deniz olmadan yaşayamam diyenlerden misiniz?

kim ne derse desin deniz insanın ruhuna iyi gelen ruhunu iyileştiren bir doğa harikasıdır. ben doğma büyüme denize beş dakikalık bir mesafede olan mahallede yaşıyorum belki de sebebi budur ama deniz olmayan bir şehirde yaşayamam yaşamam asla mümkün değil gibi görünüyor. en basitinden içiniz daraldı binersiniz bir vapura deniz kokusunu içinize çeke çeke yolculuk yapar içinizde ki kötü enerjileri atarsınız. 

denizsiz şehirde yaşayamam.

1 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Eskiden ben de aynı bu şekilde düşünürdüm ama şartlar bazen böyle fikirleri değiştirebiliyor ya da zorunda kılıyor. Misal ben hala deniz olan biryerde yaşıyorum ama kaç defa denizi izleyebiliyorum çok çok az...

  • Bu sevgiyi içinde barındıran insan denizde ölmeyi ister. Ki ben, bir gün intihar edersem, kendimi denize bırakmayı düşünüyorum Haliç Köprüsü'nden. Deniz bambaşka bir olay. İç Anadolu'da yetişen bir çocuk olduğum için, hiç denizi görmemiştim. Hep bana uçsuz bucaksızlığı anımsatıyordu. Büyüdüm, denizi olan bir şehire kavuştum, hala öyle geliyor. Sonsuzluğu anımsatıyor bana. Ne zaman içim sıkılsa, uzun uzun denize bakıyorum. Sonu yok, kurtuluşu bağrında, koynunda saklıyor biliyorum. Şimdi uzun uzun Galata Köprüsü'nden, Sirkeci' ye doğru yürümek vardı... Martıların tiz çığlıkları, şehrin ritimli gürültüsü ve denizin eşsiz kokusu... İstanbul özel bir şehir, İstanbul benim evim.

  • Bahar aylarında biraz güneş göründüğünde aklıma hemen deniz düşüyor,yüzme hayalleriyle kendimi deniz kenarına atı veriyorum.Soğuk denize karşıdan mahzun bir şekilde bakıp havanın ısınmasını beklemek zorunda kalıyorum.Deniz üstelik benim için yüzmek demek değil sakinliğin, huzurun ,hayallerin simgesi..
    İstanbul’da doğup büyüyen birisi olarak denizsiz bir şehirde yaşayamam diye düşünüyorum üstelik son zamanlarda İstanbul’da yaşamaktan hiç hoşlanmama rağmen.Buradan gidip deniz kenarında bir yere yerleşme hayalimizi çok sıcak tutuyoruz.

  • aynen öyle deniz olmayan yerde nefes almak bile zor.

  • Ömrümün çok az kısmı denizsiz yerde geçti. Denizi çok severim, şansıma hep deniz olan yerlere tayinim çıktı.

  • Yasadigim yerde deniz yok yasiyorum

  • Bu sözü önceden abartı olarak bulurdum fakat büyüdükçe ve deniz kenarına kafa dağıtmak için rahatlamak için gitmeye alıştığımdan beri ben de böyle düşünüyorum. Sanırım denize kıyısı olmayan hiçbir yerde yaşayamam ya, nefes bile alamam hatta. Sanki denizi olmayan bir şehirdeyken; kapısı penceresi olmayan küçücük bir odada nefessiz kalmış gibi hissederim.

İlginizi çekebilecek diğer sorular