En çok tercih ettiğiniz ve etmediğiniz sosyal medya uygulamaları neler?

En çok tercih ettiğiniz ve etmediğiniz sosyal medya uygulamaları neler?

Artık sosyal medya çağındayız. Herkes hayatından kesitleri, fikirlerini, hayal gücünü tanıdığı belki de tanımadığı insanlarla paylaşıyor sosyal medya aracılığıyla. İnsanların yönelimiyle de farklı farklı amaçlar için sosyal medya uygulamaları geliştirildi. Siz bütün bu sosyal medya uygulamalarından en çok hangisini gereksiz buluyorsunuz ya da o uygulamanın kitlesinden hoşlanmıyorsunuz? Ve hangisini daha çok yararlı bulup tercih ediyorsunuz?

Evet, sosyal medyanın insanların zamanını aldığı, insanları ayırttığı bir gerçek. Ama kullanmaya da devam ediyorum, yalan yok. Ben en çok instagramı kullanıyorum çünkü her an kolaylıkla girebilirim. Ama en sevdiğim Pinterest. Bütün bu kullanılan uygulamalar arasında en işlevli olan o bence. En azından  benim için. Bizim ülkemiz için Twitter da bayağı yararlı. Her dakika gündem değiştiği için -çoğu iç karartıcı şey- yetişmek için ancak sanal bir uygulama yardımcı olur bize. En sevmediğim uygulamaya gelirsek... Öyle bir uygulama yok. Zaten bütün uygulamaların aktif kullanıcısı değilim. Sevmediklerimi de kullanmıyorum oluyor bitiyor. Mesela Facebook. Hepsi olmasa da kitlesi biraz farklı ve zaman harcamaya gerek duymayacağım bir uygulama. Kullanmıyorum ve sorun da olmuyor benim için. 

Bu duruma verebileceğim en iyi örnek TikTok. Bir kesim var, sürekli TikTok’a laf atıyor, TikTok kullanan insanlara hakaretler savuruyor. Arkadaşlar, size ne kimin hangi uygulamayı kullandığından. Siz kullanmayın olsun bitsin. Neymiş? Çok saçma videolar varmış. İzleme olur biter. Senin ne işin var saçma videoda öyleyse? Herkesi ve her şeyi fazla eleştiriyoruz ama bir kere de dönüp diyor muyuz kendimize: ‘Neden böyle düşünüyorum?’ Ya da ‘Beni ilgilendirmiyorsa takip etmem olur biter.’ Ama herkes kolay olanı tercih ediyor. 

Her neyse. Siz favori sosyal medya uygulamalarınız nedir? Paylaşın!

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • En çok istagram idi artık. Artık bu siteye daha çok giriyorum diyebiliriz. En az olarak da twitter ki hiç kullanmıyorum.

 • Hicbir sosyal medya hesabim yok

 • Olmazsa olmazım Twitter benim. Bütün olan biteni takip edebiliyorum haber izlemeden. Tabi SL’yi söylememe bile gerek yok. Diğerleri olmasa da olur.
  PS: tiktok’u kullanmasan iyi edersin ciddi anlamda güvenlik açığı var.

 • Facebook hesabım eceline terk edilmiş halde :) akraba bağlantıları için halen duruyor. Son dönemde Instagram kullanmaya çabalıyordum, ondan da sıkıldım artık. Twitter'a arada açıp bakıyorum. Youtube'ta da abone olup takip ettiğim kanallar var.Bunlara da ayda 1-2 kez anca bakıyorumdur.
  SL'i sevdim, yeni ve tanımadığın insanlarla arkadaş olmak keyifli..Hergün buradayım artık..

 • Tik tok dışındaki hemem hemen tüm uygulamaları kullanıyorum.

 • Ay sosyal medya hesaplarının hiçbirini sevmiyorum artık. Ama en sevmediğim diyeceksem tiktok. Yahu bir kendinize gelin ya

 • Kesinlikle TİKTOK. Dünyanın en gereksiz,en saçma ve toplum için en zararlı uygulaması bence. Facebook,instagram ve evet hatta tinder bile amacında kullanıldığında işe yarar,bir amacı olan uygulamalar ama tiktok'un amacı ne gerçekten bilmiyorum. Ne kadar saçma olursa o kadar iyi temalı,her hafta hangi aptalca dans veya müzikli hareket "akım" olacak diye merak edilen,hiçbir amacı olmayan,gençleri daha da aptallaştıran,moronlaştıran çöplük uygulaması. Yasakçı zihniyetten nefret eden ve gündemdeki olası sosyal medya kısıtlamasına karşı olan biri olarak,kısıtlanmasını hatta tamamen yok olup gitmesini istediğim tek uygulama...
  Aptal insanlar ne kadar göz önünde olursa aptallık o kadar yayılıyor işte. Artık çok belli ki insanlar içlerinde tuttukları ve ego filtresinden geçirmedikleri varoş özelliklerini teker teker ortaya çıkartıyor çünkü varoşluk normalleşiyor. Yaratıcılığın kısıtlı olduğu milletimiz için harika bir uygulama çünkü düşünmeye gerek yok. Hazır video fikrinin üstüne binlerce kişi aynı videoyu çekiyor. Eee o videoyu bininci çeken de acaba mal gibi gözükür müyüm, çekmesem mi demiyor. Çoğunluğun yaptığı her zaman normal olan oluyor. Nerde çokluk, gerçekten de orda b*kluk...

İlginizi çekebilecek diğer sorular