Ben 80’leri özledim, ya siz?80’lerin en çok neyini seversiniz? Özledikleriniz var mi?

Ben 80’leri özledim, ya siz?80’lerin en çok neyini seversiniz? Özledikleriniz var mi?

80’ler, kısıtlı ve yasaklı hayallerin dünyası..Çocukluğum, hey gidi günler dedirtecek kadar renkli ve bir yandan da politik sebeplerle griydi..

Siz ne biliyorsunuz 80’lerden? Aklınızda kalan en belirgin görüntü nedir? Ya da genç kuşaksanız buradan bakınca nasıl gözüküyor 80’ler?

Ben gözümün önüne gelen asker postalları ve askerler, misafirlikten dönüşte arabamızın standart polis çevirmeleri, kuyruklar hatırlıyorum bakkal önünde..

Ya siz? 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
  • Ben 80' lerin en çok filmlerini ve dizilerini özledim, müziklerini, samimi, içten doğal yapısını, özgün senaryolarını, sıcak ve içten insanlarını özledim. Ben 1995 yılında doğdum dolayısıyla 80' leri bizzat görmedim ama net bir şekilde şunu söyleyebilirim seksenler ile benim gördüğüm yıllar arasında çok büyük bir çizgi var, çok kalın, bariz. Gerçeklik ve sahtelik gibi, şimdiyi yaşayanlara (yani daha küçüklere) benim dönemimde doğanlara ve benden sonrakilere seksenler sahte gibi görünebilir ama net bir şekilde, seksenlerdeki doğallığı ne şu an ne de gelecekte bulamayacağımızı düşünüyorum. Barış Manço' yu özledim. 80'lerde yaptığı tüm müzikleri, daha öncesi ve daha sonrası da var tabii ki ama genel olarak 80'lerin müzisyeni olduğu için söylüyorum, 80'lerde hatırlandığı için.

En İyi Erkek Görüşü
İlginizi çekebilecek diğer sorular