Bir anneye doğum günü hediyesi olarak ev eşyası almak?

Bir anneye doğum günü hediyesi olarak ev eşyası almak?

Ev hanımı olan anneler kendilerini evle diğer aile üyelerinden daha fazla bağdaştırırlar. Çok vakit geçirdiklerindendir sanırım. Böyle olsa bile nasıl bir kadına,bir anneye doğum gününde ev eşyası alınabilir. Bu bana çok yanlış geliyor. Annemle ne zaman hediyeden konuşsam kendisine tava tencere vb mutfak gereci ya da ev eşyasını hediye olarak almamı ister. ‘Ah anne, bunlar sana değil eve bir hediye olur.’ Desem de eve yeni bir şey alınınca kendisine alınmış gibi mutlu olduğunu söyler. Bence bu bir kadının annelik kimliğinin getirisi değil. Üstelik bunu benim kendi annem istiyor. Bir de böyle yapan çocuklar ve eşler var. Kimse kusura bakmasın bence bu yanlış bir şey. Bir kadın da ister anne olsun ister anneanne ya da babaanne böyle bir istekte bulunmamalı. Kendisini evi ile bu denli bağdaştırmamalı. Ben bu yönde düşünüyorum en azından. 

Sizin anneleriniz ya da sizler de ev eşyasını hediye olarak görüp sever misiniz yoksa siz de bu duruma karşı mısınız?

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
  • Onu bir bireyden ziyade anne olarak zihnimize kodladığımız için sonuç bu oluyor. Bana kalırsa zedeleyici.
    Fakat annen bunu kendi istiyorsa evi iş olarak gördüğünü farz et ve ona işini kolaylaştıracak bir şey aldığını düşün. Talep ediyorsa bunda bir behis göremiyorum. En iyisi hem ev için hem kendi için hediye almak.

    • Bence de zedeleyici. Ben eve bir şey almak istersem yetkili kişi de annem olduğundan arayıp ona sorarım eve ne lazım diye. Ama ona direkt hediye olarak bir ev eşyası almak bir anne olarak düşündüğümde kırıcı. Bunu bir annenin istemesi de pek anlaşılır değil doğrusu. Çünkü alacağım şey ona yardımcı olacak bir şey değil aslında dolaba atacağı bir obje. İhtiyaç olduğundan değil yani .D Tuhaf

  • Asla ev esyasi almam

  • Yıllardır üstelik hala da devam ediyor doğum günlerinde özel günlerde annelere, kadınlara ev eşyası alınması için reklam bombardımanları devam ediyor.Ben bu durumu anneye hakaret olarak kabul ediyorum.Anne profesyonel ev işçisi ve buradan sanki maaş alıyor.Evle ilgili bir hediye alındığında annenin işleri daha kolay yapması için aldım diye komik mazaretler üretiyorlar. Anne de baba da çocuklar da hepsi ayrı ayrı bireyler.Annelerimizi mutlu etmek istiyorsak onlara her gün sevdiğimizi söyleyelim ve onu gerçekten mutlu edecek hediyeler alalım mümkünse doğum günlerini beklemeden.

    • Evet kesinlikle hediye paketi içinde sunulan bir hakaret. Reklamcılık zaten kopya sektörü. Bir marka bir pazarlama taktiği ortaya koyduysa yanlış dahi olsa diğer markalar da onu ters çevirip kullanır.

  • Aslında olayın bilinç altında şöyle bir şey var.Atıyorum evdeki elektrikli süpürge bozuldu olduya tamda annenin doğum gününe denk geldi o zaman hemen bir elektrikli süpürge alınıp hediye olarak görüldüğünü hayal edelim.Bu süpürgeyi alan ev ahalisi aslında annelerini sevdikleri için ve daha fazla yorulmasını istemedikleri için böyle bir hediye almayı doğru bulsalarda bence de bu baştan sona yanlış.Gerçek bir evlat için anne, gerçek bir anne içinde evladı pahabiçilmez bir hediyedir. Böylesi bir doğum gününde hiç bir şey yapamıyorsak gerçek bir evlat olduğumuzu gösterelim yeter.

İlginizi çekebilecek diğer sorular