Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • aşk kalıba sığmaz tanımı ve şekli yok

 • Kişiden kişiye değişir herkes aşkını özgürce yaşamalıdır .Şunu da belirtmek isterim ki aşk masumdur .Yasak aşk kelimesi yanlıştır .Bu tür iliskilerde bulunup aşk denmesi hatadır .Bunu belirtmek istiyorum çünkü çoğu kişi aşkı yanlış tanımlıyor .Benim aşkta bazı düşüncelerim var daha doğrusu her alanda yakınlık sağlamam icin insanların bazı özelliklere sahip olması gerekiyor .😊

 • aşk KISA YADA UZUN SÜRELİ bir duygu halimi dir? o an sana hissettirdiği yaşattığı duygu şöyle olmalı böyle olmalı şu kadar sürmeli vs ile bir sınırı varmıdır. hayatın da biri varken çok etkilendiğin kişi aşk tanımına girer mi.

 • Aşkın bir kalıbı ya da kriteri olmaz, olamaz. Çoğu zaman insanlar kendilerine uygun insan tipini ararlar ya da kriter belirlerler. Fakat hesaba katmadığımız bir şey var ki, aşk geldiğinde ne kalıba sığar ne de kritere. Aşkın ne zaman geleceği kiminle geleceği belli olmaz biz ne kadar onu bir kalıba sokmaya çalışsak da kendimize kriterler belirlesek de aşk çat kapı gelir, ruhumuz bile duymaz:)

 • Aşk bu nereden nasıl geleceği belli olmadığı gibi gibi asla olmaz denilen kriterdeki insanlarla bile olabilir

 • Aşkın bir kriteri yok asla olamaz. Herkesin aşkı kendisine özgüdür, Kategori edilemez. Sınır konulamaz. Aşk kişiye özeldir.

 • Bana kalırsa aşk hayranlık sonucu doğan bir durum. İnsanlar kendilerinde olmayan ya da sahip olmadıkları şeyleri başkalarında görünce hayran kalıyor bu durum ve kendilerini o kişiler karşısında oldukça aciz ve yetersiz hissetmesi de aşık olduklarını düşünmelerini sağlıyor.
  Aşkın kriterleri sahip olmadığınıza sahip olan biri ile karşılaşmak bana kalırsa.

 • Aşkın hesapla, matematikle, kitapla bir ilgisi olmadığından bir kriteri de olmaz tabi eğer gerçek aşksa. Bir ilişkide hesap, çıkar, bir sonraki adımı hesaplama, üç maymunu oynama, köprüyü geçene kadar gibi basitliklerle uğraşma, ego savaşları gibi gibi şeyler varsa onun adı başka bir şey oluyor. Gerçek aşkın, parayla, zekayla, yaşla, yaş farklarıyla, sosyo-ekonomik durumla, renkle hatta mesafelerle hiç bir ilgisi olmaz. Aşkın bir süresi olabilir ama en azından bitene kadar o çekimi en gerçekçi olanından yaşarsınız.

 • Kriterlerin olduğu yerde aşktan bahsedilemez bence..Aşk bir şuursuzca adanmışlık halidir, kriterlere bakmaz, sadece olur.Bir bakmışsın aşık oluvermişsin.Kriterlere göre bir seçme veya seçilme işlemi değil aşk.Aşk bir olma hali, elinde olmadan, bazen karşılıksız, karşılıklı olduğunda efsaneye dönüşebilen, aynı anda iki farklı kimyanın tutma hali!Beraber gülmek, saçmalamak, delirmek, her şeyi beraber yapabilmek ve tüm bunları yaparken midende kelebeklerin uçuşunu hissetmek.Hep görmek istemek..Hep koklamak istemek..Hep konuşmak istemek..Başkasıyla saçmalayamamak..Bir türlü karşındakine doyamamak, çok sevmek, çok kızmak, çok gülmek vb. her şeyi çok yapma hali, neredeyse taşkınlık hali, çok keyifli bir serüven, delice bir koşuşturma, kendinden bile daha fazla değer vermek. Hatta bazen kendine zarar verecek kadar karşı tarafta erime hali..Uyuyamamak, susmamak, kahkahalarla gülmek, koşmak, coşmak, içi içine sığmamak gibi bir delilik hali..Ama çok keyifli, umarım aşk hep olur ve hayatınızda en az bir kere aşık olursunuz!Zaten gerçek aşk çok da fazla karşına çıkmıyormuş hayatta, aman karşılaşırsanız kaçırmayın..

 • Benim görüşüme göre aşkın bir kriteri yok. O kriter meselesi genellikle çevresel etkiler ile oluşuyor. Çok iyi hatırlıyorum eskiden kendime derdim ki( yaşımız da çıkacak ama), genç kızlık çağlarımızda diyeyim evleneceğim adam kesinlikle mavi gözlü olmayacak diye kendime saçma sapan bir kriter koymuştum. Gittim en derin mavi göze sahip bir adam ile evlendim ve çok mutluyum.
  Aşk öyle bir gelir ki çoğu zaman kriter falan dinlemez. Kalıplarınızın veya koyduğunuz kriterlerin dışına çıkıverir nasıl olduğunu siz bile anlamazsınız.

İlginizi çekebilecek diğer sorular