Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Çalışmak sadece para için yapılan bir aktivite değildir. Ülkemizde ekonomik şartlar normalin altında olunca genelde insanlar sadece para için çalışsalar da aslında insanlar huzur için de çalışırlar. Ben mezara girene kadar çalışmak isterim ama tabii ki insanların genel anlamda anladığı gibi değil. 36 yaşından sonra işimi öyle bir hale getirdim ki, iş beni değil ben işi bağlıyorum. Ne kadar istersem o kadar çalışyorum. Canım isteyince de kapatıp keyfime bakıyorum. İşe huzur bulmak için gidiyorum. Baksana insanlar eve kapanıp boş kalınca aslında işlerinin ne kadar değerli olduğunu anladır. Bıraksalar da 3 gün deliksiz uyusam diyen insanlar, şimdi ne yapsak da işe gidebilsek derdindeler. O yüzden milyar dolarlarım da olsa muhakkak bağlayıcı olmayan bir işim olmasını her zaman isterim.

  • Karantinanın 6. ayında okudum da, şimdi bu görüşün öyle doğru ki hocam... Okul açıkken falan, tatil olsa senelerce yatarım diyordum ama buna iki ay bile katlanamadım. İnsan yaratılış gereği çalışmaya ve harekete programlı. Çalışmayınca zinde hissetmiyorum. Çalışmayan insanlardan da haz edemiyorum. Yerinde sayıp kalan saate nasıl ''bozuk'' diyorsak, insan da o misal...

 • Ben çok zengin olsam kesinlikle çalışırdım ama tam zamanlı bir işten bahsetmiyorum tabi.Çerçevesini benim çizebileceğim esnek çalışma saatine uygun bir iş yapardım.

 • Tam tersi zenginler daha cik çalışıyorlar, rothschild ailesi, rocke feller hanedanı, medici hanedanı, arap kraliyet ailesi, vanderbilt ailesi, du pont ailesi, habsburg ailesi, walton ailesi, astor ailesi, fugger ailesi, ingiliz kraliyet ailesi, koç holding, sabancı holding, zorlu holding, mark zukenberk, stewe jops (gün yüzü gormeden öldü), Nadide ülkemizin zenginleri hiç biri gezmek yemek içmek gibi bir derdi yok hep daha cok kazanmak icin fitne,fesat, ara bozma, insanları bir birine kırdırma, cinayetler, suikastler, paranın sadece kendi kasasina girsin diye bin bir türlü alâ vera dale vera işler güçler peşindeler bu kadar işi gücü olupta bırakıp gidermi onlar, 😃😃😃 zenginlik fakir bir çocuğun ilk defa bir oyuncağı olmasıdır belki, ac bir kimsenin sıcak bir dilim ekmek bulmasıdır belki, çocuğu olmayan bir ailenin çocuğu olmasıdır belki, belki gözleri görmeyen birinin gözlerinin açılmasıdır belki, belki bacağı sakat birinin birden iyilesmesidir ve benzeri. Şahsen kendi fikrim eğer imkânım olsaydı bir yaylada bir yayla evinde sevdiğim kadınla ömür geçirmek isterdim büyük şehirden çok çok uzak hiç bir insanın olmadığı bir yerde yaşamak isterdim...

 • Devirir popo mu yatarım valla

 • Çalışmaktan çok yoruldum..Erteledigim hayallerimi yerine getirirdim.

 • @kanka bende sıkıldım kaçmak istiyorum yeminle

 • Aha ne tembeller varmış aramızda yaaaaaaaaa:):):) vay tembeller sizi. @zümrüt @buzy :):):)

 • Hahahahaha kim demiş biz tembeliiz diye aaa

 • Çalışmam. Serserilik peşinde olurum:)

 • Calışirdim ama kendimi yormadan keyfi çalışırdım kendime de zaman ayirirdim

 • Çok zengin olsam da kesin çalışırdım.Çalışmayı sadece para kazanmak, ekonomik olarak değerlendirmiyorum .Çalışmak aynı zamanda kişinin sevdiği bir işi yaparak, çaba göstererek kendiliğini geliştirdiği bir yolculuk.(sevdiği işi yapma kısmı biraz sıkıntılı).Proje bittiğinde veya iş tamamlandığında ,ürün ortaya çıktığında bunu ben yaptım demenin hazzını hep duydum. Yılların sonunda edindiğim bilgilerin farkına vardığımda kendimi çok mutlu hissettim .Çok zengin olsam şu andaki kariyerimi bırakıp bir sanat galerisi açardım ve dünyanın dört bir tarafından değerli eserleri toplardım, ünlü müzelerle sürekli iletişim halinde olurdum.Dünyayı gezerek önemli sanat galeriyle ticaret anlaşmaları yapardım Türkiye’den yurt dışına kaçırılan sanat eserlerinin geri alınması konusunda destek verirdim.

 • Ben yine çalışırdım. Çünkü gerçekten de, çalışmak insanın yemek yemesi gibi, ihtiyacı olan bir döngü. Kendini geliştirmesi gibi bir döngü. Çok zengin olsam, her şey elimin altında olsa da, bir uğraşım olmalı. Yoksa ot gibi yaşamaktan bir farkı olmaz. İlk başlarda yiyip içip gezilir ama okul kapalıyken bile evde bir süre sonra boş durmaya dayanamayıp çalışan biriyim ben. Bu yönden mesela ev hanımlarına falan şaşırıyorum. Günleri nasıl geçiyor gibisinden. Umarım ilerde rutin fakat çalışmalı, kazanmalı, huzurlu bir hayatım olur.

İlginizi çekebilecek diğer sorular