Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • 2020 den hayirlisiyla bir sag ciksydik

 • Susuzluk ve kıtlık yıllardır kırmızı alarm ile veriliyor zaten fakat elektriksizlik konusunda aynısını düşünmüyorum. Tabii bilim insanı değilim ama dünyanın da bir ömrü var maalesef. Biz insanlar amip gibi üstünde bir yük oldukça ömrü de hızla azalıyor maalesef.

  • Tüketmeye hızla devam ediyoruz, ders almıyoruz. Tüm doğal afetler aslında uyarı veriyor ama herhalde bir sabah uyandığımızda tüm kaynaklarımızdan mahrum kalırsak olayın ciddiyetini anlayacakmışız gibi.

 • Covid19 dan alabildiğimiz dersleri görünce açıkçası gelecek için çok umutlu olamıyorum ben! Sosyal mediamız şnternetimşz oldunda susuzluk vs onlar vız gelşr tırıs gider:))

 • Dünyanın salgın öncesi yaşadığı felaketler (ekonomik ve iklimsel) gözümüzün önünde çok canlı bir şekilde dururken pandemi insanların hayatını dönülmez bir şekilde felakete sürüklüyor.Doğa ciddi bir şekilde katlediliyor , hava kirleniyor, doğal kaynaklar azalıyor. Ekonomik sorunların tahmin edilemez şekilde kötüleştiği bir ortamda yemek , su ve elektrik savaşları ülkelerin politikalarını yönlendiriyor. Dünyayı yöneten ülkelerin sadece kendi halkını aç ve susuz bırakmamak için dünyanın geri kalanını sömürmeye devam ediyorlar.2021 yılı için yapılan tüm ciddi tahminler 2020 yılından çok daha büyük bir kriz bekliyorlar .Kriz ekonomik olarak görünse de bunun yansımasının doğal kaynaklar üzerinde olacağından açlık ve susuzluğun gerçekleşebileceğini düşünüyorum.Elektrik açısından idare edilerek (açlık ve susuzluk kadar ölümcül olmadığı için)2021 yılının atlatılabileceği fikrindeyim

 • Yakın gelecekte gerçekleşeceğini sanmıyorum ve bunun nedenini siyasete bağlıyorum. Şimdiki liderlerin henüz koltuklarına doymadığını ve bu nedenle koltuklarını su gibi, hava gibi şeylere kaptırmak isteyeceklerini sanmıyorum. Ama uzun vadede ki çok uzun değil, insanlığın en büyük dertleri olacağını düşünüyorum. Açıkçası aldığım daha doğrusu alabildiğim bir önlem yok. Zira hayatta kalmakla uğraşıyorum hepimiz gibi...

 • Aslında bu konuda pek de umutlu değilim. Çünkü sürekli tüketiyoruz ve bunun yerini dolduramıyoruz. Gelecek senelerde illaki bizi kıtlığın, susuzluğun ve elektriksizliğin beklediği apaçık bir gerçek. Bu konuda ne gibi önlemler alınabilir bunu bilemiyorum çünkü biz ne kadar kişisel olarak kendi önlemimizi alsak da bunun ülke hatta dünya genelinde yapılmadığı sürece aldığımız önlemlerin de boşa gideceğini düşünüyorum.

 • Valla bence olabilir çünkü bunla ilgili bir çok şeyler ortaya çıktı .Tabi ben inanmıyorum insanların göreceğine de geleceği .Bence gidiş kötü öyle hissediyorum en azından tüm dünyada bile olmasa belirli yerlerde olacak bence .

 • Tabi bir de onlar eksik zaten. Bu yıldan sağ çıkanların büyük kısmı da bu gerçekleşirse bu sebeplerden ölür. Kısım kısım bir şeyler oluyor ama sonumuz hayır olsun.

 • Allahtan başka kimse bilemez ne olacağını

İlginizi çekebilecek diğer sorular