Ay yapım sizi aradı, yeni çekilecek dizinin senaryosunu yazmanızı istedi.Konu ne olurdu ?

Ay yapım sizi aradı, yeni çekilecek dizinin senaryosunu yazmanızı istedi.Konu ne olurdu ?

Yapım şirketleri hep aynı senaryolardan çok bıktı reytingler iyi gitmiyor sizin gibi yetenekler arıyorlar .Çok uzun zamandır bir dizi senaryosu yazmak aklınızdaydı. Beklediğiniz fırsat ayağınıza geldi.İstediğiniz konuda yazabileceğinizi söylediler.Üstelik oyuncu seçimlerini de yapabileceksiniz .Farklı bir şeyler olmalı zengin kız fakir erkek ,yıllar sonra ortaya çıkan baba-anne çocuk hikayesi değil..Karakter analizleri mekan seçimi hepsi sizde Elinizi çabuk tutun yardımınıza ihtiyaçları var ,taslağı olabildiğince hızlıca göndermek gerekiyor.Şöhret basamaklarını tırmanmak için bu fırsatı değerlendir .Dizinin konusu ne olurdu kimler oynardı? 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Direk sitkom yapardim. 2020 de ne cok ihtiyacimiz olan sey gülmek

 • 😂 Muhtemelen bi arkadaşım beni işleriyor diye bende karşılık verirdim

 • Romantik komedi tadında olurdu

 • Belgesel tadında bir dizi yapardım sanırım. Çünkü şu an toplumumuzun buna ihtiyacı var. Mesela bir insanın toplumdan nasıl soyutlaştığı, nasıl ötekileştiğini anlatırdım. Ya da bir kadının/ erkeğin üzerindeki baskıları anlatırdım. Tabii ki yalın bir şekilde değil. İzleyicinin karşısına çıkmaya uygun bir şekilde. Bundan sonra da bir bilim kurgu dizisi yapardım. Zamanı geldi artık ama konu yok kafamda henüz. Önce ilk yaptığım tutsun.

 • Romantik dram ya da sitcom olurdu

 • Küçücük bir evde felç kalmış annesine bakmak zorunda olan aynı zamanda anne görevini üstlenip ablasının ve babasının arkasını toplayan genç bir kızın hikayesini yazardım. Bu kızın o küçücük evde özgürlüğünün sınırlarını fark etmesini ve bu konu yüzünden ablası ile yaşadığı çatışmaları anlatmak isterdim.
  Açıkçası daha detaylı fikirlerim de var ve bunu bir film olarak yazmayı çok istiyorum, sinema aşığıyım ama nereden başlasam bilemiyorum.

  • @janedoe Prodüksiyon şirketiyim diyen bir üçkağıtçı bana senaryo yazdırdı. Onu satmış, dizi yapıldı. Beş kuruş vermediler. Adam paraları iç etmiş. Bir de utanmadan bana "o dizinin yaz sahnesini yazar mısın" demez mi? Ben de önce paraları görelim, dedim. Yazmadım. Öykülerimi de elimden alıp, okuyup verririm" diye kasaya kilitlemişti. Sonra almaya gittim vermedi. Soyguncu çok. Bir yayınevi de kitabımı yıllardır satıyor, başta biraz para vermişti. Ama bir daha vermedi. Hep böyle insanların hakkını yiyip kazandıkları paralarla villalar alıyorlar. Çok dikkatli olmak lazım. Istanbul soygun yeri.

 • Bilimkurgu

 • Genel olarak çekilen diziler, izleyici kitlesinin zevkine göre düzenlenir. Ben olsaydım kaliteli bir bilim kurgu dizisi çekilmesini önerirdim. İnsanların karakter yapılarına göre özel güçlere sahip olduğu, içinde mutlaka aksiyon olan bir dizi olurdu. Fakat Türk halkı genellikle dramdan hoşlanır. Bu sebeple hep aşk, acı, entrika konuları işlenir. Ben olaydım bilim kurgunun içine dram eklerdim. Örneğin mardinde geçen bir aşk hikayesi ya da okumak isteyen bir genç kızı eve tutsak ediyorlar. Kızın özel gücü istediği yere ışınlanabilmesi. Ve ne kadar tutsak etseler de kız İstanbul’da bir okula yazılıp boşluk buldukça Mardin’den İstanbul’a ışınlanıyor ve derse giriyor. Aklıma bu saatte böyle bir hikayenin gelmesi normal midir acaba?

 • Biraz aşk, biraz dram ve mutlaka gizem.

İlginizi çekebilecek diğer sorular