BOTOKSLASAK MI BOTOKLAMASAK MI?

BOTOKSLASAK MI BOTOKLAMASAK MI?

Bu haberi izlediğimde çok üzüldüm ve içimden kadın pisi pisine gitti, yazık oldu dedim. Habere baktığımızda güzellik uğruna canımızı nasıl  feda ettiğimizi görüyoruz. Ben çok zorda kalmadıkça, estetik açısından da kendi psikolojisini iyi hissettirmeyecek derecede ise olması taraftarıyım. Ama zorda kalmadıkça bunun altını çizelim. Güzellik uğruna her şeyi yapıyoruz canımızı hiçe sayacak kadar. Sizce güzellik uğruna değer mi, Siz botoks hakkında ne düşünüyorsunuz?

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
 • Gerçekten şaka gibi görünüp gerçek olan haber . Bu estetik meselesinde herkese saygı duymakla beraber birkaç düşüncemi de ifade etmek isterim . İnsanlara sosyal medyada gösterilen bir profil var . Bu tek tip güzellik anlayışı hiç hoşuma gitmiyor . Baktığımızda filtreler bile insanların estetikli olarak nasıl gözüktüğünü gösterecek düzenlemeye sahip . Ben bunu, insanları o görüntüye yaklaştırmak adına yapılan manüpilasyonlar olarak algılıyorum . Ve başarılı da oluyorlar . Güzellik algısını o profile göre değiştiren insanlar ( özellikle kadınlar ) bıçak altına yatıyor . Artık o kadar fazla ki , ucuz yolla merdiven altı estetik merkezleri açıldı bir ton . Bunların yan etkileri saymakla bitmez . Dudağını kaybeden, burnu düşen bir çok kadın örneği var . Bu olay yeni dünya düzeninde insanlara bir başkaları tarafından empoze edilen bir şey ve hızla artıyor . Ne gibi bir strateji uygulanır bilmiyorum fakat böyle giderse önümüzdeki dönemlerde bu tür haberlerle daha sık karşılaşacağımızı düşünüyorum . Bu gerçekten çok üzücü . Bırakın güzel gözükmeyi , kendisini yapay göstermek için onlarca ameliyata giren var . Anlam veremediğim bir barbie bebekleşme durumu . Belinin ince gözükmesi için kaburgalarından vazgeçen var . Çok garip …

 • Ben takıntılı bir değilim konu görünüşe gelince tabii bunda böyle haberlerin etkisi de oldukça büyük aynı zamanda yeni halimi de beğenmeyeceğime dair korkularım var. Ya yeni halim eskisinden kötü olursa ya da daha fazlasını istersem diye sorguluyorum, bundan dolayı yaklaşmıyorum bile.
  Tabii kadınlar neyi isterse yapmakta özgür nitekim erkekler de yaptırıyor botoks. Benim tavsiyem instagrama ya da reklamlara güvenmeden gitsinler. Belki eski müşteriler bulunuyorsa iletişim kursunlar. Kimseye güven olmaz çünkü bu konuda.

  • Katılıyorum. Güzelleşmeyi planlarken daha kötü olanlar var. Birazcık tek tipliğe doğru gittiğimizi düşünüyorum. Bu daha korkunç!!

   • Evet kesinlikle şu anda güzellik dediğimiz şey belli artık. Dolgun dudaklar, kalkık kaşlar, belirgin çene ve elmacık kemikleri, fazla düzgün biraz sivri burunlar...
    Neredeyse hepsi aynı maalesef artık güzellik göreceli bir kavram değil.

 • İhtiyacım yok çok şükür 😅😅

 • Her seyin dogali guzeldir

 • Her yaşın kırışıklığı ayrı güzel bence. Yapana saygı duyarım o ayrı ama bence gereksiz takıntılar bunlar. Ama bu kadar bilinçsizce, hiç araştırmadan nasıl bu merkezlere gidiyorlar şaşırıyorum.

 • Bir şey diyeceğim bu estetik işlerini bırakın yahu. Herkes kendi haliyle gerçekten güzel olabiliyor. Bu kadar acıya ve riske gerek var mı yani? Estetik yaptıranların yüzde 80'i de bana kalırsa eski hallerinden çook kötü hale geliyorlar. Kendimizi sevelim kendi halimizle mutlu olalım hiç ihtiyaç duymayalım bunlara. Hem paramız cebimizde kalsın hem sağlımız bizde.

 • Hiç işim olmaz. Dış güzellik nereye kadar? İnsanlar kalplerini, ruhlarını güzelleştirsinler daha iyi. Ama hayatı zehir edecek kadar kötü bir görüntü varsa o başka.

 • Ben yapanlara saygı duyuyorum ,sonuçta tercih meselesi kimse zorla yaptırmıyor.Yapıldığı zaman riski var hem sonucun istenen şekilde olmaması hemde sağlığa zarar verebilmesi.Her yaşın ayrı güzelliği var, kusurlar olabilir bu şekilde kabul etmek en güzeli.İhtiyaç duysam kendimi bir konuda çok rahat hissetmesem güvenli bir yerde yaptırabilirdim.Sonuçta güzellik bir yere kadar ..

 • Orada burada işin uzmanının elinden çıkmayan, haliyle de talihsiz sonuçlanan uygulamalar yüzünden yerden yere vurulur. Gerçi bazen de uzmanına giden ama şaşkın balık ifadesini özellikle isteyenler oluyor. “ Para veriyorum o kadar, yaptırdığım belli olsun “ kafası hakim olabilir bunlarda.

  Aslında işin ehli yaptığında kimsenin anlamadığı, en fazla sende bir güzellik var diyecekleri ama nedenini anlayamayacakları bir uygulama botoks. Hem bunun oyuncu botoksu var, baby botoksu var, var oğlu var.
  Bakın diş gıcırdatanlar için hayat kurtarıcı olmasından ya da 4-5 ayda bir yapılan uygulama ile aşırı terlemeye çare olmasından bahsetmiyorum.
  Botoks profesyonellerin elinde asla öcü değil. Tabii uygulama yaptıracak kişinin illa da ölü balık gibi bakmak istiyorum diye diretmediğini varsayıyorum. Kadın veya erkek özellikle öyle görünmek istiyorsa doktor ne yapsın?

 • Asla düşünmüyorum. Ha, işin sağlık boyutu var, o ayrı. Mesela ben nöroloji laboratuvarında çalıştım, botoks hastamız vardı ama adam yüz felci geçirmiş, tek taraflı yüz felci. Yüzünün yarısı işlevsiz yarısı kasılı, diyor ki iki taraf eşit olsa en azından korkutucu olmam, onu anlıyorum. Ya da kolu felçli ön kaslar kasılı kolu askıda gibi duruyor kasları işlevsizleştirip geçici olarak normal görünmesini istiyor. Zaten o kolu kullanamıyor. Kabul. Bunu da yaparım ama sınırım var. Botoks güzel bir şey değil. Yapan doktorlar bile kaz ayaklarını saklamaya çalışmıyor bizde o kazayaklarıyla mutlu olabiliriz.

İlginizi çekebilecek diğer sorular