Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Ülke b*ku yemiş de ondan biraderim. Keşke her şey ucuz olsa, her şey tıkırında gitse.. Gerçekten bir biraya 20 lira vermek koyuyor be.

  • Evet bu çok üzücü bir durum. Ben de çok üzülüyorum. Maaşı alınca direkt içmeye gidiyordum :D Evde yapmaya başlanabilir aslında eğer becerebilirsen.

  • Kerizler çok olduğu için pahalı

  • Sadece bira değil alkollü içeceklerin hepsi çok pahalı. Resmen lüks artık. En iyisi evde bira yapımına başlamak şu şartlarda.

  • Bence artık bir sınıra ulaştı. Ulaşmadı, daha fazla artacak ise benim sınırım burası. Bir cuma akşamı yorgun argın eve gidiyorsun. Dostumla, sevgilimle arkadaşımla iki' şer bira içelim de haftanın yorgunluğu gitsin diyorsun. 2 bira kendine 2 de eşine dostuna arkadaşına. 4 bira tak gitti 100 kağıt... Üstelik evde içiyorsun yanında da cips falan bir şey yok. Mekanlar zaten uçmuş. 22 ile 35 arasında gidiyor geliyor. Bu böyle daha ne kadar gider bilmiyorum ama alamıyorum artık. Babamın memur maaşıyla 3 çocuk okuturken eve kasayla aldığını biliyorum. O kadar uygundu. Şimdi 4 bira ile eve gelsem suçluluk duygusu ağır basıyor. İçmesem de olur aslında bunu açmayayım yarın öbür gün bir tane daha alırım, 2 tane olur bari... Resmen hesap kitapla bira içer olduk. İçtiğimden de tat alamıyorum. 12 tl bir bira. Dandik Marmara gold 18 tl. Kırmızı Tuborg 14 tl... Viski sanki. Bira ya hu bira...

  • Döviz kurları almış başını gitmiş ,yerli alkollü içecekler için konuşuyorsak ham madde fiyatları uçmuş gitmiş. Üstüne bir de en fazla vergi konan içecekler alkol ürünleri olduğundan fiyatlar çıldırmış durumda.Eskiden bira en ucuz alkollü içecek diye tercih edilirdi şimdi gelde yanına yaklaş.En sevdiğim 1 adet biranın fiyatı 20 TL onu da marketten alıp evde içersen kim bilir dışarıda içmeye kalkarsan fiyat ne kadar olacak ?

İlginizi çekebilecek diğer sorular