Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Online ders döneminde özellikle office uygulamaları,netflix,youtube,zoom,lightroom,cs6 falan filan için laptop alacak okullu arkadaşlara birkaç önerim var.

    Öncelikle şu anki piyasa maalesef fiyatların uçmasıyla kötü durumda, haziran ayında 3000-3500 tl olan laptop şuanda 5000-6000 bandında,dolayısıyla. Üzgünüm ki eğer şu an alacaksınız o laptoba değerinden 2-3k daha fazla vereceksiniz.

    ,lk kural: ekran,alacağınız laptobun paneli mutlaka ips olmalıçünkü kullanacağınız laptop oyuna yönelik değil de daha çok ofis,eğitim,film odaklı kullanılacak. Tn panel ekranlarda film izlerken laptop ekranını sürekli hareket ettirip açıyı ve parlaklığı ayarlamak zorunda kalacaksınız,dolayısıyla ips ekran ilk şart,ne olursa olsun ips ekranlı laptop tercih ediyorsunuz.

    İkinci kural: ram,alacağınız laptobun mutlaka ama mutlaka 8 gb veya daha üstünde olması gerekiyor,2020 yılında satışa çıkartılan 4 gb laptopları tercih etmiyoruz,zaten sistem ekran kartını beslemek için 1-2 gb arası ram'i yedi bile,e kaldı size 6 gb,anca yeter zaten.diğer kural ise laptop'un arttırabilir ram slotuna sahip olması,bu da çok önemli çünkü ileride 4 ve 8 gb ram eklemek isterseniz bu slot ile yapacaksınız bunu. Fazladan ram slotu olmayan ve 8 gb'ın altında olan laptoplardan uzak duruyoruz.
    Alacağınız laptobun satıcısını iyi araştırın,müşteri hizmetleri nasıl,ücretsiz bakım hizmeti var mı,garanti süresi ne kadar gibi...

İlginizi çekebilecek diğer sorular