Egzamaya iyi gelen bitkisel tedavi uygulamaları biliyor musunuz?

Egzamaya iyi gelen bitkisel tedavi uygulamaları biliyor musunuz?

 

Duymayanlar için egzama bir çeşit deri hastalığı. Sedef kadar olmasa da gerçekten çeşidinden çeşidine çok zor ve acı verici. Bende de çocukluktan beri var bu hastalık. Çoğunlukla ellerimde ve kollarımda zaman zaman başımda, yüzümde de oluşur egzama yaraları. Çocukluktan beri sayamayacağım kadar çok ilaç kullanıp Farklı doktorlara gittim ama nafile. Envai çeşit tedavi yöntemi ve çeşidi denense de tek sonuç acısını hafifletmek oldu. Bütün doktorlar da ‘belli bir yaşa gelince geçer’ dedi zaten. 

Hal böyle olunca ben de kendi çapımda bitkisel ürünlerle tedaviler deniyorum. Çünkü ilaçlar da artık derimi inceltmeye başladı. Ve çok meşakkatli uygulaması. Dut suyu, elma kabuğu gibi basit şeyler deniyorum ama etkisi kısa sürüyor. Yine de faydası oluyor tabii kısa süreli de olsa. Çevremde de bu tür basit bazı uygulamalarla egzaması geçen çok kişi duydum doğrusu ama dediğim gibi herkeste Farklı bir çeşidi var. 

 

Sizde de egzama var mı? Bu hastalıktan muzdarip olan kişilere ve bana önerebileceğiniz bitkisel yöntemler var mı? Varsa bizimle de paylaşın lütfen :)

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
İlginizi çekebilecek diğer sorular