırım, kelimelerimi farklı tanımlıyorsun:) Sana kötü dedim mi, seni incitecek bir şey dedim mi? Hah! Gerçekleri söyledim sadece, yaptığına ve söylediklerine dair düşüncelerimi dile getirdim.
            Ayrıca çok acı ki iyi yapamıyorsun çevir kazı yanmasın olayını. Neden mi? İşte ispatı;
            "Bodrum'da bütün okula yaydım, rezil oldular, ana babaları alıp başka şehre okullara göndermek zorunda kaldılar." "beter olsunlar" deyip, tepki aldıktan sonra ;
            " O yaşımdayken benim için gerçekten haketmişlerdi ve yıllar sonra karşılaştığımda ikisi de beni suçlamadı, tam tersine köküne kadar haketmiştik demişlerdi.

            Şimdi düşününce yapılmaması gereken bir şey olduğunu biliyorum ama yaptığım şeyi de kimseden gizlemem." diyorsun..
            ardından "Çocuklarını hareketsiz yatan bulan anne babanın, hastane köşelerinde günlerce bekleyen ve ağlayan anne babanın halini kim bilir, onlar hak etmiş miydi? Bir de o taraftan bakmanızı dilerim." diyorsun başka olayları durumunla ilişkilendirmeye çalışarak.
            Evet, bu dramatize etmektir:))
            Bunun üzerinden yürümeye gerek yok.

            Hadi şimdi eyvallah!

İlginizi çekebilecek diğer sorular