‘Bir Başkadır ’dizisini izlediniz mi?

‘Bir Başkadır ’dizisini izlediniz mi?

Netflix'in Türk yapımlarından biri olan Bir Başkadır dizisi yayınlandığı ilk günden itibaren hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaştı. Dizi farklı sosyo-ekonomik geçmişlerden gelen ve İstanbul’un renkli ve canlı hayatında şaşırtıcı tesadüflerle yolları kesişen kendine özgü bir grup karakteri konu alıyor. Bu karakterler ya yeni bir yola yürümek ya da karmaşık bir geçmişle hesaplaşmak zorunda kalmalarını anlatıyor.

Dizi sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu.Dizinin bu kadar tartışılmasının sebebi sizce nedir? Dizinin başarısının abartıldığını düşünüyormusunuz?

 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • TV izlemediğim için ilk kez duyuyorum desem ayıp olmaz sanırım 🤣🤣 Hiç fikrim yok🤣🤣

 • Ben izledim harikaydı cidden. Ne eksik ne fazla Türkiye’deki gerçekler tam kıvamında anlatılmış.

  • @lajaconde memleket şartlarının üzerinde başarılı bir dizi ,Türkiye'deki değişik kesimleri de çok gerçekçi yansıtıyor.bu kadar beğenmenin sebebini öğrenebilir miyim?

   • Bir kere günlük hayatta yaşadığımız her ayrıntıyı çok iyi anlatmış. Ben kendimi bildim bileli bu ülkede var olan bazı kesimi kendinden alçak görme vahameti daha iyi anlatılamazdı diye düşünüyorum çünkü anlatanı görmedim. Bu bile yeterli bence. Spoiler vermek istemediğimden daha fazla ayrıntıya giremiyorum @morpamuk

    • @lajaconde Kendi yaşamlarında yüzü olmayan düşmanlar yaratmaktan yorulmuş bir toplumda, bütün o farklı sanılan hayatların ne kadar iç içe ve birbirine değerek yaşadığını göstererek, bizi kabullenmesi zor gerçekle yüzleştirmiş.

 • Netfilix seyretmiyorum hatta Master cheften baska bir sey seyretmiyorum

 • Berkun Oya çok başarılı bir yönetmen ve senarist işlerine hayran kalmamak mümkün değil. Bir Başkadır'ın oyuncu seçimi, karakterlerin hikayesi, herkesin danıştığı kendinden üstün gördüğü birinin olması ve sürekli bir döngüde ilerlemesi sohbetlerin çok hoşuma gitti. Gerçekliği de bir o kadar başarılı. Diziyi izlerken Meryem'in, Yasin'in gerçekten var olduğuna inandım izlerken, hiçbir karakterin varlığı şüphe uyandırmadı bende. Sinan karakteri birkaç bölüm kafamı bulandırsa , annesiyle ilişkisini fark edince yerine oturdu taşlar hemen.
  Psikoloğun türban nefretini de kırmadan dökmeden işlediler. En zorlu sınavlarından biriydi bence dizinin. Böylece madalyonun iki tarafını da görmüş olduk. Bir zamanlar türban meclisin malzemesine dönmüştü o zamandan sonra insanlarda böyle bir nefret oluşmaya başladı maalesef. Fakat Peri Hanım'ın inancı sorgularken ve küçümserken başka bölgelerde yapılan ayinlerin şifa verici özelliklerinden bahsetmesi de insanın inanca ne kadar ihtiyaç duyduğunu gösteriyor bence. Meryem'in hikayesinden çok Peri'nin değişimi etkiledi beni. İlk bölümde kibirli kibirli kızı sıkıştırırken seansa gelmeyecek diye korkması gülümsetti gerçekten.
  Ruhiye'nin derdini kendi kendine çözmeye çalışması, Yasin'in cümlelerin bitirilmemesinden nefret etmesine rağmen o amansız çabası da harikaydı. Aynı zamanda Ruhiye'nin sorunlarını kendi başına halletmesi, hatta iyileşmesi de Peri Hanım'ın "Yatırılması lazım kadının." cümlesine güzel bir cevap oldu.
  Bir Başkadır maalesef herkesin kalemi bir dizi değil, bir çırpıda izlemek içinse fazla durağan. Bu yüzden insanların beğenmemesine hiç kızmadım. Ama böyle bir dizi olduğuna çok sevindim. Öykü Karayel dizi bitiminde Meryem'i bir daha oynayamayacağına üzülmüş, Netflix'te mini dizi yazmıyordu ama. Sanırım bir sonraki sezon başka hikayeler izleyeceğiz. Onlar da çok başka olacaklar eminim :)
  Ps: Eğer beğendiyseniz Berkun Oya'nın Masum dizisini de öneririm. Gerilim konusunda da dramda olduğu gibi çok başarılı.

  • @janedoe çok güzel özetlemişşin eline sağlık :-)Masumu seyrettim o da başarılı bir diziydi.Eğer hastalık biter de tiyatrolar açılırsa seyretmediysen Dünyada karşılaşmış gibi oyununa gidebilirsin tam bir yıldızlar geçidi ve çok farklı bir kareografisi var :-)

 • Her bireyin her türlü rolün içinde bulunduğu durumları oyunculuk, kurgu, kamera hikaye ile oluşturulmuş iyi bir çalışma dizi olmuş. Kendi cephesinden bir çok konu bu şekilde işlenerek müthiş işler çıkabilir.

 • İyi ekmeği yendi bu konunun.

İlginizi çekebilecek diğer sorular