Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Akrep mi geliyir senin aklina
    Benimde arada gordugum.kisiler

  • Ay valla akraba deyince benim aklıma ilk önce fitne fesat haset geliyor. Bazılarını tenzih ederim tabii ama akrabaların çoğu daha çok akbabalık yapıyor. O kadar düşüncesiz, vurdumduymaz, çıkarcı, menfaatçi ve bencil olabiliyor ki bazen insanı çileden çıkarıyorlar. Özellikle de yakın oturuyorsanız birbirinize eyvahlar olsun cidden. Kavgası gürültüsü, onun dedisi bunun bıdısı hiç bitmez. Arkanızdan dedikodular da çıkarırlar, olaylar da çıkarırlar neler neler. Ay ben daha bu yaşımda akrabalardan çok çektim, Allah başkasına çektirmesin cidden. Burdan da hepsine birer ‘’yazık yazık’’ diyorum.

  • Akraba denince benim aklıma zorunlu kan bağı olan insanlar topluluğu geliyor.Birbirini sevmek zorundaymış gibi düşünülen, hatta çok hatalı ve kötü insanlar olsalar da bağrınıza basmanız gerektiği düşündürtülen insanlar..Kan bağı var diye bir insanı sevmek ve saymak zorunda olmak saçma geliyor bana..Kan bağın olmadığı halde hayatın içerisinde çok şey paylaşabildiğin, sevebildiğin, saygı duyabildiğim birçok insan oluyor hayatta.Zorunlu akrabalarla zamanı boşa harcamak yerine, gerçekten paylaşmaktan keyif aldığı insanlarla zaman geçirmeli insan.Tabi tüm akrabalar 'tü kaka' değil..Gerçekten sana büyük bir aile olduğunuz ve yalnız olmadığını hissettiren akrabalarım da var.Tabi onlar iyi ki varlar.Ama çoğunluğunun yüzeysel ilişkiler kuran, art niyetli insanlar topluluğu olduğunun düşünüyorum.Belki siz akraba yönünden benden daha şanslısınızdır.

  • Yılan kelimesi geliyor. İnsanı yaptıkları dedikodularla zehirleyen, içten fesat,sinsi bizim doğarken seçemeyeceğimiz insanlar.

  • Fitne fesat, baş ağrısı, illallah etmek.. Liste uzar gider.

  • Neden hep arkamızdalar diyesim geliyor

  • Akrep.

İlginizi çekebilecek diğer sorular