Değerli Fikirlerinizi Bekliyorum(Hepsini Özenle Okuyacağım)

Merhaba arkadaşlar,bugün itibari ile ben de bu platforma üye olarak aranıza katıldım.Umarım keyifli vakitler geçiririz.Madem üye oldum ilk konumu sizlerle paylaşmak isterim.

Ben 20 yaşında üniversite okuyan kendi halinde bir insanım.Daha önce hiç bir ilişkim olmadı.Ben bunu bir eksiklik olarak hissetmedim çünkü bu bir zorunlu ihtiyaç değildi benim için.Kalbimin ısınmadığı birine sırf benim de ilişkim olsun diye yapmacık bir ilişki kurmak bana hiç mantıklı gelmiyordu.Bu yaşımdan sonra da ilişki kuracağım insan ile hayatımı devam ettirmek istiyorum şahsen.

Benim bu konu da bazı görüşlerim var.Hayatıma alacağım kadın benim ilkim olacak ve benim için gerçekten çok değerli bir şey.O yüzden hayatıma ilk alacağım kişiyi bırakmaya niyetim yok.Belki diyeceksiniz bu yaşına kadar nasıl olmadı diye ama dediğim gibi ben öyle sırf gönül eğlendirmek için biri olsun istemedim hayatımda.Şimdi değinmek istediğim konu ise ben de kendim gibi daha önce hiç ilişki yaşamamış biri bulmak isterim.Şahsen bu beni daha da mutlu eder,ilk deneyimlerimizi birbirimiz ile yaşamak bence çok daha özel kılar ve beni de karşı tarafı da mutlu eder.Fakat çoğu yerde böyle bir şeyin mümkün olmayacağını öyle bir kadın olmadığını söylüyorlar.Neden böyle bir ön yargı var ? Benim gibi ilişkisi olmamış bir kadını bulmam sizce mümkün değil mi ? Kendim gibi birimi aramam sizce bir hata mı veyahut görüşleriniz nelerdir ?

NOT:Bu arada kesinlikle yanlış bir anlaşılma olmasın.Ben daha önce ilişkisi olmuş bir kadına kesinlikle kötü bir anlam yüklemiyorum.(Edebini takındığı müddetçe)


Değerli görüşlerinizi bekliyorum.Hepsini özenle okuyacağım.

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Öncelikle sitemize hoşgeldin @denboy .

  Konuya gelince kendini eşine saklaman çok güzel bir olay. Ama sanal ortamlarda sürekli hep artık eline el değmemiş kız olmadığı, hatta bakire kız olmadığı yönünde bilgiler paylaşılıyor. Hiç katılmıyorum. Tamam eskisi kadar özel değil bu durumlar. Sizden sadece bir kuşak önde olmamıza rağmen bizde ayrıca evlilik teklifi diye bir şey yoktu. Bir kızın seninle çıkmayı kabul etmesi demek evlenmeyi kabul etmesi demekti. Şimdi belki o kadar değil ama sadece benim etrafımda, benim bildiğim erkek arkadaşı olmamış, eline el değmemiş onlarca kız var. Ve bizim adet, gelenek göreneklerimiz devam ettiği müddetçe de olacaktır. Takılma sanal ortamlardaki yorumlara. Pek çoğu nete girmiş kızı potansiyel.f*hise gören örümcek kafalilarin yorumları. Sen kalbini ferah tut kardeşim, elbet çıkacaktır nasibin. Ama bu yasa kadar nasıl olmaz da deme. 20 yaş çok genç bir yaş.

  • Hoşbuldum.Değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.Ben de sizinle aynı görüşteyim maalesef büyük bir çoğunluk tüm kadınlara ön yargı ile yaklaşıyor ve çok ayıp yaklaşımda bulunuyorlar.Ben de bunun böyle olmadığını düşündüğüm içim sizlere danışmak istedim.Belirttiğiniz gibi daha önümde çok uzun bir yol var.Umarım doğru insanı bulurum.Bu arada bu platformda saygı çerçevesi içerisinde sorularımı ve görüşlerimi sizlerle paylaşabiliyor muyum ? Çünkü aklımda başka sorularım ve görüşlerim de mevcut.

   • @denboy , sitede henüz 10 gün önce tasarımsal olarak çok büyük bir değişiklik yaptık ve hala da pek çok eksiğimiz var. Onların tamamlanmasını bekliyoruz . O nedenle kurallarımız soru sorma kriterleri puanlama kriterleri gibi pek çok sayfayı henüz yayını alamadık. Ama sana kabaca şunu söyleyeyim argo, ahlaksızca paylaşımlar, kişiyi hedef alan paylaşımlar, pornografik içerik ve kişisel ya da sitesi reklam olmadığı müddetçe sitemizde her şeyi paylaşabilirsin. Pek cok kategorimiz mevcut. Hangisine nasıl paylaşımı yapmak istiyorsan paylaşabilirsin. Sadece paylaşımlarına o konuya uygun bir resim eklerseniz seviniriz.

 • @denboy aramıza hoşgeldin...
  Yaşın itibariyle bu konuda oldukça şanslısın diyebilirim. Ve senin yaşıtlarında ilkim olsun düşüncesi özellikle bu dönemde çok yaygın. Sanırım toplum olarak değer yargıları tazelenmeye başladığını düşünüyorum. Umarım gönlüne göre birisi nasip olur.

  • Hoşbuldum teşekkür ediyorum.Şanstan kastınız sanıyorum ki yaşımın daha genç olmasından dolayı.Umarım dediğiniz gibi gönlüme göre biri nasip olur.Size bir kaç soru sormak istiyorum.Birincisi toplum olarak değer yargılarımızın tazelenmeye başlaması ile neyi ifade etmek istediniz ? Diğer sorum ise bir kadın ve bir büyüğüm olarak sizin bu konuda görüşünüz nedir ? Bir insanın ilki olmak ve ilkini olması istemesi nasıl bir düşünce ? Ben şahsen aşk olsun cinsel anlamda olsun hayatımızdan gelip geçecek biri ile yaşanmasını pek mantıklı bulamıyorum.Özellikle cinsellik konusunda evlenmeyeceğimiz,gelecek kurmayacağımız bir insana neden bu fırsatı tanıyalım ? Kendimizi evleneceğimiz kişiye saklamamız daha özel olmaz mı ?

   • Toplumda ciddi anlamda dejenere vardı, hangi kızı yatağa atabilirim mantığında bir olgu oldukça yaygındı, elbette günümüzde de var ama gençlere bakıyorum senin gibi pırıl pırıl ümitvar gençler azınlık olmaktan sıyrılıyorlar.

   • Bir insanın ilki olmayı bir kız toplum baskısı dışında bizzat kendisi istiyorsa tebrik edilesi ama bunu bir erkek düşünüyorsa ayakta alkışlamalı diyorum.

   • Kendini evleneceğin kişiye saklamak bu senin kendine olan saygındandır. Ve gayet doğal ve olması gereken bir durumdur. Yalnız şu var ki ilerleyen yaşlarda evli çiftler arasında ki cinsel uyumsuzluk ve sorunlar yaşandığında istekli ve arzulu olan taraf veya beklentileri karşılanmayan taraf yeni arayışlara girebiliyor. Bana göre evlenecek çiftler bu konuları çekinmeden konuşabilmeli ki ilerleyen zamanda sorunlar yaşanmasın.

    • Yazdıklarınızı okudum.Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim gerçekten.Cinsel uyumsuzluk ne kadar kötü olabilir ki ? evlenmeden önce tabii bunlar konuşulur ama seven bir insan için cinsel uyumsuzluk ne kadar sorun yaratabilir ki ? Olgun insanlarız bir problem varsa çözmeye çalışırız.Gereken neyse çözmek için uğraşırız.Yeni bir arayışa girmek ne bileyim hiç etik olmayan bir şey.

     • Şu an bunları söylemek çok kolay yaşamadan bilemezsin

      • Yaşınız gereği benden tecrübeli birisiniz.Bu yüzden dediğiniz her şeye saygı duyuyorum.Belki dediğiniz gibi çok bilmiyorum.Peki ne gibi sorunlar bunlar ? Çevremde bunları öğrenebileceğim şeyler olmadığı için öğrenmek isterim.En azından düşünüp,araştırıp şimdiden hazırlıklı olurum.İleride sıkıntı yaşamak istemem.

  • @asilya takmadınız ama teşekkür ederim yine de.

   • @denboy takmadım değil öyle anlaşılmışsam özür dilerim sorularını tek tek cevaplamak için hem vaktim hemde zihnim müsait değildi

   • Kendini evleneceğin kişiye saklamak bu senin kendine olan saygındandır. Ve gayet doğal ve olması gereken bir durumdur. Yalnız şu var ki ilerleyen yaşlarda evli çiftler arasında ki cinsel uyumsuzluk ve sorunlar yaşandığında istekli ve arzulu olan taraf veya beklentileri karşılanmayan taraf yeni arayışlara girebiliyor. Bana göre evlenecek çiftler bu konuları çekinmeden konuşabilmeli ki ilerleyen zamanda sorunlar yaşanmasın.


    Yaşanabilecek sorunları yazmıştım

    • Bu dedikleriniz ile gözüm şahsen korktu.Umarım dediğiniz gibi sıkıntılar yaşamayız.Cinsel anlamda uyumlu biri olmak isterim.Umarım üzerime düşeni layikiyle yapabilirim.

 • Hoşgeldin @denboy . Mesela benim elime hiç erkek eli değmedi. Hep kadın eli değdi ☺️☺️☺️

  Şaka bir tarafa da merak etme @fulla söylenecekleri söylemiş zaten. Altına imzamı ben de atarım. Onlar herkesi potansiyel ör**pu gören örümcek kafalilar. Milyonlarca tertemiz kızımıza utanmadan çamur atıyorlar.

  Siteye gelince de fullanin dediği kurallara uyarsan kafana göre takilirsin.

  • Hoşbulduk teşekkür ederim.Cinsel tercihinize saygı duyarım problem değil.(Ne kadar homofobik olsam da saygım sonsuz).Dediğiniz gibi o basit görüşlere ben de karşıyım.Umarım o bahsettiğiniz milyonlarca kadından birine ben denk gelirim.

   Kurallara uyacağımdan şüpheniz olmasın.

 • Allah gönlüne gore versin. Bemde senin gibi dusunmustum. Evleninceye kadar her hangi bir iliskim olmamisti. Ve evlendigimde 32 yasindaydim

 • @denboy öncelikle aramıza hoş geldin. Düşüncelerini okudum ve takdir ettim gerçekten. İsteklerin sıra dışı yada anlamsız istekler değil. Günümüzde karşılığı ve anlamı olan istekler. Ben , çizdiğin çerçeveye uyan bir partner bulacağına eminim. Ben sadece acizane bir konuya değinmek istiyorum. Ülkemizde yaşanan evliliklerin yanlış hatırlamıyorsam %70 ler civarında kendi içinde şiddetli geçimsizlik barındırıyor. Maalesef ama maalesef her geçen gün boşanma oranları korkunç oranlara tırmanıyor ( elbette bunların sosyolojik yada toplumsal vs sebepleri vardır ki bunların her biri farklı tartışma konusu olabilir ki konumuz bu değil !) Benim kaygım şu : Çok iyi niyetle neredeyse her şeyin ilk ini evleneceğin kişiye saklayıp evlendikten sonra şiddetli geçimsizlik gibi bir takım sonuçlarla iş boşanmaya falan giderse işte o zaman yaşayacağın olumsuzlukların yanına bir de pişmanlık eklenir mi ? ( Lütfen yazdıklarım yanlış anlaşılmasın hani ben böyle bir ihtimal var boşver sen kendini ilk kişiye ne saklıyorsun gibi bir tavsiyede bulunmuyorum ). Şöyle düşünüyorum sabahtan akşama kadar akşam yemeyi planladığın iskenderi yemek için aç kalıp sonrasında akşam yediğin iskenderin içinden kıl çıkması sonucunda yaşadığın depresyon ve sonrasındaki ' neden akşama kadar aç kaldım ki ?' sorusunun tezahürü olan bir pişmanlık. Uzunca oldu ama umarım düşündüklerimi yazıya aktarabilmişimdir.

  • Hoşbuldum çok teşekkür ederim.İyi dilekleriniz için minnettarım.Güzel bir noktaya değinmişsiniz ama zaten bu kadar bekliyeceksem gerçekten uyuştuğum bir insanı tercih ederim.Sıkıntı yaşayacağım veya uyuşamayacağım insan ile neden evleneyim ki ? Verdiğiniz örneğe gelirsek "neden aç kaldım ki " demek yerine usulca iskenderden o kılı çekip sorunu gidersek daha iyi olmaz mı,hepimizin eksikleri,kusurları olabilir.Önemli olan bunları tatlı bir dille giderebilmektir.

İlginizi çekebilecek diğer sorular