SÜPER SORU

Dizi İzlemek İçin Para Verilir mi?

Dizi İzlemek İçin Para Verilir mi?

Herkes dizi film izliyor deliler gibi. Bir günde 5 sezon izleyenler var. Herkes dizi manyağı oldu. Siz hangi platformda izliyorsunuz dizileri? Televizyondan mı, kanalın internet sitesinden mi? Netflix, puhu, youtube ya da telifi olmayan korsan siteler mi? Böyle mecralarda cüzi bir miktar da olsa para harcıyor musunuz yoksa gereksiz bulup ücretsizlerden mi faydalanıyorsunuz?

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Eşim genelde izlemek istediğimiz tüm dizileri bulabiliyor.
  Telefonumda bulunmasını istediğim için Blue Tv ve Phu Tv aboneliklerim var. Netflix dizilerini zaten internetten çok kolay bulabiliyorsunuz.
  İki yolu da kullanıyoruz doğrusu..Para ödediğimiz de var, internetten bulduğumuz da..

 • Makul ücretler tabii ki verilir. Gereksiz reklam izlemekten çok daha iyidir ama bendeki sorun bedava bile olsa oturup saatlerce dizi izleyemem doğrusu.

  • O halde değmez zaten. Televizyon ve internet iş görür.

   • Televizyon ve internette maalesef kaliteli içerikler ya da kaliteli görüntüler yok. Kaldı ki ücretleri de pek abartı değil aslında. Ben izlemesem de ailem için aile boyu Netflix abonesiyim ve ayda 29 lira ödüyorum. Starbucksta iki kafve parası nerdeyse. Kaliteli yapımlar ve görüntü kalitesi için buna değer diyorum.

 • Netflix için verdiğim her kuruşa değdi. Hiç pişman değilim. Diğer bir çok platform da gayet başarılı. Sadece dizi olarak düşünmemek gerek bence. Çok iyi filmler de var. Sinemaya deli gibi para harcayamam üstelik bu dönemde gidemiyorum da. Bir sinema bileti parası verip istediğim zaman istediğim filmi izleyebiliyorum.

 • Bu herkese göre değişir bence. Mesela ben de internette kolaylıkla bulabilirken neden bir uygulamaya boşuna para vereyim ki diye düşünürdüm. Şimdi tam tersi düşünüyorum. Özellikle Netflix gibi, Türkiye’ye yeni gelen Amazon Prime gibi makul fiyatlı platformlara verilen ücretin karşılığının fazlasıyla alındığını düşünüyorum. Ne modemden biraz uzaklaşınca hemen düşen görüntü kalitesi, ne eksik çeviri, ne de atlayana kadar bile söz konusu reklam ürününün hakkında her şeyi öğrendiğiniz, sık sık çıkıp bütün ekranı kaplayan reklamlar yok. Özellikle o reklamlar benim telefonuma virüs bulaştırmıştı kaç kere. Yine de ‘ne gerek aynısı internette de var’ diyenler haksız da sayılmaz. O kadar çok platform var ki kaydolsan bile hangisine kaydolacaksın. Orası da ayrı bir konu. Zaten bu sebeple de Netflix öne geçiyor. Netflix’in bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi, bence, içerik çeşidinin bu denli çok olması. Bakalım, henüz ücretli platformlar var olanlarla sınırlı değil tabii ki. Belki yeni çıkanlar öyle iyi olacak ki herkes içerikleri internette ücretsiz bulabileceği halde o platformlara üye olacak.

  • Bir kere büyük bir konfor. Izleyeceğiniz içeriğe kumandada birkaç tuşa basarak ulaşıyorsunuz. Çok istisnai durumları saymazsak türkiye'deki mevcut internet hızlarında hd paketi hemen hemen herkes sıkıntı yaşamadan kullanabilir. 4k için aynı şey geçerli değil tabi. Altyazı aramıyorsunuz, altyazı senkronizasyonu ile uğraşmıyorsunuz, sigarayı, kanı vs blurlamıyorlar, saçma sapan bir şekilde sahneleri kesip biçip filmi/diziyi piç etmiyorlar.
   Mesela alternatif bir programdan bir film açtım, o da ne, internet hızım oldukça iyi olmasına rağmen yeterli kaynak olmadığı için 2 dakikada bir donuyor ve buffer yapıyor. Hemen, aynı filmi streaming yapan sitelerden çeken başka bir programdan açtım, bu seferde bulunduğu altyazıda türkçe karakter sorunu var, neyse düzgün altyazıyı buldum, allah kahretmesin bu seferde senkronizasyon sorunu var. Onu da hallettim ama tüm bunları yapana kadar yarım saat geçti ve bütün seyir zevkimin içine sıçıldı.
   Tamam bu işler, öğrenciyken, işsiz güçsüzken keyifliydi de akşam iki saat film izleyecek kadar vakti olan çalışan biri için eziyete dönüşüveriyor.

 • Bana göre değil bir sonu yok çünkü hepsi aynı mantık üzerine yazılmış diziler şiddet, ölüm, zulüm, fitne, fesat, gıybet, biribirinin ardından iş çevirme....vb. uzayıp gider eskiden tv lerde brezilya ve arjantin dizi furyası vardı sonra bizim yapımcı ve senaristler romanlara el attı o furyada bitti savaş dizileri, sitkomlar vb. Dizi furyası derken acun ılıcalı mng kargodan tv8 i aldı habersiz dizi, film, yarışma kanali derken youtube ye alternatif paralı dijital platformalar cıktı kısaca bir sonu yok yani bu mesela uzar gider

 • Ben bu dizi işine gerçekten çok karşıyım.Çok küçükte olsa bir faydası olmadığını düşünüyorum.Hatta bazı dizileri yazan kişilerin mental trafiğini çok merak ediyorum.Günümüzde öyle diziler var ki bildiğin şeytan üs kurmuş o dizilere.Ben bu dizi işini sigaraya çok benzetiyorum.Hiç faydası yok ama para verip alıp kullanıyorsun.Sağlığından zamanından ve oarandan oluyorsun. Ben para harcamıyoruz ama dizi izleyerek kaybedilen zaman da aslında bir nevi para sayılır.Yani her türlü kayıp!!!

 • Ben açıkçası Netflix'e üyeyim sadece ama nereye üye olayım diye düşünen arkadaşlar varsa önermem. Blutv satın aldığı içeriklerin internette sitelerde yayınlanmasının önüne geçmiş yani bir dizi Blutv'de varsa başka bir yerde yoktur. Örneğin Handmaids Tale dizisini aradım durdum geçen ama izleyemedim bir türlü. Fakat konu Netflix iken öyle değil. Oradaki içeriklerin hepsi nette kolayca bulunuyor.

 • Youtube varken ücretliye ne gerek var.

 • Oyle bir dizi aliskanligim yok. Ben uzun sureli iliskilere gelemiyorum. Tek gecelik iliski tercihim 😂😂😂

 • Ben mantıklı bulup veririm. Çünkü internete yüklenen yabancı dizilerin çeviri hatası çöp gibi, mide bulandırıcı derecede. Ses kayması, görüntü kalitesizliği, reklam çöplüğü... Özellikle reklamlardan, izlediğim şeylerden tiksinir oldum. Netflix miss gibi, açıyorsun, izliyorsun kasmadan, donmadan. Blu TV çöp zaten. Orijinal içeriği yok, saçma sapan içerikler. Amazon' da gelişme yolunda. Bakalım neler olacak?
  Netflix^'in tek sorunu, dizilerin yeni sezonu internete düşüyor ama netflix vermiyor, çok geç veriyor.

İlginizi çekebilecek diğer sorular