Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Youtube de ozel muzikler var onlari dinle.

  • Çakralarını açarken aşırı aktif olan çakralarını daha az aktif duruma getirmeye çalışmanın gereksiz olduğunu anlamalısın. Aşırı aktif çakralar, basitçe kapalı ve etkisiz olan çakraları telafi eder. Tüm çakralar açıldığında enerji eşitlenir ve denge bulur.
    Kök çakranı (kırmızı) aç. Bu çakra, bedenen yaşanan farkındalığa ve birçok durumda rahat hissetme durumuna bağlıdır. Bu çakra açıldığında dengeli, duyarlı, kararlı ve güvende hissedersin. Bir neden yokken çevrendeki insanlardan şüphe duymazsın. Kendini o anın bir parçası gibi hissedersin ve bedeninle aranda daha güçlü bir bağ kurarsın. Bu çakra yeterince aktif değilse korkak ve gergin hissetmeye yatkın olursun ve kolayca, kendini istenmeyen biri gibi hissedersin. Eğer aşırı aktifse maddi şeylere değer veren ve açgözlü biri olabilirsin. Sanki güvende olman gerekiyormuş ve bir değişikliğe ihtiyacın yokmuş gibi hissedersin.
    Bedenini kullan ve onun farkında ol. Yoga yap, etrafta dolaş ya da biraz ev temizliği yap. Bu gibi aktiviteler bedenini tanımanı sağlar ve bu çakrayı güçlendirir. Toprakla bütünleş. Bu, toprakla temas etmen ve toprağı ayaklarının altında hissetmen gerektiği anlamına gelir. Topraklamayı yapmak için düz ve rahatlamış bir şekilde ayağa kalk, ayaklarını omuz hizasında aç ve dizlerini hafifçe bük. Leğen kemiğini hafif öne doğru eğ ve vücudunu dengede tut. Böylelikle vücut ağırlığın ayak tabanlarına eşit olarak yayılır. Daha sonra ağırlığını öne doğru ver. Bu şekilde birkaç dakika kal.

İlginizi çekebilecek diğer sorular