Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • 7 mart 2007 yi tekrar yasayim ki 8 mart 2007 yedi icin kendimi durdurayim

  • Hayatımdaki her günü üzüntüsü ile sıkıntısı ile mutluluğu ile tekrar yaşamak isterdim.

  • Hayatımın tekrar yaşamak istediğim anı kızımın doğduğu gün ,onu kucağıma aldığım o an dünyanın en güzel anıydı. Her gün tekrar yaşayabilirim.

  • Üniversite tercih günümü yaşamak isterdim eminim farklı bir bölüm tercih ederdim.

  • Babamı kaybettiğim günün bir gün öncesini... İnançlı biri olarak O 'nun için hiçbir şeyi değiştiremezdim ama, babamı o akşam son ke gördüğümü bilseydim bütün gün ve gece yanında durur, O'na bir sürü sorular sorar, O'na O'ndan sonra ne yapmamın kendisini mutlu edeceğini sorar, O'nun için yapmamı istediği bir şey olup olmadığını sorar, bana nasihatler vermesini ister, en sevdiği yemekleri son kez ona yapar, tiryakisi olduğu demli çaydan gece yarısına kadar ikram eder, maaile en sevdiği okeyi oynar, O'na yine okeyde taş atar, taş çalmasına göz yumar, en sevdiği Mahsuni türkülerini O'na söyler, ellerini yine tutar, çok sevdiği Kemal Sunal filmlerinden birini açıp berber izlerdim. Bu böyle sürüp giderdi...Sabah olmaması için de bol bol dua ederdim..

  • Üniversite sınavına tekrar girip daha konsantre olmak isterdim. Belki geleceğim tümüyle değişirdi.

  • Üniversite tercihi yaptığım güne dönüp istediğim diğer bölümü seçerdim. Muhtemelen hayatımın yönü tamamen değişirdi. Şimdi üniversite bitiyor ve tekrar başa sarıp 4 sene daha okumak gözüme fazla geliyor.

  • Sanırım yaşadığım hiçbir güne geri dönmek istemezdim. Çünkü eğer geri dönersem mutlaka bir şeyleri değiştirmek için çabalardım bu da şu anki beni ben yapmazdı. Şu an olduğum yeri, olduğum kişiyi yaşadığım şeylere borçluyum. Her zaman güzel şeyler yaşamıyoruz elbette geri dönüp değiştirmek, asla yaşamış olmak istemediğimiz günler ve anlar var. Ama eğer o anları yaşamış olsaydık belki de şu an da olduğumuz kişi çok farklı olurdu. Ya da daha kötü şeyler de yaşamış olabilirdi. O yüzden geçmişe dönük değil de geleceğe dönük olmalıyız. Bazen önemli olan ne yaşadığımız değil ne yaşayacağımızdır.

İlginizi çekebilecek diğer sorular