Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Yine kendi ülkem olurdum. Yeni ana yasayıda bir kaç yıl yapmaz önce düzensiz bırakırdım. bu süreç içinde ne ye ihtiyaç var görürdüm

  • Rusya olmak isterdim .Rus serserilerinin kafasını yakından görmek isterdim valla .

  • Var olan ülkelerden biri olmak istemezdim. Yeni bir ülke kurar ve halkımla birlikte yeni bir anayasa belirlerdim. Özgürlüğün, eşitliğin, fırsat eşitliğinin, adaletin ve hakkaniyetin olduğu bir ülke olmasını isterdim. İnsanların devlet yetkilileriyle ve hatta ülke kurucusuyla, cumhurbaşkanıyla rahatlıkla dertlerini sıkıntıların paylaşabileceği ve bunlar için çözüm yollarının arandığı, insanlara kaliteli hizmetin verildiği, eğitimin en önemli şey olduğu, öğrencilere değer verilen bir ülke olsun isterdim. Çocukların sokaklarda rahatlıkla koşup oynayabileceği ve okullarında aldıkları eğitimle hayatlarını idame ettirebilecekleri yerlere gelecekleri bir ülke.

  • Kesinlikle Hollanda olurdu. Bireysel özgürlüklerin sınırsız, toplumsal kurallarin da son derece katı olduğu, bireysel olarak kimsenin kimseyi ilgilendirmedigi ama toplumsal olarak herkesin herkese polis olduğu, eğitimin tavan seviyede mükemmel, üretimin son derece başarılı olduğu , kimsenin kibir ve ego taşımadığı, yemyeşil, her santimetre karesinin tasarlandığı, en az 50-60 kez gitmeme rağmen doyamayip, pandemi biter bitmez yine ilk seyahatimi yapmayı düşündüğüm, hayranlığını hiçbir zaman gizlemedigim mükemmel ülke.

İlginizi çekebilecek diğer sorular