Çocukken yaşamak istediğiniz hayatı şu an yaşıyor musunuz?

Çocukken yaşamak istediğiniz hayatı şu an yaşıyor musunuz?

Hepimiz çocukken büyük hayaller kurup yaşayacağımız hayat ile ilgili büyük beklentilere girerdik. Siz bugün yaşadığınız hayatta kurduğunuz hayallerin ve girdiğiniz beklentilerin tam olarak neresindesiniz. Fazla küçüklüğe gitmeden aklınızın yettiği zamanları esas alın ama. Çünkü benim 9 yaşındaki hayalim Hansel ve Gratel’deki cadının, çikolata ve şekerlemeden oluşan evinde kalmaktı. *Spoiler* Ta ki cadının, Hansel ve Gratel’i yemek için o eve aldığını öğrenene kadar. 

Ben kendi hayatımı bir alıntı yaparak anlatmak istiyorum: ‘Olduğum şeyle olmadığım şey arasında, hayal ettiğim şeyle hayatın beni yaptığı şey arasında bir boşluğum. ‘

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Adı üstünde hayal işte

 • Hayaller hayatlar diyorlar ya iste hayaller gitti hayatlar kaldi

 • Çocukken gelecekteki hayatıma dair hayal kurduğumu hatırlamıyorum doğrusu..Çok renkli ve eğlenceli, mutlu bir çocukluğum oldu benim.Çok meşguldüm, arkadaşlar, azgınlıklar, yaramazlıklar, ilk aşklar..Oturup düşünmeye vaktim olmuyordu, sürekli aksiyon..

  Oynadığımız oyunlara göre değişiyordu hayallerim.Bir ara doktor olmak istediğimi hatırlıyorum.Şimdiki aklımla mümkün değil böyle bir istek..Sonra bir ara sürekli bankacılık oynadığımı hatırlıyorum annemle, sürekli kağıt paralar yapardım, vezneden sürekli para alış verişi..
  Özetle tek söyleyebileceğim, çocukluğumdaki kadar mutlu ve coşkulu bir hayatım olmasını isterdim.Şu ana kadar çocukluk dönemi hala önde..

 • Çocukken dilediğim hayatı bile hatırlamıyorum. Sadece sihirli güçlerim olsun isterdim, o da olmadı zaten hahsh haha haha.

 • Çocukken yaşamak istediğim hayatı büyüdüğümde artık istemediğimi ve bana uygun olmadığını farkettim ve vazgeçtim. İnsan değişiyor. 3yıl önce istediğim hayatı da artık istemiyorum mesela.

 • Daha yolun başındayım ama bu yaşlarım için hayal ettiğim şeylerin yarısını yaşıyorum diyebilirim

 • Biraz sıkıcı kuralları olan bir ailede büyüdüm. Hala da ailemle yaşıyorum daha özgür bir hayali kuruyorum çocukluğumdan beri ama maalesef henüz o hayalime ulaşamadım.
  O kadar da umutsuz değilim ama bu konuda illa ki gerçekleşecek.

İlginizi çekebilecek diğer sorular