0 beğenilme 0 beğenilmeme
8 gösterim
SİYASET kategorisinde sordu

Gençlerin siyasete yaklaşımı daha çok ne kadar işine geldiği ile alakalı bir konu. Dilediği sanatçının konserine gidememek, siyasi yöneticilere yükleniyor. Durum böyle olunca kendisine kızdığı her problemi bile başkalarına atma psikolojisi, muhatap olamayacağını düşündüğü kişilerin üzerine atmakla yetiniyor. Bir kesim tamamen neler döndüğünün farkında olsa da bu sayının gerçekten az olduğunu düşünüyorum.

Orta yaş insanların siyaset görüşleri, gençliklerinden gelen fanatik duygularla devam ediyor. Ne kadar işlerin eskisi gibi olmadığını bilseler de yine de doğru bildiklerinden şaşmıyorlar. Bu olay da tamamen kocaman bir ülkenin geleceğinden çalıyor. Bence olması gereken siyaset idaresi, şu durumda yapılabilmiş olan tüm girişimlerle örtüşüyor. Genç kesimin siyasete bakış açısı ne kadar yanlış olsa da dikkate alınması gereken bir husustur.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
cevapladı

Yaşlıların gittikçe daha tutucu ve muhafazakar olması gençler ve yaşlılar arasında yapılan siyasi tartışmaların başarılı olmamasına neden oluyor. Bu durumda gençler de biraz fevri davrandığı için çok yararlı olduğunu düşünmüyorum. Özellikle genç kesimin siyasete bakış açısında da en etkili olan şeyin çevre faktörü olduğunu düşünüyorum.

Kategoriler

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 2 gösterim
10 Ağustos SİYASET kategorisinde zeytinburnulu sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 4 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 5 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 12 gösterim
1 Ekim SİYASET kategorisinde Siyaset Gündemi sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 11 gösterim
1 Ekim SİYASET kategorisinde Siyaset Yönetimi sordu
...