Bugünlerde sizin ruh haliniz nasıl?

Bugünlerde sizin ruh haliniz nasıl?

Bugünlerde ben ya hep çay koyarken, ya yemek veya tatlı siparişi verirken ya da mutfağa girmiş yaparken buluyorum kendimi ve eşimi..

Yine bir evden çalışma günündeyiz, baktık ki bir yandan işleri yapıp telefonlara vs cevap veriyoruz, bir yandan da biz beraber gün yapar hale gelmişiz! Bildiğiniz kadınların evde toplanıp börek çörek yemeleri gibi durum..

Tek fark zoom vb on-line yapılan iş toplantıları oluyor.Bunlarda da kendimiz tek taraflı yiyoruz hazırladıklarımızı..

Akşam yeni kısıtlamalar gelecekmiş yine göya Canım Türkiyem’e! Bakalım neler olacak yine?

Tahminleriniz var mı? Yeni kısıtlamalar gelir mi? 

Sizin evde durumlar nasıl?

 Siz de seri üretime geçecek kıvama geldiniz mi popaça, börekte?

 

 

 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Elimde kitabım, müthiş sakin ve huzurlu bir gün oluyor. Birkaç gün öncesine kadar, çok umutsuz ve plansız hissediyordum. Üzerimdeki depresyon kalkanını yavaş yavaş atlatıyorum ve kendimi zamana güvenip bırakmanın hazzı var. Beklentisiz, sadece kendini tekrar eden bir döngünün içinde oluşumun farkındalığıyla bekliyorum. Belki biraz sonra, bir an kalkıp hiç kimselerin bilmediği edebiyat fanzinleri alıp bir kahve ısmarlarım kendime. Saçlarımı omuzlarıma döküp severek aldığım yeni kırmızı beremi kafama geçirip üşüyen ellerimle uzun bir yürüyüşe de çıkabilirim.

    Uzun ve yorucu, kalabalık bir günün ardından; sessiz ve güvenli alanım olan evime gelip üzerimdekileri çıkarıp kendimi salondaki tekli koltuğa bırakmış ve kedim gelip kucağıma konuşlanmış gibi bir dinginlik hissediyorum.

    Kalbim artık tenha. Terk edilmiş bir lunapark. soğuk bir kış akşamı, parkta rüzgarla beraber, yalnızlığında kendi kendine sallanan bir salıncak.

  • Bu günler normal günler değil a normalde norma lben olamaya çalışınca çelişiyorum

  • Bıkmış haldeyim. Ruh hali diye bir şey kalmadı bende! Evde duvarlarla konuşmaya başlamak üzereyim artık. Kendimle konuşacak şeyim kalmadı. Arkadaşlarımla konuşacak şeyimiz kalmadı herkes evde aynı şeyleri yapıyor! Kediler desen hep aynı cevap. Fenalıklar arasında fenalık beğeniyorum şu aralar

İlginizi çekebilecek diğer sorular