Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Bu kadar büyük olmamalı o teras katagorisine giriyor

 • Fransız balkonlarını boykot ediyorum😂

 • Balkonu geniş evlere bayılıyorum, adeta bi oda büyüklüğünde, balkon mobilyaları rahatlıkla kullanabilecek, Nasıl diyim sıkış sıkış olmayacak, he birde olmazsa olmaz bi barbekü👍

 • Yazın rahat rahat, geniş geniş oturmak istediğim bir balkonum olsun isterim. Gerekirse döşek serip yatabileceğim kadar;)) küçücük balkonlara karşıyım.

 • Balkon iki sandalye bir küçük sehpa sığacak genişlikte olsa yeter. Fazlasına gerek yok. Alacaksın kahveyi sigarayı mis.

 • Ülkemizde ne olduğuna dair yoğun bir karmaşa olan bir şey.
  4 duvar arasında doğa ile en yakın anlarımıza eşlik eden balkonun kullanım karmaşası beni rahatsız ediyor. Kullanım kılavuzu okumayan insanlıktan bir aletin kullanım şemasını akıl yürüterek oluşturmasını beklemek… Eeeeh garip olur.
  Mesela hepinizde olan akıllı telefonların kullanım kılavuzunda “etrafınızdakileri rahatsız edecek şekilde yüksek sesle kullanmayın.“ yazıyor. Hani instagram’da çok ilgini çektiği için çevrendekileri bir an için siktir edip sesini açtığın komikli video var ya. Dava açsam tazminat alırım, yani bir hukuk ülkesi olsaydık. Hukukun üstün olduğu ülkelerde biliyorsunuz çünkü bu bir sektör. Insanların her davranışının hukuken değerlendirilmesi mümkün. Mesela psikolojik şiddeti değerlendirebiliyorlar. Türkiye’de mesela fiziksel şiddet bile bir muamma. Sen şimdi bunlardan balkon kullanımını akıl yürüterek bulmalarını bekliyorsun he? İşte… öyle olsa balkona çıkan herkes kahverengi, eski püskü o dolabı görmezdi. O dolabı belediye mi dağıtıyor?
  Sadece çamaşır asmak için kullananlar mesela, bu balkon görevini yerine getiriyor. Doğanın rüzgarından faydalanıyor. Ateş yakanlar var mesela, yani mangal gibi. Onlar mahallelinin burnunun direğinin affedersiniz direğine ediyor .
  Depo olarak kullananlar var. Zaten iki balkon varsa birinin depo olarak kullanılmamasının ihtimali İzmir’de Akp’nin seçilme ihtimali falan gibi, daha nasıl anlatayım? Eğer ki tek büyük bir balkon varsa da balkonun bir kısmı depo olarak kullanılır. Bakın bu kanundur, o depo olacak.
  Toplanma alanı gibi kullananlar var. Eskilerin meydanları gibi, halkın bir araya geldiği bir yer olarak.. Bazı binalarda balkona bi çıkıyosun, “ulan” diyosun “ben ne ara komşunun balkonuna geldim” hani neredeyse aynı balkondasınız. Eh sonra da kaçınılmaz olarak balkona atletle sigara içmeye çıkmış dayıyı görüyorsun. Artı, şu karantina günlerinde bir konser alanı olarak da faaliyet gösterebiliyor ya da sigara arasına çıkılan dershane önü gibi ?
  Fransız balkon diye bir şey var. Niye var ama? hiçbir işe yaramayan tek yer olabilir. Hani estetik görünüyo falan diye yapıyosanız haklısınız ama ilk kez gören herkes “ee bu ne işe yarıyo şimdi?” demiştir…
  Yav hadi bunlar en azından kullanıyor. Bir de salona katanlar var? sindirme politikası ile balkondan kurtuluyor adam. Hitler misin kardeşim?
  Yanı balkon hayali bile kuramıyorum. Terasım olsun, kitap okuyup gökyüzünü izleyebileyim. Ama lütfen komşusuz, kimsenin dikizlemediği bir balkon. Olacaksa böyle olsun!

 • Balkon ne kadar büyük o kadar iyi. Zaten bizim Diyarbakırlılarda oturma odasında değil balkonda oturma kültürü vardır. Balkonlar da ona göre büyük ve ferah yapılır oralarda. Öyle ortamları görünce insanın büyük şehirlerdeki avuç
  İçi kadar, aynı anda 4 kişinin zor sığdığı balkonları göresi gelmiyor. Büyük balkonda oturup sohpet etmenin zevki de hakikaten farklıdır. Daha samimi gelir bana.

İlginizi çekebilecek diğer sorular