Ensest kız öğrencinin hayallerini yok etti.

Öğretmen okulu ikinci sınıftaydık. Kimi 16, kimi 17 yaşında. Bizim sınıf binanın köşesinde kapıya yakındı ve geniş camlardan yatakhane ve yemekhanelerden binaya girenleri görebiliyorduk. Bir kız öğrenci dikkatimizi çekti. Sanki kız her gün biraz daha şişmanlıyordu. Özellikle karnı bayağı şişmişti. Bunu aramızda konuşmuştuk ki, durum öğretmenlerin de dikkatini çekmiş.  

Bir bayan öğretmenimiz kızı bir gün hastaneye götürdü. Sonuç: Kız yedi aylık hamile. Hemen ailesine haber verildi. Kız sıkıştırılınca uyuşturucu bağımlısı öz abisinin ona uyku ilacı içirip uykuda tecavüz ettiği ortaya çıktı. Kızcağız korkudan kimseye anlatamamış.

Tabii hemen okulla ilişkisi kesilip babasıyla gönderildi. Böylece kız öğrencinin öğretmenlik ve gelecek hayalleri de yok olup gitti. Kurban kız, cezayı alan da kız.

Bu durumda sizce kızcağızın hayatını mahvetmeden neler yapılabilirdi? 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
 • Kızcağıza yazık, korkması gayet normal.Ailenden biri sana tecavüz ediyor.Büyük ihtimalle anne-baba ile iletişimi de iyi olmadığı için bu durumu anlatamıyor bile..Çünkü nedense birçok ailede abilerin dokunulmazlığı var, sapık da olsalar sanki doğuştan haklı doğmuşlar gibi..

  Bu tarz durumlarda sistemin bir çözüm üretmesi gerekiyordu.Okul yönetimi kızı böyle bir aileye teslim etmemeliydi.Bu kızın hayatını kurtaracak, eğitimine devam edebilmesini sağlayacak bir sistem olmalıydı.

  Büyük ihtimalle bu kızcağız eve döndüğünde ailesinin ve çevresinin gözünde 'namussuz' ilan edilerek konu kapatıldı.Ve namuslarını temizlemek adına, istemediği yaşlıca bir adama yamamışlardır.Tabi çocuğuyla beraber..Abi de tüm sapkınlığıyla ortalıkta dolaşmaya ve hayatını istediği gibi yaşamaya devam etmiştir.
  Çaresiz kız çocuklarımıza çok acıyorum.Ailesi bile korumadıktan sonra hayatta nasıl ayakta durabilir ki!?

  • Çok güzel açıklamışsın. Çocugun bir yere verildiğini duymuştum. Sanırım evlatlık. Ama kıza ne oldu bilmiyorum. O evde kaldıysa vay haline.

 • Böyle bir durum söz konusuyken öğretmen nasıl babasına teslim etti o çocuğu. Haydi herkes cahil, vicdansız diyelim öğretmen bunu nasıl görmezden gelir. Küçücük kız korkacaktı tabii haklıymış da korkmakta baksanıza etrafında iyiliğini düşünen yok.
  Böyle bir olay gerçekten yaşanmamıştır diye umut ediyorum aksi takdirde ne desem bilemedim. Yazık çok yazık.

 • Malesef bizim zamanlarimizda okullarin buldugu en super cozum sorun varsa okuldannuzaklastir sorun biter mantigiydi. Hele bizim okudugumuz gibi yatili okullarda kacinilmaz sondu bu. Bilmem sizdede olurmuydu yatili ogrenciler toplansin denir birde siz ogretmen olacaksiniz diye baslanir ve arkasindan hakaretler yagmur gibi yagardi.
  Asla sorun cozme.odakli olunmazdi at kurtul.

  • Aynen. Mektuplar bile okunurdu asker mektubu gibi. Bir arkadaşımıza abisinin yazdığı mektup yüzünden revirde hapis cezası verilmişti. Bazı cümleler beğenilmemiş!!!!

   • O revirler yokmuydu hasta çıkmasın diye dua ederdik hasta çıkarsa basında nöbetçi kalırdık. Ama simdi öylemi öğrencilerimizi el üstünde tutuyoruz. Birde yemekhane nöbetleri ne günlerdi. Sabah 5.30 etute kalk
    Yatağını düzle nöbetçi hoca yada eğitim şefi beğenmezse al başına belayı.

    • Ooo bayağı maceralar da yaşamıştık. Ben biraz muziptim. Bazen arkadaşkarın sıkıntılarını giderecek muziplikler de yapardım. Fakat deli Afife diye kız kurusu bir öğretmenimiz vardı. Kadın elinde sopayla yatakhaneye dalardı. Etek boylarımızı beğenmez söker, saçlarımızı keserdi.

     • 😂😂😂yatili okuyupta macare yasamayan yoktur.
      Yeterkinyurdun kapilari kapanmaya gorsun

      • Ben görünmez olup o kapıları da aşmanın yolunu bulurdum. Arkadaşalar korkudan ölürdü yakalanacağım diye. Ama öğretmenlerin en güvendiği öğrenci olduğum için benden hiç şüphelenmezlerdi.

       • Herzaman bir arka kapimiz olurdu yurttan kacmak icin. O ayrı. Illa kaçardık. Hatta bir keresinde 4 arkadas yoklamada 12 kacak arkadasi var yazdirmistik 😂🙊🙊
        Yalniz yatili okulda gorev yaparken yatili ogrencilik yasamanin avantajini cok gordum. Ohrencilerden daima 2. 3 adim ondeydim 😂🙊🙊

        • Onlar giderken sen dönüyormuşsun.
         Bizim bir de kupkuru evde kalmış bir bedencimiz vardı. Adını süpürge mi ne koymuştuk. Her hocanın bir lakabı vardı. Kadın salonda tepeye dikilir aşağıya bize " patates çuvalları" diye bağırırdı. Güzel vücutluları kıskanıp bütünlemeye bırakırdı. Ikinci sınıfta bizim sınıftan 4 kişiyi bırakmıştı. Müdür de bunu çağırıp " bütün notları çok iyi olan öğrencileri nasıl bedenden bırakırsın diye avazı çıktığı kadar bağırmış ve onu beden eğitimi derslerinden men etmişti. Kadın bu sefer resim dersine girip orada katliam yapmaya başladı. Ama müdür bizi zayıfı olmayan öğrencillerin gittiği yaz kampına dahil etmişti. Ara sıra bağırsa da yaşlı babacan bir adamdı.

    • Ooo yatağı güzel yapılmayanları nöbetçi öğretmen idam mahkumu gibi sınıflardan toplar yatakhaneye gönderirp yeniden yaptırırdı.

İlginizi çekebilecek diğer sorular