Bir İlişkide İlk Adımı Sizce Kim Atmalıdır? Neden?

Bir İlişkide İlk Adımı Sizce Kim Atmalıdır? Neden?

İlişkiler, ilişkiler.. Günlük hayatta hepimiz bir şekilde ilişkiye gireriz. Yuh necati, hayvanlık yapma. iletişim ile girilen ilişkiden bahsediyorum tabi ki. Örneğin araçta iken selam vermek niyetiyle kornaya basmak bir iletişimdir. Bu da bir nevi çok kısa süreli olsa da ilişkidir. Gündelik yaşantıda bu gibi sıradan durumlarda ilişkiyi kimin başlattığı pek önemli değildir. Ama söz konusu ilişki bir sevgi bağı ile kurulmuş ileride cinsel bağlar ifade edebilecek şekilde bir ilişkiyse?

Hepimiz korkarız, çekiniriz. Hepimizde çünkü bir reddedilme korkusu vardır. Kimilerinde bu reddedilme korkusu reddedile reddedile alışkanlık yaptığından bu tarz korku kalmamıştır. Ancak ilk ilişkiler ya da ilk 10 ilişki için bu korkuların baş gösterdiğini söylemek pek mümkün. Aslında olay çok basit iken durumu biz bu kadar karmaşık hale getiriyor olabilir miyiz? Tanımadan pat diye date'e çıkalım demekten bahsetmiyorum. Zaten tanıdığınız bir insanla ilişkinizi bir üst levele taşımanızdan bahsediyorum. Ancak burada sadece reddedilme korkusu değil, arkadaşlığın bitmesi, yargılanılması gibi durumlarda olacağından çekimserliğimiz hat safhalara çıkıyor. Peki ne yapmalı? Sizce ilişkide ilk adım atan kim olmalı? 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Kim daha cesaretliyse o.

 • Oyumu erkekten yana kullandım ama bana göre her iki tarafta ilk adımı atabilir atmalıdır

 • Erkek atsın arkadaş, neden bunu kadına bırakıyor ki? Bu hayatın yazılı olmayan kuralları vardır. Nasıl ki kadın yazılı bir kural olmamasına rağmen evin yemek, temizlik işlerini üstüne alıyorsa, erkek de teklifler kısmını alacak üstüne. :):):)

  Vay be ne hanımcı çıktım birden:):):)

  • Buna cevap vermem lazım. Ülkemizde hele ki şu son dönemlerde artık höt desen yanlış anlaşılabilir konuma düşebiliyorsun. Bir söz vardı: erkeğin erkeğe yaptığı şaka dövüşle kadının erkeğe yaptığı şaka seksle biter diye. Erkekler odun adamlar. Şaka yapılıp yapılmadığını anlayamıyor. Kadın gibi komplike bir beyin değil ki, bildiğin anolog. kadınlar öyle mi, enine boyuna tartıyor her şeyi. İnce eleyip sık dokuyor. Buna göre erkekler ciddi kalırken, kadınların ne yapacağı belli olmuyor. Erkek sevdiğini belli edebilirken kadın 2-3 kişiyle konuşup ne alakası var ya diyebiliyor :D

   • Kadınlar hakkında söylediğiniz son cümle hariç hepsi doğru. Biz kadınlar da şayet seviyorsak dile getirmesini gayet iyi biliyoruz 😉

    • Yemeyiniz bizi lütfen, kadınlar arasında geçen Selim'e böyle böyle dedim, afalladı; yüzü güldü falan bi' böyle gibi tartışmalar döndüğünden haberdarız. Bunu siz istiyor olmasanız da yapıyorsunuz. Sizleri suçlamıyorum. Biz erkekler olarak çok sabit kafalı insanlarız. Siz ince davranıp espri falan yaparken, oha lan seviyorum dedi moduna geçebiliyoruz.

    • Vallahi erkek daha sinsi gidiyor bence. Kocasını düğününde basanlar var. Adam evliyken başka biriyle sazlı sözlü düğün yapıyor. Kadınlar ise eziyet görürlerse evden kaçıyorlar. Haksız da değiller. Ye dayaģı otur oturdiğun yerde olmaz.

  • Ne münasebet kadının ne eksiği var @fulla 😅😅

 • bence bir ilişkide ilk adamı adam atmalı, nedeni sanırım çok klişe olacak o yüzden söylemek istemiyorum :D

 • İki taraf da adım atabilir. Bu tarz biraz da tarz meselesi sanki. Ama ben daha çok erkeğin adım atmasını isterim. Malum biz kadınlar beğenilmekten arzulanmaktan hoşlanırız. Bu yüzden de karşımızdaki erkekten bunu hissettirmesini bekleriz. Erkeğin adım atması gururumuzu okşayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer sorular