Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Aslında çok fazla nedeni var.Atatürk milleti millet yaptı ama dinciler millet değil ümmet arzusunda.Atatürk laik bir insandı asla din ve siyaseti birbirine karıştırmadı.Ama dinciler siyaseti din üzerinden yapıyorlar ideolojik bir yapılanma içine girmek istiyorlar.( Başaramadıklarını söyleyemeyiz ne yazık ki ).Atatürk kuralsız demokratik bir toplum öncüsüdür.Dinciler kölelik padişahlık sistemini isterler.Vee en önemlisi de Atam hergün Aslan sütünü eksik etmezmiş(Ohh yarasın) .Ayyaşın tekiymiş diye nitelendirdikleri adam içki içerken Türkiye Cumhuriyetini kurdu.( başımızdakilerin dualarıyla fetvalarıyla çatır çatır satıyoruz.)Rakip görülüyor kıskanılıyor onun gibi olmak isteniliyor ama bir Mustafa Kemal Atatürk gelemez birdaha

 • Gerçektende Atatürk ne yaptida sevmiyorlar, neredeyse tüm dunya Atatürk'e hayranken onunla gurur duyuyorken nasıl olup da sevmezler algılayamiyorum. Gerçi onlarin sevmesine ihtiyacimiz yok zaten. Dinimizi yaşatmadı deniyor sanki Yunan İngiliz savaşı kazsnssydı rahat edeceklerdi. Simdiki durumlarından 5 beter olurlardı belkide hiçbirimiz doğmaz, başka başka insanlar doğardı. Bi de içkiye takmışlar. İçerse içsin. İçip içip zıvanadan çıkmadı ya. Tam tersine memleketi kurtardı.

 • Solcularda Atatürk'ü neden putlastirip yere göğe sığdıramazlar bende bunu soruyom. Adam bizi mahvetti karilarimizi kızlarımızı açıp ne hallere soktu. Cehennemde cayir cayir yancanız. Neden anlamıyosunuz kardeşim?

  • Atatürk'ü putlastiran falan yok. Biz ona tapmiyoruz. Memleketi dusman işgalinden ve senin gibi dinci yobazlardan kurtardığı icin Sadece büyüğümüz olarak saygı duyuyoruz. Ne demek karilarimizi kızlarımızı acti? Örtünmek isteyen ortunuyor, örtünmek istemeyenin cehennemde yanmasindan size ne kardeşim?

  • Karını kızını örtüyorsun sonra bu sitede gelip ahkam kesiyorsun.Sizin gibiler karısını kapatır sonra açık kadınlara öküz gibi bakar sabah akşam porno izler.Sizin dininiz bizim dinimiz aynı değil.açık gezmek cehennemde yanmaksa cayır cayır yanarım bundan sanane.İbadet gizli tutulur başkasının imanına karışma laf söylemek ibadetiyle kibirlenmek günah değil mi?Buraya girip bir bayanla konuşman da çok günah hele ki tartışma içerisine girmen aman deyim dinci kardeşim cennetten yerini garantilemişsin madem uzak dur bu internetten.Yanarsın sonra :))

 • İnsanları idam ettiren, o kadar insanın kanı elinde olan bir alkoliği nasıl savunabiliyorsunuz? Evde oturan bacılarımızı okuma, eşitlik bahanesiyle dışarı çıkmaya teşvik etmesi de ayrı bir olay. Atatürk'ün Övünülecek en ufak bir şeyini bulamıyorum. Halifeliği kaldırıp şak diye attı. Sonrada başa kendi geçti. Arapça kutsal dinindeki Kuranı Türkçeye çevirtti. Anıtkabiri put gibi ziyaret ediliyor....Hangi birini sayayım. Vakit olsa Tüm Türkiyeyi mağdur eden hareketleri hakkında kitap yazılır kitap ama siz okumazsınız, beğenmezsiniz tabi.

 • Bence dinciler, dini gerçekten anlayamamış olan, özünü kavrayamamış olan ve dini sadece kendi çıkarlarına yani isteklerine göre kullanan, kendilerince şekillendiren insanlardır. Kendi dinci olarak gören ve böyle tanımlandıran herkes, ağzından ‘’Allah, din, namaz, niyaz’’ sözleri düşmeyen herkes bence bunu birer maske olarak kullanıyor.

  Gerçekten dinine değer veren ve onun kutsallığını algılayabilenler böyle sözler ve basit hareketlerle dini basitleştirmekten kaçınırlar. Dinlerini ve imanlarını sadece kendileri ve Allah’ın bilmesi yeterli geldiği için, kendi içlerinde huzurla yaşarlar. Ama bunun dışında kendine dinci diyen ve dini kılıf olarak kullanan insanların hepsini kötü niyetli ve çıkarcı olarak görüyorum ben. Atatürk’e ve onun kurduğu cumhuriyete de, getirdiği laikliğe de sadece ve sadece ‘’kendi çıkarlarına hizmet etmediği ve dini kullanmalarına izin vermediği için’’ saygı duymuyorlar. Çünkü işlerine gelmiyor bunlar…

İlginizi çekebilecek diğer sorular