Bir Şeyler Yapmak İstiyorum

Bir Şeyler Yapmak İstiyorum

Ben yıllardır kurumlarda gönüllü olmak birilerinin hayatına dokunmak belki de biraz olsun işe yarar hissetmek istiyorum ama asla gönüllü olacak bir yer bulamıyorum. Neredeyse bütün projeler dolmuş ya da bitmiş. Ben bir şeyler yapmak isteyen bir gencim ama nereden başlasam ne yapsam bilmiyorum.

Siz hiç herhangi bir kuruma gönüllü oldunuz mu? Ben ne yapmalıyım?

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
 • Ila bir kurum.degil kendinde bir seyler yapa bilirsin. Ornegin cevrendeki yasli kimselerin alis verisine temizligine yardim.edersin. yada hastane randevularini almalarini saglarsin

 • Merhabalar, bence sosyal medya üzerinden de birçok kişiye ulaşabilirsin. Birebir olarak da, bir hikâyeye, hayata dokunabilirsin. Çok ama çok var. Güzel kalbin için teşekkürler :) senin ve senin kalbin sayesinde dönüyor dünya.

 • Öncelikle bu genç yaşında gösterdiğin sevgi ve duyarlılık için tebrik ediyorum.Bunu düşünmek bile kendi hayatında farkındalık gösterdiğinin bir kanıtı. Hepimizin destek vermesi gereken Lösev, Tegv olabilir. Kadınlara destek vermek istiyorsan mor çatı kadın sığınağı çok uygun olabilir.Bence de yazıldığı gibi yakınında ki yaşlı ihtiyaç duyan birilerine yardım ederek başlayabilirsin.İyi ki varsın dünya senin gibiler sayesinde yaşanır hale geliyor.

  • Sözleriniz için teşekkür ederim ama şu an ülkedeki çoğu genç de benim gibi bir şeyler yapmak peşinde. Elimden geldiğince karşılaştığım insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum elbette ama bir sokakta karşılaşmayı beklemekten yoruldum sadece.

 • Kuruma ne gerek var. Ben uzuuun yıllardır sokak hayvanların yardım ediyorum. Sokakta etrafına bak o kadar çok yardıma muhtaç can göreceksin ki.

 • Bu işleri kurumlar üzerinden yürütmeye çalışan biri olarak başarılı olamadım ben.Sana da tavsiyem bireysel yap.Ya da bir ekibin parçası ol.Ben her yıl Ramazan Bayramı'nda çocuk esirgeme kurumundaki kimsesiz çocuklar için , Kurban Bayramı'nda da huzur evindeki yaşlılar için yıl boyu ikinci el kıyafet topluyorum.Tooladıpım kıyafetleri giyilebilir hale getirdikten sonra söz konusu bayramlarda muhatapları ile buluşturuyoruz.Diğer taraftan bazı pazarlar şehrimizde yaşayan engelli kişileri ailesinin izniyle sabah evinden alıp ekibim ile birlikte pikniğe götürüyoruz.Gün boyu bizim ile vakit geçiren engelli kardeşimizi günün sonunda evine bırakıyoruz.Bu projelerin tamamını hiç bir kuruma bağlı kalmadan tek başıma yapıyorum ve mutluyum...Tavsiye ederim.

  • Şu anda bildiğim kadarıyla sevgi evlerine giriş çıkışlar ya da hediyeler götürmek oldukça sıkıntılı. Kurumdaki kişiler çocukların bağlanmasından çok çekiniyor. Huzur evi mantıklı geliyor tabii onu deneyebilirim.
   Giymediğim kıyafetleri yırtık vs yoksa çok nadiren atıyorum yaşadığım bölgede bir sürü göçmen var onlarla paylaşıyorum ben de. Direkt olarak çocuklara vermiyorum tabii annelerine teslim ediyorum.
   Ben fizyoterapi okuyorum kendimi özel eğitim alanında geliştirmek istiyorum, pediatrik rehabilitasyonda. Bu yüzden engelli çocuklarla bir şeyler yapmayı çok isterdim...

  • Çok güzel.🙏🙏

 • Çok güzel düşünmüşsün :) . Kurum önerisinde bulunamayacağım ama bireysel de çok güzel şeyler yapabilirsin eğer yapmadıysan tabii. Sokaktaki hayvanlara yardım edebilirsin , mama ve su kapları koyabilirsin , kuş evi yapabilirsin , sahil kenarındaki çöpleri toplayabilirsin. Yani bireysel de yapabileceğin çok şey var ama sen bilirsin tabii.

  • Bunları elimden geldiğince yapıyorum ama yeterli hissetmiyorum bir türlü. Kafamda hep bir ses daha fazlasını yapabilirsin diyor ama ne kaynağım var ne de böyle projelerde yer alan tanıdıklarım.

 • Toplum gönüllüleri vakfını deneyebilirsin. Biz zamanında çok okul boyamıştık şehir şehir köy köy dolaşıp. Sürekli bir projeleri olur onların.

İlginizi çekebilecek diğer sorular