Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Çok konuşurlar, fikirleri sorulmadığı halde kendini öne atarlar, konuştukları konularda tutarsızlık vardır. İlk söyledikleriyle 10 dakika sonra söyledikleri tutmaz.

 • Hal ve hareketlerinden ister istemez kendini belli eder, radikalci at gözlüğü ile dünyaya bakan, sürekli boş boş konuşan, her şeye her konuda fikri olan, hiç bir şeyden çekincesi olmayan.

 • Daha kapidan girer girmez anlarim

 • Daha kapidan girer girmez anlarim

 • Boş ve çok konuşurlar. Her konuda bir yorum yapar ve çok bilgiçlik taslamaya çalışacak cümleler kurarlar. Kibirli ve çok bencil olurlar. Hep kendi çıkarını düşünürler.

 • Aynı bıkkınlığı ben de yaşıyorum. Özellikle günümüzde sosyal mecraların bu kadar aktif kullanılması, toplumdaki her çeşit insana fikrini ve yorumunu dile getirme imkânı veriyor. Ee hal böyle olunca bilen de bilmeyen de her konu hakkında uzman kesiliyor. Doktorculuk oynayanlar mı dersiniz, siyasetçi kesilenler mi dersiniz… Yoruma açık olan ve tartışmaya değer konular da var elbet, fakat özellikle içinde olduğumuz pandemi döneminde ve son günlerde yaşanan büyük depremle beraber insanların yerli yersiz yorumlar yapması beni çok rahatsız ediyor. Maskeye karşı olanlar, koronanın dış güçlerin bir ürün olduğunu savunanlar ve hastalığa inanmayanlar… Doğal afetlerin dinsizlik yüzünden olduğunu iddia eden yobaz düşünceler… Anlatırken bile sinirlerimi bozuyor açıkçası. Bütün bunları düşününce benim için ortaya çıkan sonuç şu oluyor: bir insanın cahilliğini esas belli eden şey haddinden fazla özgüvenli konuşmasıdır. Bir insan ne kadar çok ‘’ben biliyorum’’ diyorsa o kadar çok bilmiyordur. Gerçekten bilen insan, bilgiyi özümsemiş olan insan bir şekilde o bilgeliğini belli eder; hali hareketi tavrı ve üslubuyla. Bilmeyen ise bildiğini sandığı her şeyi insanların gözüne soka soka, bağıra çağıra haykırmaya çalışır.

 • somut gerçeklere bile kendi görüşünü katarak saçma bir şekilde cevap veren insan gözümde cahildir.

 • Ben pek anlamıyordum bugüne kadar. Bundan sonra burda yazanlara dikkat edeceğim. Tam aradığım bir konu oldu. Gelir gelmez bunu görmem süper.

 • Her konu hakkında fikir sahibidirler 😄

 • Söyledikleri şeylerin doğru olmadığına hatta durumun tam tersi olduğuna kanıtınız bile olsa sizi dinlemeden aynı cümleyi durmadan tekrar ederler. Tartışma nereye giderse gitsin o lanet cümleyi tekrar tekrar kurarlar.
  Genelde Twitter'dan ya da Facebook'tan alıntı yaparlar. Bu platformlara neden güveniyorsun bu kadar dendiğinde güvenilir haber kanalı olmadığını söylerler. Bu arada bahsettikleri haberler de corona amerikan oyunu filan öyle absürt şeyler.
  Tartışma esnasında siz çok güçlü bir savunma yaptığınızda verecek cevap bulamaz birkaç dakika sonra arkanızdan bu da hiçbir şey bilmiyor diyerek size cevap vermeden yermeye çalışır. (Bir tartışmada verecek cevap bulamamak utanç verici değil ya da cahillik göstergesi mesele burada arkadan konuşmak)
  Biraz olsun haksız olduklarını fark ettiklerinde sizi bel altından vurmaya çalışırlar.
  Maalesef deneyimlerimden yola çıkarak bu insanları uzaktan fark etmek oldukça güç. Onlarla iletişim kurmak durumundayız ayıklamak için canım Kedigil...

 • Her geçen gün artan sayısıyla her yerde kendini belli eden bir topluluk halindeler.Cahil insanı anlaması çok kolay olduğunu düşünüyorum.Bırakın karşınızdaki kişi 4-5 dakika konuşsun siz sadece dinleyin söylediklerini onaylayın veya sessiz kalın.Bu sürenin sonunda zaten kendisini ele verecektir.Hepsinin ortak özelliği her konuda uzman olmalarıdır,size her konuda rahatlıkla ders verebilirler.İnandıkları fikirlere öyle körü körüne sadıktırlar ve düşüncelerinin kesin doğru olduğuna inanırlar.Eleştri onların kitabında hakaretle aynı anlama gelir ,karşılıklı fikirlerini sunma şansı verir gibi görünüp kendi fikirlerin kabul ettirmeye çalışırlar.Günün sonunda sıfır empati kurduklarından konuşmanın sonu 5. dakikada benim için sona erer,zaman değerli boşa harcamamak lazım.

 • Sen sorunun içinde demişsin zaten. Konuşmasından , jest ve mimiklerinden ve en önemlisi karşısındaki kişiyi dinleyiş tarzından anlaşılabilir cahil kişi.

İlginizi çekebilecek diğer sorular