Ayrılan yataklar günah çıkartır mı ?

Ayrılan yataklar günah çıkartır mı ?

 

 


Evli çiftlerin zaman zaman içinden çıkamadıkları durumlarda baş vurdukları bir yöntemdir yatakları ayırmak. Genel olarak kadının erkeği ( yatakları ayrılan çiftlerde yatak odası neden hep bayanlara kalır? Sanırım bu ayrı bir tartışma konusu olur :) )  oturma odasındaki yada misafir odasındaki kanepeye bir yastık ve bir battaniye ile göndermesi olayına yatakları ayrıma olayı denir. Yatakları ayıran bir çift sabaha kadar günah mı çıkartır? Yoksa yatıp mışıl mışıl uyur mu ?

 


 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Gunaha girmesinde gerisi sorun degil

 • Yatak ayırmanın çok gereksiz bir davranış olduğunu düşünüyorum .Ne olursa olsun çiftler konuşup sorunlarını halledebilmeli ve çözülmese kavgalı bile olsalar yataklarını ayırmamalılar.

 • Az biraz "modern" diyebileceğimiz ailelerde yaşanan olaylardan biridir; ki yatak ayırmak değil, er kişinin salondaki kanepede yatması diye de açıklanabilir... Amaç dışarıdaki aleme, daha da önemlisi, evde bir çocuk varsa ona "hala aynı evdeyiz" mesajı vermektir kimi zaman... Ne kadar başarılı olur, ne kadar olmaz ayrı konudur..

  Bir de eski bir romanda, Nasıl Yapmalı'da geçen yatak ayırma işlemi vardır ki, o çok farklıdır.. Orada hatun ve er kahramanlarımız daha evlenirken odaları ayırmışlardır, iki ayrı yaşam alanı yaratmışlardır.. Bir araya gelmek istediklerinde (niye bir araya gelmek istediklerini bilene on puan ve iki kondom veriyoruz) bir araya geliyor ancak, yalnız kalmak istediklerinde istedikleri gibi kalabiliyorlardı (herkesin yaşamı kendisine özeldir öncelikle).. Daha yeni evlenmiş, cicim cicim aylarındaki çiftlerin "o ne be, pis şey" dedikleri şeydir ancak ne demiş eskiler "çok muhabbet, tez ayrılık getirir"..

  Kaldı ki, etrafımdaki, ailemdeki evli çiftlere bakınca bir arada uyuma olaylarına anlam veremiyorum. Evlilik bile olsa, insanın kendine ait bir alanı olmalı. Her zaman da sarıl sarıl uyunmaz.

  • @kedigillerden ne yapıp edip bu iki kondomu kazanıp onu sermaye yaparak satmalı ve Kazandığım parayı sermayeye ekleyerek sermayeyi çoğaltmalıyım. Niye bir araya gelmek istiyor olabilirler? Düşünüyorum.Pul kolleksiyonu desem o evlenmeden önce oluyordu. Dostlar alışverişte görsün desem Mümkün değil dostlar kendi halindeler. Olay yavaş yavaş psikolojiye doğru gidiyor lanet olsun hiç anlamadığım konu! On puan senin olsunda şu kondomları almam gerektiğini düşünüyorum. @fulla psikolojin nasıl yardım eder misin bana?

 • Valla ben bazen o kadar çok yalnız uyumak istiyorum ki koltukta uyuyakalıp asla uyanmıyorum. Belki onlar da biraz yalnız uyumanın keyfini çıkarmak istiyor olabilirler. Erkekler neden hep koltuğa atılıyor konusuna gelirsek de tv karşısında yayılıp keyif yapmayı tercih ediyor olabilirler😂

  • @lajaconde sen bir tecihten bahsediyorsun benim anlattığım şey evin hanımı bir yastık bir battaniye tutuşturuyor evin erkeğinin eline bir süre kanepede yatsan iyi olacak ( sana şeker yok un dominikçesi) diyor.Sonra erkek kanepeye kadın yatağa bu sefer günah çıkartma sesndı başlıyor 🤣🤣🤣

İlginizi çekebilecek diğer sorular