Antideprasan gülümsemesi nedir, bilir misiniz? Yoksa rakı vb içkilerle idare edenlerden misiniz?

Antideprasan gülümsemesi nedir, bilir misiniz? Yoksa rakı vb içkilerle idare edenlerden misiniz?

Zor dönemlerde bir desteğe ihtiyaç duyuyor insan..Şartlar zorlaştıkça, ruhumuz da zorlanmaya ve zarar görmeye başlıyor..

Hayatta savaşmaya devam edebilmek için antidepresan denilen ilaçlar veriyor doktorlar.Anti deprasan kullanımı ülkemizde ve dünyada artmış ve artmaya devam ediyor.

Bu tarz ilaçlar hakkında ne düşünüyor sunuz? Ya da sizin doğal antideprasanınız ne?

Sizin antidepresan gülümsemenizi neye borçluyuz?

 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
 • Daha çok antidepresan sarhoşluğu, mayhoşluğunu bilirim. İnsanı halsiz, uykulu, kendinden geçmiş bir hale sokar. Sürekli uyumak, susmak, yatmak, olabildiğince az enerji harcamak ister. Düşünmeye bile üşenir insan, ağlamaya bile. İşte tam o anda insanın yüzüne yerleşen aptal bir tebessüm vardır. Sırıtış daha doğrusu. Her şeye, herkese, en çok da hayatın kendisine…

 • Şükür hic biri yok gülümsemem de ağlamam da doğal, gdo suz, organik, katkısız.

 • antidepresan gülümsemesine bin kurban der çıkarım işin içinden. antidepresanla yaklaşık 7-8 ay bir birlikteliğimiz oldu. onun öncesinden de kısa süreli birlikteliklerimiz olmuştu. diyeceğim şey şu, antidepresan zararlı şöyle böyle diyenlere aldırış etmeyin abi. sağlıklı hissetmiyorsanız kullanın. depresyon denilen illet sizi tüm hayattan soğutan bir bok. bu nedenle doktorunuz tavsiye ediyorsa mutlaka ama mutlaka kullanın.

 • Antidepresan hiç kullanmadım daha ama bir ağrı kesicinin insanı ne hale getirebildiğini yaşadım. Ameliyatım sonrasında doktor bir ilaç yazmıştı ve “çok güçlü bir ilaç bu günde 1 tane içeceksin o da çok ağrın olursa” demişti. Ben böyle bir şey görmedim. Adeta bulutların üstünde uçuyordum. Sonra ne rüyalar ne rüyalar🤣🤣

 • Rakı daha faydalı hem kanı sulandırıyor nefesi açıyor 😄😄

 • Günümüzün en etkili antidepresanı çaresizlik evet evet yanlış duymadınız!!! Çaresizliğin üzerine antidepresan tanımam hem de bedava🙏🙏🙏🙏

 • Hiç birisini kullanmadığım için yorumsuz

 • Maalesef öyle bir ilacım yoktur... Olmasını isterdim. Çok ihtiyacım var şu aralar.

 • Bu tür ilaçların uyuşturucu ya da alkol kullanmaktan tek farkı ne kadar kullandığınızı sizinle bilen birinin daha olması bence. Bunlar dışında bağımlılık yapması, insanların sosyal yaşamlarını ve psikolojilerine etkisi neredeyse aynı. Bu tür ilaçları kullanmasam da çok yakınlarım kullanıyor etkilerini kendi gözlerimle görüyorum fakat bu söylediklerim kimseyi korkutmasın çünkü dediğim gibi bu süreçte yalnız kalmazsınız. En önemlisi de bu.

 • İçinden çıkılmayan yada biyolojik durumlarda başvurulur. Gerektiği yerde mecbur kalınabilir.

 • Kedi beslemek - sağlıklı yemeye başlayıp, spor yapmak - kırmızı meyveler yemek - kapkaranlık odada sessizce oturmak - alışveriş - yağmur sesi ile uyumak uzar gider. Bundan antidepresan etkisi gösteriyor ben de. Zamanında kullandım, küfretseler umursamayacak moddaydım. Şimdilerde psikoloğum çok fazla ısrar ediyor fakat ben de, kullanmama konusunda ısrarcıyım. Beynimi uyuşturmak istemiyorum. Acıyla göğüs göğüse, bilincim açıkken mücadele etmek istiyorum. Çünkü o uyuşukluk geçince, yıkım daha büyük olacaktır korkusu var.

  • @kedigillerden ölüm vb ciddi kayıp veya sorunlar olduğunda kullandım kısa dönemler halinde, çok acı varsa yardımcı oluyor, ayakta durmanı, iş vs devam edebilmeni sağlıyor..Her acının elbetteki bir yas dönemi var, onu ilaç olsa da olmasa da yaşıyorsun.İlaç olunca daha az hırpalıyorsun kendini..Sonrasında daha büyük yıkım olmamıştı..zaten ilk anda tamamen yıkıldığın için sonra yavaş yavaş kalkıyorsun..

İlginizi çekebilecek diğer sorular