Eşinizin 2 yıl boyunca iş için yurt dışında yaşaması gerekiyor .İzin verir miydiniz?

Eşinizin 2 yıl boyunca iş için yurt dışında yaşaması gerekiyor .İzin verir miydiniz?

Bir sebepten dolayı sizi beraberinde yurt dışına götüremiyor.3 ayda bir siz görmeye gelebilecek.Oradaki yeni işinde, şimdikinin 4 katı maaş alacak ve size gönderecek.Yüreğinize taş basıp gitmesine izin verir miydiniz ? Yoksa burada kalıp normal şartlarla çalışmasını mı isterdiniz? 

Not:Bu sayede hayalinizdeki evi alabileceksiniz.

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
 • Mesele ne kadar kazandığı ya da ne kadar uzağa gideceği değil. Esas mesele bu işi gerçekten isteyip istememesi. Eğer hayali buysa ve bu fırsata sahip olmuşsa asla önünde durmam, onu desteklerim ve yanında olurum. Tabii ki hasret çekmek çok zor, fakat elimden geldiğince onunla olurum, sabırlı olurum. Hatta onunla gitmek için elimdeki tüm koşulları zorlarım. İnsanlar birbirini desteklemek ve beslemek beraber olmalı. Yoksa ne anlamı olur ki aynı evde uyuyup uyanmanın.

En İyi Erkek Görüşü
 • Ne demek beni götüremiyor. Beni de götürsün. Söz hiçbir şeyine karışmam.🤣 Valla biraz olsun mutlu olabilecekse oralarda rezil olmayacaksa gönderdim gitti. Euro 10tl yi görmüşken hayır diyemeyeceğim.

  • @lajaconde Bence de beni de götürsün😊 Ama götüremiyorsa da haklısın Euro 10 TL inen bu teklif kaçmaz..

  • Euro 10 tl olunca... Allah iyiliğinizi versin öyle güldüm. İnan ki haklısınız. Çok hızlı bir artış var.
   Ben de gönderirdim. Sonuçta 3 ayda bizi görmeye gelecek ve 5-10 sene de değil. Valla artık günler su gibi akıyor o iki sene göz açıp kapayıncaya kadar geçer bence. Zaten hamuru bozuk olan kişi yurt dışında rahat durmaz, kendi yanında da yapar her türlü.
   Güveniyorsam; ailem için o nasıl taşın altına elini sokup çalışmak için çabalıyorsa ben de elimden geldiğince destek olur bazı zorlukları çekip, sonucunun güzel olacağını düşünerek pozitif olmaya çalışırım.

 • Ben kararı sevgili eşime bırakırdım önce...

 • valla 15 de olsa beni göndermez 🤣🤣🤣 sen oraya gidersen rahat durmazsın der 🤣🤣🤣

 • İstemezdim.

 • Ben hiçbir evliliğin böyle bir süreci kaldırabileceğini düşünmüyorum açıkçası. Tek çare açık ilişki bu durumda. İki tarafın da kafasının rahat etmesi için. Hayalleri sorgulardım ben ya. Beraber oturamayacaksak ne yapayım ben o evi değil mi? Gitmesini istemezdim asla.

 • 2 yıl kadar uzun süreli olmadı ama 2-3 ay gitmişliği var izin veririm yane

 • Bir arkadaşın bankacı eşi birkaç haftalığına Hollanda'ya seminere gitmişti. Adam gider gitmez bir sevgili bulmuş ve telefonunu kapatmış. Eşi burada göbeğinden çatladı ama haftalarca ulaşamadı ona. Sağ salim geri gelsin diye adaklar adadı. Tabii seminer bitince kuzu kuzu evine döndü adam. Arkadaş ona da razı oldu, fazla üstüne gitmedi. Terk edilmekten çok korkmuştu.

  • @nurdan Adamı kapıda mı beklemiş bu sevgili!? Gider gitmez nasıl bulup da ortadan kaybolmuş!? Seminere buradan yanında götürmüştür O🤣🤣

   • Hollandalı sarışın bulmuş. Bilirsin Avrupa'da kadınlar eş, sevgili bulmakta zorlanıyorlar. Bir bara, bir diskoya gitmek yeterli. Bu sorunu halletmek için yurt dışına açılıyorlar. Istanbul'da çok Alman arkadaşım oldu iş nedeniyle. " Biz buraya koca bulmaya geldik" diyorlardı. Gerçekten bulup kollarına takıp döndü hepsi. Bir tanesi de araya araya bulamadı, genç yaşta beyin hastalığına yakalanıp öldü.

 • yok ki şöyle beni 2 yıl yurt dışına götürecek bir işim

 • İzin verip vermemelik bir durum yok benim için. Bana sadece fikir sorar son karar yine ona aittir. Onun ne kadar istediği önemli. Önüne taş koyacak değilim. Özellikle de Euro 10 TL olmuşken. Bir de bana düzenli çikolata gönderirse hiç sorun yok :D

 • öncelikle "izin" kelimesinin yanlış olduğunu düşünüyorum. eşim hayatıma eş olarak girmiş. bir köle veya evcil hayvan olarak değil ki izin alsın benden. gitmek istiyorsa ve şartlar uygunsa herkes özgürdür.

 • Herkes Euro'nun 10 olmasına takılmış ama yurtdışı denmiş, Avrupa değil. Gürcistan, Rusya'da olabilir değil mi? Açıkçası ben Euro 2-3 lirayken de bir şekilde yurtdışına gitmek istiyordum. Hatta çocuklarımı da yurtdışında okumaları ve çalışmaları için yönlendiriyorum. Böyle bir fırsatı asla kaçırmazdım. Hele de sonunda bir oturum ya da vatandaşlık alabilecekse.

  Güven konusuna gelince de ilk yurtdışına 2006 yılında çıkmıştım ve taze evliydik. Hollanda'ya gideceğim için eşim benden daha çok sevinmişti. Bizde o tarz sıkıntılar yoktu o zaman. Şimdi mi? Şimdi var:):):)

  • @fulla Yani biz dedik ki madem kocaya ortak çıkacak, bari Euro’nun 10 TL olduğu Avrupa ülkesi olsun, boşa gitmesin koca🤣🤣 Yani paraya karşı koca takası mevzu! 😊 Para az ise zaten izin yok, otur oturduğun yerde len koca durumu!😊

 • O kadar sürede 2 tarafta sadık kalamaz bence..2 taraf için de zor sınav bence

 • Eşim veya kız arkadaşım yok o yüzden canım ANAMdan örnek vereyim harp okulundayken bizi İspanya'ya götürmüşlerdi 2 haftayı orada geçirecektik annemi arayıp haber verdim gizli gizli komutanlardan biriyle görüşmüş(numarasını ben vermiştim lazım olur diye) işte gitmemize 3 gün kala bütün hazırlıklar da bitmiş komutan sen gelmiyorsun dedi baya sorguladım tabi üzüldüm de daha önce ceza aldığım için mi acaba dedim arkadaşlar da beni teselli etmeye çalıştı. Ertesi gün odasına gittim neden diye sordum oğlum bana değil git annene sor annenden izin al dedi. Annemide ikna etmek pek kolay olmadı tabi ama sonunda gittim

İlginizi çekebilecek diğer sorular