SÜPER SORU

Ara verince sizde bunu yaşıyor musunuz?

Ara verince sizde bunu yaşıyor musunuz?

Uzun zaman olmuştu yapmayalı. Tabi haliyle bu kadar ara olunca da birikim yüksek oluyor. İnsan bunca aradan sonra tekrar yapınca biraz gergin oluyor. Acabaları oluyor, ya erken olursa, ya yeterince karşı tarafı etkile yemezsem hazır hale getiremezsem gibi deli sorular kafasını kurculuyor.

Ama neyse ki üst üste iki sefer olunca sorun olmadı. Performansımdan bir şey kaybetmemişim. Hatta hala o birikmişlikle yapasım var.

Nede olsa 7 aydır yapmıyordum. En nihayetinde bu gün 2 saat üst üste sınıfta öğrencilerle yüz yüze ders işledik. Şükür zamanı da iyi kullandım dersi erkenden bitirmedim, öğrenciyi de hazır hale getirip ilgilerini toplaya bildim. Özlemişim ders anlatmayı hala ders yapasım var.

Siz de işinize ara verince acabalar yaşıyor musunzu?


0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Hocam soru sonlara yaklaştıkça kalp atışlarım normale bindi walla:)) Yoksa walla dörtnala gidiyordu kalbim :)

  • sonda söyleyeceğini başta belirtseydin neyse üst üstte 2 defa deyince ders olduğunu anladım :)

  • Tam 7 mi aydır diyordum ki... şakacı seni🤣

  • Hocam, hiç bu kadar ara veremedim ki, biriktirdikten sonraki performansımı göreyim? Ben hemen hemen her gün yapmak zorunda kalıyorum. Bu kadar biriktirebilsem sanırım milyonlarca üretebilirim. Fide yani:):):)

  • Aylardır ofise uğramıyorum zorlanacağım kesin

  • Ben zorlanıyorum. Ders konusu da örnek buna. Aylarca dersten, okuldan uzak kaldık. Şimdi online ders zımbırtısıyla ekran başına geçmek, ele kalem almak zoruma gidiyor. Yapmacık geliyor.

  • Bir işten ayrılıp başka bir işe geçtiğim zamanlarda aradaki zaman çok uzarsa yeni işe başladığımda bir tedirginlik olabiliyor.Ama günün sonunda çok farlı bir işe geçmiyorsanız veya aynı işi yapmaya devam ediyorsanız bisiklete binmek nasıl unutulmazsa kısa sürede işe adapte olup senelerdir çalışıyormuş gibi devam ederim.

  • Vizeler yaklaşınca bir tutuşuyorum. Hemen kitaplar notlar. Bir haftayı bulmadan eski bilgilerim geliyor yerine. Anatomide zorlansam da biraz hatırlıyorum yine de. Vizeler bitene kadar sözler veriyorum kendime bir daha biriktirmeyeceğim diye ama imkan yok yine salıyorum dersleri. Aman haftaya hallederim deyip duruyorum. O hafta bir türlü gelmiyor.
    Böyle işlere ara vereceğinize toptan vazgeçin daha iyi gerçekten en azından vicdanından kurtulursunuz...( ders çalışmaktan bahsediyorum hocam siz aman vazgeçmeyin öğrencilerinizden)

İlginizi çekebilecek diğer sorular