Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Günümüz aşklarının son kullanma tarihi çok kısa

 • biz mi günümüz mü ilişkiler de daha doğru bilemedim. yaşam şekli her şeye farklı anlam yüklüyor yada bizim yüklediğimiz anlamlar dan uzak.

 • her şeyin olduğu gibi onunda bir ömrü var

 • Günümüzde uzun sürmüyor maalesef.

 • Günümüzde uzun sürmüyor maalesef.

 • Günümüzde uzun sürmüyor maalesef.

 • Günümüzde uzun sürmüyor maalesef.

 • Kesinlikle bir süresi olduğunu sanmıyorum. Bence aşkın ve sevginin bir süresi olamaz çünkü insan sevdiğinde bu gerçek sevgiyse tüm benliğiyle sever ve sevgi biten bir şey değildir. Tabi ki de kısa süreli ilişkiler olabilir ama bunu gerçek aşkla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum, insanlar olmak istedikleri, hoşlandıkları kişilerle olurlar ve buna aşk derler fakat gerçek aşk, sevgi kısa süren ve biten bir şey değildir. İnsan birlikte olduğu, sevdiği kişiyle yeni şeyler öğrenir ve hayatını şekillendirir. Böylece sevgi gittikçe artar ve insan bu sayede kendini de sever.

 • Her türlü ilişkinin bir ömrü var bence ama konu aşk ise zaman kavramının geçersiz olduğunu düşünüyorum.İlişkiler; aile, arkadaşlık, iş vb her türlü ilişki karşılıklı özen gösterildiği sürece devam edebiliyor.Fakat bence aşk hem hiç bitmiyor, hem de tutku ile nefret arasında salınıp duruyor sonsuza kadar..Aşk sürekli yaşayabileceğimiz, karşılaşabileceğimiz bir durum veya duygu degil hayatta.Çok az bu duygu hissediliyor, çok şiddetli oluyor ve karşılıklı sahip çıkmak gerekiyor.

 • Aşk hissini daha önce yaşamadım ama okuduğum ve duyduğum kadarıyla aşkı aşk yapan biziz. Bundan dolayı süresi de bizimle alakalı. Bir şeyi putlaştırıp onu hayatımızın merkezine koymak ona aşık olmak demek bence. Bu histen ne zaman kurtulursak sürenin sonuna geldik diyebiliriz ancak. İlişkilere gelince kesinlikle bir ömrünün olduğunu düşünüyorum hatta ilişkisi çoktan bitmiş onlarca evli insan sayabilirim size. Bu insanlar genelde toplum baskısı yüzünden birde evliliğin ne kadar kutsal bir şey olduğunu düşüncesiyle hayatlarına devam ediyorlar. Çoğu aynı kabusu tekrar tekrar yaşamak olarak nitelendiriyor bu durumu maalesef.
  Her türlü insan ilişkisinin bir ömrü olduğunu kabul edip hiçbir ilişkiyi kutsal görmemeliyiz. Her şeyin bir sonu vardır.

 • İdeal olan olmaması ama günümüzde maalesef aşkın ömrü var. Aslında ben aşkın olduğuna da inanmıyorum. İki insan arasında karşı konulamaz bir çekim olarak tanımlıyorum bu "şeyin " adını. Bizler, beğendiğimiz bir cisme istediğimiz anlamlar yükleyerek kendi istediğimiz biçimde birini yaratıyoruz ve sonra O'nun öyle olmadığını görünce "değiştin!" diyoruz. Oysa O hep aynıydı.. Biz fark edemedik. Zaten bu devirde kimse kimseyi olduğu gibi kabul edip sevmeye çalışmıyor. Herkes bir yerlerinden değiştirmeye çalışıyor birbirini. Uzun bir süre önce evli bir arkadaşım eşiyle aralarındaki sorunu çözmek için psikolağa gitmişti. Psikolog her ikisini de dinledikten sonra demiş ki; "Birbirinize aşık olmanıza neden olan ne kadar özellik varsa şimdi aynı özelliklerinizden dolayı birbirinizi sevmiyorsunuz! Çok acı değil mi? Sonuç olarak adına aşk dediğimiz bu çekimin maalesef söylediğim sebeplerle bir süresi var. Keşke olmasaydı...

  • Birbirinize aşık olmanıza neden olan ne kadar özellik varsa şimdi aynı özelliklerinizden dolayı birbirinizi sevmiyorsunuz! bu cevap etkileyici sarsıcı...

 • Kişiden kişiye göre değişiyor sanırım.90 yaşında olup eşini önemseyen var.Evlenip cicim aylarından sonra karısına ya da kocasına eskisi kadar düşkün olmayanı.Herkesin aşkı kendine özel olduğu için bu süreçte ilişkiden ilişkiye değişir . :)

 • Aşk yoktur diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. Sevgi, aşk, tutku yaşamın bir parçası. Bazı zamanlarda elbet öncelikler değiştiği için bir monotonlaşma olsa da onu da canlandırmak bizim elimizde sonuçta. Aşkın uzun olması veya kısa sürede olması diye bir kriter yok. Su yolunu bulur akar sonuçta.

 • Kolay bulunan her şeyin ömrü kısadır malesef.Günümüzde sözüm ona aşk göz kapatıp açınca ya kadar ki sürede bulunabilen basit ve yalın bir hal aldı.Bşr yenisinşde aynı sürede bulabileceğimiz den dolayı ilişkilerin yaşam süresi minimal seviyede maalesef.

 • Kolay bulunan her şeyin ömrü kısadır malesef.Günümüzde sözüm ona aşk göz kapatıp açınca ya kadar ki sürede bulunabilen basit ve yalın bir hal aldı.Bşr yenisinşde aynı sürede bulabileceğimiz den dolayı ilişkilerin yaşam süresi minimal seviyede maalesef.

İlginizi çekebilecek diğer sorular